Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lélekölő módon lehet a...

Milyen lélekölő módon lehet a leggyorsabban jól keresni, mondjuk havi 1 millió nettó?

Figyelt kérdés

Feladtam már, hogy közel a 40-hez megtalálom, hogy mi az, amit tényleg annyira szeretek csinálni, hogy ingyen is csinálnám, életem végéig, stb. A sikerreceptektől is már megcsömörlöttem, mindenki tudni véli a tutit és könyvet ír róla. Hiába töltöm le ingyen, hogy még ezekért sem fizetek, 200 nettókból gyerektelen egyedülállóként sem lesz értékelhető vagyon.


Nemhogy 30-as nyugdíjas nem leszek, de jó esetben 60 felett elpörög majd magánegészségügyre vagy hirtelen halál miatt valaki jól jár.


Az alapszemélyiségem sajnos eléggé a természetközeliséghez húz, ugyanakkor a függetlenség és a szabadság iránti vágyam is annyira erős, hogy ezek mind-mind gátolnak abba, hogy multikatonaként kiteljesedjek, meg ebben a korban már késő is.


18-20 évesen még nem tudtam megmagyarázni, csak egy fura frusztráció és szorongás volt bennem, ma már az önismeretnek hála tudom, hogy sosem akartam beállni a sorba, ha valamivel ellenérzésem volt. Ez segített abban, hogy nem alapítottam családot (olyan helyről származom, ahol valószínűleg félcigány pulyák lettek volna, utána meg kihajtott volna a strici após aljamunkára osztrákba) és abban is, hogy DUPLÁN nem láttam értelmét annak, hogy igyak, éjszakázzak, bulizzak és még fizessek is ezért a testpusztító tevékenységért.


A rajongás teljes hiánya pedig abban is megakadályozott (pozitív értelemben), hogy hülyeséget csináljak, legyen az valami pénzlehúzós befektetés, szerencsejáték, nőkre való költés vagy a haverok, szomszéd, utált személyek lenyűgözni akarása anyagi javakkal, de még abban is, hogy ilyen-olyan kollekciókat a focitól a star warsig összegyűjtsek.


Sajnos abban is megakadályozott, hogy komolyabb összegeket (már ha pár millió annak számít) tegyek fel egy lapra.


Szóval kuporgathatom én a kis felhalmozott pénzecskémet, miközben elmegy mellettem az élet, azért jó lenne nagyító nélkül is látható havi jövedelemhez jutni, amiből tudnék élményekre költeni, ha már a tárgyak nem boldogítanak.


Jár valaki esetleg hasonló cipőben, futott valaki hasonlóan elcseszett életutat, illetve mik lennének azok a karrierútvonalak, amivel (a legalitás határain belül, mert ha eddig nem kerültem sittre, ez után se szeretnék) viszonylag belátható időn belül (tehát nem ilyen 4 év alap + 2 mesterképzés, aztán még + 3 év gyakorlat meg referencia) lenne belőle értékelhető bevétel?


Nem érdekel már, hogy van-e értelme, hasznos-e a társadalomnak, a lényeg, hogy jöjjön belőle a pénz és pókerarccal kibírom, ha lebeg a szemem előtt egy cél, hogy megkapom a zsét a végén.



aug. 7. 08:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
El kell fogadnod, hogy ez a dolog nem elérhető neked.
aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
Ne aggódjy fogsz Te még 1 millió nettót keresni, majd amikor annyi lesz a minimálbér 10-20 év múlva.
aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen nulla szakmai háttérrel, illetve prostitúcióra alkalmatlan testtel sehogy
aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Hát nekem az jön le, hogy te semmit nem akarsz, de remekül megindoklod magad előtt:

- házasodni ám nem csak a szülőfaluban lehet, széles-e világ, hogy ne csak purdék születhessenek

- A rajnongás, lelkesedés (szerinted pozitív) hiánya abban is megakadályozott, hogy valaha AKARJ tanulni.

- A "függetlenség és a szabadság iránti vágyam" is egy szép megfogalmazása annak, hogy kooperáció-képtelen vagy, nem tudsz emberekkel együtt dolgozni.


Sokat segítene, ha ezeket nem húdepozitív tulajdonságként magyaráznád magadnak, hanem belátnád, hogy ezek minden kontroll nélkül minden értelmes dologban meg fognak téged akadályozni.

aug. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Annyira imádom mikor ilyen szépen és hosszasan kifejtve próbálják körbeírni a lumpen munkaundort.
aug. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem már mindenhol többet lehet keresni 200-nál. Olyan helyeken is, ahova nem kell, vagy már nem kell végzettség. Pl. gyorséttermek, eladó, takarítás. Gyorsétteremben dolgozó ismerőseim már többet keresnek, mint sok diplomás irodai, szellemi munkás. Igaz, ott 3 műszak van.

Takarítani cégnél nem tudom, milyen, de magánban házakhoz kijárni elég jól fizet. Egyre kevesebben akarnak maguk takarítani.

aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Pedig van ilyen személyiség és ez nem egyenlő azzal, hogy lusta munkakerülő.
aug. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
Neked sehogy.
aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

@09:48


igen van, mint példáuk ez a koma.


https://www.youtube.com/watch?v=rmVfG1j8GZo&t=


Szóval megoldható hogy kivonulsz a társadalomból és havi 20ezer Ft aktívkorúak ellátásából, meg amit az erdőbe összegyűjtöget, meg innen onnan kap, abból él.


De azért ezt a társadalomból kiszakadt életet is fel kell építeni, meg itt az lesz a munkád hogy menedzselni tudd azt, hogy ilyen egyszerű körülmények között megold valahogy hogy ne halj éhen, meg ne fagyj halálra télen.


Aztán mikor ez a sok nagy "szabadlelkű" rájön, hogy ez még sem akkora leányálom, meg nem egyszerű élet, akkor inkább visszakushad a 8 órás munkájába, és szidja tovább a munka alapú társadalmat.

aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%

Ha egyedülálló vagy, nem köt ide semmi akkor a kamionozást mondanám. De ezt az összeget valószínű külföldi cégnél lehet megkeresni.

Vagy valami keresett szakmát kitanulni és abban lehet megpróbálni dolgozni vagy vállalkozni.

De a legtöbb ember, akik dolgoznak azok sem egyből máról-holnapra jutnak el egy ilyen szintre (már akinek sikerül). Lépkednek előre a szamárlétrán magasabb munkakörbe, ami több felelősséggel vagy munkával jár. Nem ez a fizetés a magyar valóság, amit felvázoltál a kérdésben az alkalmazottak körében.

aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!