Diplomásként bruttó 1 millió forintos bér jónak számít? Többi info lent!
Gazdasági területen van egy egész jó mesterdiplomám, és végzés óta 3 év munkatapasztalatom van viszonylag jó helyekről (Mondjuk úgy, hogy kb most lettem senior). Budapesten, gazdasági területen, jelenleg bruttó 900 ezer és 1 millió ft közötti összegű alapbért fogok kapni, plusz a szokásos SZÉP kártyás cafeteria és év végi bónusz ami ki tudja mennyi...
Most az egyéb juttatásokat nem számszerűsíteném, mint céges telefon és laptop, minimális egészségbiztosítás, ami mind hasznos, de a legtöbb helyen van, és pénzben nem annyira kifejezhető, összemérhető.
A fő kérdésem az lenne, hogy diploma, szakterület, tapasztalat és lokációt is figyelembe véve, ez most egy átlagos vagy jó fizetésnek számít? Tudjuk, hogy Magyarországon alacsonyak a fizetések, de nekem az az érzésem, hogy ilyen infláció után, ezen a területen relatív értelemben is alacsony. Az IT-sokról nyilván tudom, hogy ilyenkor már sokkal jobban keresnek, de hasonló területen dolgozók, esetleg orvosok, jogászok, mérnökök, mit gondoltok, mik a tapasztalataitok?
A KSH statisztikák szerint könnyen össze tudom mérni, hogy elvileg jól élek, de egyrészt én baromira nem érzem ezt, másrészt szinte minden ismerősöm többet keres körülöttem, harmadrészt pedig nehéz pontos és jó statisztikákat találni arról, hogy egy ilyen szűkebb szakterületen, évek tapasztalatának a függvényében hogyan váltakozik a bérezés.
Az nem derült ki, hogy pontosan mivel foglalkozol. Közgázzal szüttyöghetsz valami számlázós területen, meg lehetsz kvant egy befektetési banknál. Előbbi esetben remekül keresel, utóbbiban elég durván lehúznak.
Három év alatt maximum akkor számít szeniornak az ember, ha nagyon jól nyomja vagy ha valami részterületen dolgozik egy SSC-ben, ahol ennyi idő alatt maxolható a tudás.
Bkv sofőr vagyok 5 év után kapok bruttó 880 ezret hétvégével, betegácsival (van hogy több mintha dolgoznék) cuzámmen.
🤷♂️
14 es!
Nem feltétlenül mert még állami cégek is vannak amik egész jól fizetnek, csak persze nem az első három évben.
Na meg tudni kell megmaradni is ezeken a helyeken, mert valljuk be, bárhol, bármit összefújhat a szél.
"nem tudom eldönteni, hogy inkább fókuszáljak rá az IT-ra és ökonometriára és képezzem át magam junior data scientist-té, vagy maradjak pénzügyi-közgazdasági területen elemzőként és inkább törekedjek elérni majd egy későbbi pénzügyi vezetői pozíciót."
Kérdező, ez szerintem sokkal inkább személyiség kérdése, hogy milyen irányban akarod fejleszteni a karriered.
Egy vezetői pozició általában megkíván egy bizonyos személyiségtípust, ami alkalmas people management-re: csapatmunka, emberi viszonyok átlátása, érzelmi intelligencia, stb, stb.
Egy vezetőnek sokkal inkább kell people management skillekre fókuszálni, mint a szigorúan vett szakmára - arra vannak a beosztottak.
Én pl. orvosként végeztem, évek óta a gyógyszeriparban dolgozom, senior poziban, de tudom magamról, hogy nem jól látom át az emberi viszonyokat, a "vállalti személyzeti politka" bugyrait, nem szeretek az emberek apró-cseprő dolgaival törödni, ezeket figyelmbe venni - emiatt nem lenne belőlem jó vezető, ez csak stresszt okozna nekem is és a beosztottaimnak is. Úgyhogy több előléptetést visszautasítva maradtam szakértő, és így is meg vagyok elégedve a fizetésemmel.
Inkább ezeket gondold át, és kevésbé a kereseti lehetőségeket - inkább keressek 1-2 százezerrel kevesebbet, egy testreszabott poziban, magasabb fizetésért egy olyan pozicióban, amelyre kevéssé vagyok alkalmas, és ez magasabb stresszintet jelent.
Hays, Reed Salary Guide-kat is érdemes átolvasnod, hátha találsz releváns adatokat.
KSH szerint kb a felső 10%-ba tartozol ekkora fizuval
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!