Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként bruttó 1 millió...

Diplomásként bruttó 1 millió forintos bér jónak számít? Többi info lent!

Figyelt kérdés

Gazdasági területen van egy egész jó mesterdiplomám, és végzés óta 3 év munkatapasztalatom van viszonylag jó helyekről (Mondjuk úgy, hogy kb most lettem senior). Budapesten, gazdasági területen, jelenleg bruttó 900 ezer és 1 millió ft közötti összegű alapbért fogok kapni, plusz a szokásos SZÉP kártyás cafeteria és év végi bónusz ami ki tudja mennyi...


Most az egyéb juttatásokat nem számszerűsíteném, mint céges telefon és laptop, minimális egészségbiztosítás, ami mind hasznos, de a legtöbb helyen van, és pénzben nem annyira kifejezhető, összemérhető.


A fő kérdésem az lenne, hogy diploma, szakterület, tapasztalat és lokációt is figyelembe véve, ez most egy átlagos vagy jó fizetésnek számít? Tudjuk, hogy Magyarországon alacsonyak a fizetések, de nekem az az érzésem, hogy ilyen infláció után, ezen a területen relatív értelemben is alacsony. Az IT-sokról nyilván tudom, hogy ilyenkor már sokkal jobban keresnek, de hasonló területen dolgozók, esetleg orvosok, jogászok, mérnökök, mit gondoltok, mik a tapasztalataitok?


A KSH statisztikák szerint könnyen össze tudom mérni, hogy elvileg jól élek, de egyrészt én baromira nem érzem ezt, másrészt szinte minden ismerősöm többet keres körülöttem, harmadrészt pedig nehéz pontos és jó statisztikákat találni arról, hogy egy ilyen szűkebb szakterületen, évek tapasztalatának a függvényében hogyan váltakozik a bérezés.



júl. 5. 16:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
#10 hogy jon ide, hogy masok mennyibol elnek? Egy minimalberes prolinal pl. sokkal kevesebbol el egy hajlektalan, de ettol a minimalberes prolinak mivel lesz jobb elete?
júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az nem derült ki, hogy pontosan mivel foglalkozol. Közgázzal szüttyöghetsz valami számlázós területen, meg lehetsz kvant egy befektetési banknál. Előbbi esetben remekül keresel, utóbbiban elég durván lehúznak.


Három év alatt maximum akkor számít szeniornak az ember, ha nagyon jól nyomja vagy ha valami részterületen dolgozik egy SSC-ben, ahol ennyi idő alatt maxolható a tudás.

júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Én épìtőmérnökkent 8 év után járok br 700nál.
júl. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Minden nézőpont kérdése. Hasonló összeget keresek én is, de én ezt nagyon soknak tartom ebben az országban. Gondolj bele, hogy a KSH által összehazudott átlagbér 645k bruttó volt, valószínű a társadalom felső 15-20%-a kereshet ennél nagyobb összeget. Az 1 millió bruttóval te valószínű beleesel a társdalom felső 1-2%-ba. Az 1 millió bruttóból már futja albérletre,hitelre, minőségi kajákra, színház/opera, évenként több nyaralás stb...-->összefoglalva elég sok mindent megengedhetsz magadnak. Most képzeld el ha mondjuk a párod rosszabbul keres, mondjuk 600 bruttó és ha összeteszitek a kettőtök bérét akkor havi több mint 1 millióból tudtok gazdálkodni, ebből már fel lehet nevelni több gyereket is, még úgy is hogy a párod elmegy szülési szabadságra. Nem élek nagylábon, viszont vígan kijövök hasonló fizuból még úgy is hogy fizetem a hiteltörlesztőt és jut szórakozásra és befektetésre is rendesen.
júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Bkv sofőr vagyok 5 év után kapok bruttó 880 ezret hétvégével, betegácsival (van hogy több mintha dolgoznék) cuzámmen.

🤷‍♂️

júl. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

14 es!


Nem feltétlenül mert még állami cégek is vannak amik egész jól fizetnek, csak persze nem az első három évben.

Na meg tudni kell megmaradni is ezeken a helyeken, mert valljuk be, bárhol, bármit összefújhat a szél.

júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"nem tudom eldönteni, hogy inkább fókuszáljak rá az IT-ra és ökonometriára és képezzem át magam junior data scientist-té, vagy maradjak pénzügyi-közgazdasági területen elemzőként és inkább törekedjek elérni majd egy későbbi pénzügyi vezetői pozíciót."


Kérdező, ez szerintem sokkal inkább személyiség kérdése, hogy milyen irányban akarod fejleszteni a karriered.


Egy vezetői pozició általában megkíván egy bizonyos személyiségtípust, ami alkalmas people management-re: csapatmunka, emberi viszonyok átlátása, érzelmi intelligencia, stb, stb.


Egy vezetőnek sokkal inkább kell people management skillekre fókuszálni, mint a szigorúan vett szakmára - arra vannak a beosztottak.


Én pl. orvosként végeztem, évek óta a gyógyszeriparban dolgozom, senior poziban, de tudom magamról, hogy nem jól látom át az emberi viszonyokat, a "vállalti személyzeti politka" bugyrait, nem szeretek az emberek apró-cseprő dolgaival törödni, ezeket figyelmbe venni - emiatt nem lenne belőlem jó vezető, ez csak stresszt okozna nekem is és a beosztottaimnak is. Úgyhogy több előléptetést visszautasítva maradtam szakértő, és így is meg vagyok elégedve a fizetésemmel.


Inkább ezeket gondold át, és kevésbé a kereseti lehetőségeket - inkább keressek 1-2 százezerrel kevesebbet, egy testreszabott poziban, magasabb fizetésért egy olyan pozicióban, amelyre kevéssé vagyok alkalmas, és ez magasabb stresszintet jelent.

júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hays, Reed Salary Guide-kat is érdemes átolvasnod, hátha találsz releváns adatokat.

KSH szerint kb a felső 10%-ba tartozol ekkora fizuval

[link]

júl. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szóval igen, jónak szàmít. Csak ne felejts el 3 évente +20-30%-kért vàltani.
júl. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Netto 700 de gyakorlatilag 1.4 et kapok egy havi munkáért, mert egy hónapot töltök munkával, a másik hónapom szabad. :)
júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!