Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen (legális) foglalkozássa...

Milyen (legális) foglalkozással lehet ma Magyarországon 1 millió nettó felett keresni?

Figyelt kérdés
Ami nem vállalkozás meg egyéb lutri szerencsepróbálás, hanem konzekvensen ennyit keresnek egy végzettséggel...

aug. 20. 19:04
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
72%
Jó az az 1 milliós nettó fizetés. Abból félre is tudsz rakni lakásra és jól élni.
aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

"29-es: azt hagyod ki a számításból, hogy 5 év alatt nem tudni merre mennek a lakásárak"


Nyilván, ahogy a kamatkulcsokat sem tudod előre, a saját fizetésed emelkedését vagy csökkenését sem, sőt azt sem, hogy a lakásárak egyáltalán nőni fognak, vagy beesnek valami miatt. Te most csak azzal tudsz számolni, ami most van.


"A 30 + milliós hiteled meg havi törlesztőben 300-350ezer forint 20 évre..."


Jó lesz az 220 ezernek is (most néztem).


Értem én, hogy ha mindent a lehető legnegatívabban számolsz, akkor nem lehet 10 milliós fizetésből sem venni egy rókalyukat sem, de azért az élet nem így működik.

aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, hogy beleszólok, de mi éppen most nézegetünk házat és hozzá hitelt. 35 millióval számolva az 280 körüli törlesztő, mert jól hangzik, hogy a házat megveszed, de annak van ügyvédi dija, illetéke stb meg rá is kell hagyni pénzt, hogy kifesd, felújitsd, berendezd.
aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

"35 millióval számolva az 280 körüli törlesztő"


Ez tök jó, csak nem írtál futamidőt, úgy pedig nem sokat mond ez az infó.


"de annak van ügyvédi dija, illetéke stb meg rá is kell hagyni pénzt, hogy kifesd, felújitsd, berendezd."


Nyilván, de ez sem tudom kinek új infó. Nem azt mondtam, hogy palotát veszel egyedül (!) 1 miskás fizetésből, de elég nevetséges úgy beállítani a dolgot, mintha ebből nem lehetne a fővárosban ingatlanhoz jutni.

aug. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én alapvetően értem, hogy nyilván igény van a luxusra meg a gondtalan életre, de bocsi, milyen világ az, ahol mindenki milliókat keres és azt se tudja mit kezdjen a rengeteg pénzével?

Ha nem vagy kiugróan tehetséges és/vagy nem menedzseled jól magad és nincs szerencséd se, akkor csak egy nagyon átlagos életre fogja futni..

Tipikusan sose elég semmi. Meglenne a ház, az autók stb, akkor a 3. nyaralóért sírna itt mindenkinek a szája.

aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki gondolkodik így. Nálunk pl az van, hogy vehetnénk házat, de elég a lakás, mert ezt már megszoktuk, saját ízlésre alakítottuk. Az asszony noszogat, hogy vegyem meg azt a típusú kocsit, amire anno vágytam, lenne rá pénz, de elég drága és bőven jó a mostani kocsi is.
aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
73%

Bp, IT, pont 1.5millió a bruttóm (~1millió+-), munkavállalóként, legálisan, full bejelentve, egy 100-200fős cégnél. Nem gondolom soknak, azonban reálisnak amit a cég kap értem (nem feszülök meg, full HO, meg eléggé "lazán vagyok tartva"), a cég akinek bedolgozok megvan elégedve a lazasággal/szakértelemmel, évek óta nyomom, illetve évente jön a 10-20% fizuemelés általánosan, nagyjából inflációval megegyezően (az elején kicsit több is ahhoz nézve).


Azonban ez egyáltalán nem egy elrugaszkodott fizetés. Tudok félre rakni havi néhány százezret, de ez akkor sem elég arra, hogy pl új autót vegyünk. Évek óta spórolunk, hogy cseréljük a mostanit, sokat költünk, de főleg a 2 gyerek miatt, asszony is visszament most dolgozni, ő kb fele annyit kap, mint én -> ezután többet fogunk tudni tartalékolni. Rezsi viszonylag sok, sör is megdrágult, nem megyünk lényegében sehova nyaralni fizetősen. Lakáson nem is gondolkozunk, ha lenne 10milliónk, akkor autót vennénk. Hitelünk ugyan nincs, ez ebből a szempontból könnyebb (najó, kivéve a babavárót, de az másra kellett). Megélnénk a feléből is, igaz akkor nem tudnánk tartalékolni.

Összességében ez egy laza, talán alsó-középosztálynak megfelelő élet, de az, hogy elmenjünk 1milliót eltapsolni külföldre az nem fér bele. De nem tudok panaszkodni, ha a klíma megy, nem túlságosan érdekel az a 10-20ezerrel több áramszámla, vagy ha holnap bedöglik a mosógép, akkor másnap itt az új. Megértem, akiknek minden ezer forintot kapargatni kell, de a lényeg, hogy tanulj, legyél valamiben jó(szeresd is!), és akkor évek alatt tudsz felfele lépkedni.


10 éve ingyen mentem el dolgozni gyakornokként, csak azért, hogy tanuljak, utána 100, 200, 280, 400, 500, 550, 600... nem sorolom, de bumm, 1millió lett a nettó fizum. Örülök? Igen. Lehetne több? Igen. Itt a vége? Remélem nem. Megélnénk kevesebből? Igen. Ha több lenne, mennénk repülővel xy országba eltapsolni 1-2-3milliót? Lehet, de szerintem nem, inkább spórolunk, félre rakunk, és örülünk, hogy van pénzünk minden kis apróságra, azonban most is megnézem, hogy melyik sör/tej/akármi az olcsóbb, ahogy étterembe se szeretünk járni, egyrészt azért, mert sokalljuk.


Ha kéne hitel, biztos megoldanánk ugyanígy az életünket, a havi 300ezres havi törlesztő azért megrémisztene, de max kevesebbet (vagy semennyit?) tennénk félre. 4 emberre az 1millió(már 1.5) nem annyira sok.

aug. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
72%

#37 Te is furcsa szerzet lehetsz. Másfél milliós jövedelem egy 4 tagú családnak az teljesen jó. Ha nem is luxusban, de szépen meg lehet élni.

Ami viszont érthetetlen, azok ezek:


"Lakáson nem is gondolkozunk"

Szóval albérletben dekkoltok 2 gyerekkel, mikor egy saját lakás törlesztője ugyanannyi vagy még kevesebb lenne, mint az albérlet? Miért?!


"nem megyünk lényegében sehova nyaralni fizetősen"

Miért? Ilyen jövedelem mellett nem kimozdulni tök hülyeség. Nem azt mondom, hogy évente kétszer kell a Bahamákra menni, de egy 1 hetes belföldi nyaralás simán belefér, a gyerekek is biztos élveznék.


"udok félre rakni havi néhány százezret, de ez akkor sem elég arra, hogy pl új autót vegyünk."

Ezt szintén nem értem. Ha csak 350 ezret teszel félre havonta, egy év alatt az is 4,2 millió. 8-10 millióból már lehet jó új kocsit venni, szóval felveszel hozzá 4-5 millió hitelt és meg is van az új verda egy év alatt.

aug. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Persze 1 milliós fizetés nem "sok", ha abból 4 embert kell eltartani. Na de ez átmeneti állapot, ha a feleséged elmegy dolgozni, akkor saját bevallásod szerint másfél millió nettóból fogtok élni négyen. Valami rohadtul félrement nálatok anyagilag, ha ebből nem jön ki egy normális új (vagy pár éves használt) autó, meg lakás sem.

Abban igazad van, hogy ezzel te maximum a középosztály közepében vagy. (A középosztály nem az emberek középső harmadát jelenti, hanem bizonyos feltételekhez kötött társadalmi réteg. Ez Magyarországon nagyon szűk, szerintem talán ha 5-6% lehet, de mindenképpen vastagon 10% alatt.)

aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

#38: Szülők lakásában lakunk, tehát az "albérlet" megoldott. Saját és/vagy befektetésként lett volna az új lakás, hitelt értelemszerűen így nem fogunk felvenni erre.

1.5millió az most lett 1 hónapja, eddig 1 volt. Ez még számunka sem annyira számottevő, tehát nem évekig kaptuk ezt a fizut, hanem mostanság "bővül(t)".


Nyaralás: szintén megoldott "ingyen" (azért idézőjel, mert abból kijönne egy lakás, ami albérlet árából lehetne fedezni, de ez sem a miénk). Igaz nem egy wellness, hanem csak egy lakás a balaton partján, így oda szoktunk lejárkálni. Gyerekek élvezik. Előnye: bármikor lemehetünk, "ingyen", rossz idővel/betegségnél visszajövünk(nem sajnáljuk, hogy elveszett a foglalt szállás ára), nem kell foglalni. Hátránya: mindig ugyanoda, kicsit unalmas, magunknak kell intézni mindent (tehát nem wellness).


Autónk van, azonban nagyobbat/jobbat szeretnénk, amire gyűjtögetünk. Hitelt nem akarunk felvenni érthető okokból, a jövőnket feleslegesen nagy kamattal nem akarjuk elpazarolni egy "luxus" cikkre. 4millió hitel, mondjuk csak a dupláját (legyen csak 50%) fizeted vissza 10 év alatt, akkor már kell casco is (ha autóhitel), így akkor az autó nem 10millióba kerül, hanem 15be. Vagy 15 helyett 20ba, és ezzel talán még keveset mondtam, csak gyors és random számok, amibe még az értékelenedést sem számolom. Ha minden megtakarítást kivennék (kriptó, állampapír, stb), akkor kijönne egy újabb autó 10-20millióért, de értelemszerűen nem akarjuk felélni mindeninünket egy újabb autóért, hátha jön egy baleset/kirúgás, vagy bármi egyéb vis maior. De akkor ha nem is 0-n, de eléggé pocsékül állnánk, ha nem dogloznánk, akkor a minimum féléves megtakarítás nem lenne meg ami az életben maradáshoz számunkra elég lenne (nem egzakt számokat írok most, mert akkor tuti visszafognánk valamit, ha nem jönne folyamatosan bevétel).

Ha leragadunk az autónál: Tisztában vagyok vele, hogy maradhatna a mostani autó is, és nem is annyira a spórolunk a napi életünkön, viszont kényelmesebb lenne, ráadásul itthon tudunk tölteni olcsón (igen, elektromosban gondolkozunk). Igazából tényleg 5millió kéne egy normálisabb eautóra, úgyhogy jövőre van ez betervezve, talán 1-2milliót kérek szülőktől, ha úgy állnak és adnak. Ha nem, akkor 1 évvel később, és akkor kényelmesebb, a mostanit sem kellene talán eladnunk.

És akkor a jövőre nézve a többi: gyerek taníttatása (külföldre kiküldenénk 1 évre, lakás egy részének felújítása, ahova mehet ha kinövi a mostani szobáját [2-en vannak 1 szobában], az szintén kb 3-5millió a mostani árakat nézve), de ezek odébb vannak.

Nem szerénykedek, felesleges is lenne itt anonimként... jól élünk, de élhetnénk jobban, haladunk előre, lépésről lépésre, havonta egyre több a megtakarítás, ami majd 1x el lesz költve, egyelőre autó a kiszemelt, de lehet, hogy más lesz, félévre elegendő vésztartalék viszont mindig lesz (ez pont jó helyen van állampapírban). Én dolgozok, asszony ismét dolgozik, kölykök meg elvannak a random balatonozásokkal. Cserébe telefont sem cseréltem 3.5 éve, talán itt lenne az ideje, de sajnálok kidobni 3-500ezreket, az 1-2 hónappal késleltetné pl az autót.

aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!