Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lélekölő módon lehet a...

Milyen lélekölő módon lehet a leggyorsabban jól keresni, mondjuk havi 1 millió nettó?

Figyelt kérdés

Feladtam már, hogy közel a 40-hez megtalálom, hogy mi az, amit tényleg annyira szeretek csinálni, hogy ingyen is csinálnám, életem végéig, stb. A sikerreceptektől is már megcsömörlöttem, mindenki tudni véli a tutit és könyvet ír róla. Hiába töltöm le ingyen, hogy még ezekért sem fizetek, 200 nettókból gyerektelen egyedülállóként sem lesz értékelhető vagyon.


Nemhogy 30-as nyugdíjas nem leszek, de jó esetben 60 felett elpörög majd magánegészségügyre vagy hirtelen halál miatt valaki jól jár.


Az alapszemélyiségem sajnos eléggé a természetközeliséghez húz, ugyanakkor a függetlenség és a szabadság iránti vágyam is annyira erős, hogy ezek mind-mind gátolnak abba, hogy multikatonaként kiteljesedjek, meg ebben a korban már késő is.


18-20 évesen még nem tudtam megmagyarázni, csak egy fura frusztráció és szorongás volt bennem, ma már az önismeretnek hála tudom, hogy sosem akartam beállni a sorba, ha valamivel ellenérzésem volt. Ez segített abban, hogy nem alapítottam családot (olyan helyről származom, ahol valószínűleg félcigány pulyák lettek volna, utána meg kihajtott volna a strici após aljamunkára osztrákba) és abban is, hogy DUPLÁN nem láttam értelmét annak, hogy igyak, éjszakázzak, bulizzak és még fizessek is ezért a testpusztító tevékenységért.


A rajongás teljes hiánya pedig abban is megakadályozott (pozitív értelemben), hogy hülyeséget csináljak, legyen az valami pénzlehúzós befektetés, szerencsejáték, nőkre való költés vagy a haverok, szomszéd, utált személyek lenyűgözni akarása anyagi javakkal, de még abban is, hogy ilyen-olyan kollekciókat a focitól a star warsig összegyűjtsek.


Sajnos abban is megakadályozott, hogy komolyabb összegeket (már ha pár millió annak számít) tegyek fel egy lapra.


Szóval kuporgathatom én a kis felhalmozott pénzecskémet, miközben elmegy mellettem az élet, azért jó lenne nagyító nélkül is látható havi jövedelemhez jutni, amiből tudnék élményekre költeni, ha már a tárgyak nem boldogítanak.


Jár valaki esetleg hasonló cipőben, futott valaki hasonlóan elcseszett életutat, illetve mik lennének azok a karrierútvonalak, amivel (a legalitás határain belül, mert ha eddig nem kerültem sittre, ez után se szeretnék) viszonylag belátható időn belül (tehát nem ilyen 4 év alap + 2 mesterképzés, aztán még + 3 év gyakorlat meg referencia) lenne belőle értékelhető bevétel?


Nem érdekel már, hogy van-e értelme, hasznos-e a társadalomnak, a lényeg, hogy jöjjön belőle a pénz és pókerarccal kibírom, ha lebeg a szemem előtt egy cél, hogy megkapom a zsét a végén.



aug. 7. 08:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#4: Nem nő vagyok. Így beházasodni vagyonosabb családba picikét nehezebb. Férfiaknak egy párkapcsolat az esetek többségében, ha nem fogok ki egy jackpotot, mint Tiborcz költség. Nem kevés költség, ráadásul a mai világban nem annyira stabilak a kapcsolatok, hogy lehessen rájuk alapozni.


Olyat meg nem találtam, akivel pont egy szinten vagyunk (mélyről jövő törekvők) és egymást kiegészítve, egymást erősítve ketten együtt összefogva jobban fut a szekér, mint külön-külön.


Nem a tanulni akarással volt a baj, iskolában is bár tanulhattam volna, ha nem azzal mentek volna el az órák, hogy az alját fegyelmezni kellett a tehetetlen tanárnak.


Gyurcsány idején mentem volna továbbtanulni, akkoriban egyrészt válság volt, felnőtteknek se volt könnyű munkát találni, nemhogy diáknak, a legaljább munkákra is 60-an, ismétlem: 60-an álltunk sorba és 2-3 körös tesztek voltak, nem azért, mert ezt kívánta volna meg a munka, hanem valahogy szűrni kellett, hogy ki lesz az az 5, akit felvesznek, meg max 5 másik tartalék, a többi meg "majd értesítjük". Sokaknak rövid az emlékezet vagy nem élték át, bennem élénken él, hogy milyen idők voltak, amikor térden csúszott volna az ember, de nem volt munka.


Ahhoz képest manapság kánaán van, egyet kell értenem az arrogáns "csak az nem dolgozik, aki nem akar" mondatokkal, mert vitathatatlan tény.


A munkával töltött jópár évben meg megszámolni nem tudom mennyi olyan emberrel sodort össze az élet, akinek sok-sok OKJ-s papírja van vagy akár diplomái is és utóbbival még csak-csak megy valamire, de azzal sem mélyszakmai értelemben, hanem


1. Egyetemi kapcsolati háló által, régi csoporttársak, stb.


2. Sok szimpla irodista munkára szívesebben vesznek fel diplomást, függetlenül attól, hogy bölcsész, régész vagy médiaszakos.


Szóval mesélj, mi az, amit most így 2024-ben érdemes lehet tanulni és bizosan 2 év múlva is lesz rá akkora szükség és olyan bérezés, hogy bőven megtérül a befektetett sokszázezer plusz az alternatívaköltség, hogy addig nemhogy pénzt nem keresek, de a tartalékaimat élem fel.


Nem vagyok kooperációra képtelen és együtt tudok dolgozni emberekkel. Egyszerűen csak pénzfókuszú és haszonelvű vagyok.


#9: Lehet ezt a kivonulást modern módon is csinálni, csak ahhoz nem kevés tőke kell. És mivel a környezet is folyamatosan pusztul hála ennek a nagyszerű emberi tevékenységnek, amit "szidunk", ma már egy önfenntartó permakultúrás, minimális emberi beavatkozást igénylő termőterület kialakítása sem egyszerű, ha nem lehetetlen az inváziós fajok, szélsőséges időjárás és sok más miatt.


És akkor azokról az "apróságokról" nem beszélve, hogy folyamatosan kényszer-illegalitásban legyél, mert


1. Egyre több ehető gombafajt nem gyűjthetsz.


2. Gallyakat sem gyűjthetsz meg kidőlt, korhadt fákat. Igaz, ez utóbbiakat talán elnézik, de akkor is kényelmetlen, hogy ki vagy szolgáltatva az arra járó természetvédelmi őr vagy erdész kénye-kedvének.


3. Hogy pl. a vadászat részét megúszd, ami viszont ténylegesen tilos (ahogy a horgászat is inkább egy luxussport a költségeivel, mintsem megérős tevékenység engedéllyel meg felszereléssel), meg itt a magyar erdőkben nem is lenne kifizetődő muszáj lenne pl. árulnod a felesleges terményt, vagy az abból házilag főzött pálinkát, szerencsére utóbbit már lehetséges bizonyos mértékig. Nos, itt pedig képbe jön a NAV, aki előszeretettel statuál példát ilyen árus nénikéken meg bácsikákon, ha már valakin ki kell tölteni azt a felgyülemlett frusztrációt, amit a Mészáros Lőrinc-féléken nem tud, illetve statisztikát felmutatni, ha szeretné még megőrizni a kényelmes, állami, nyugdíjig kikövezett munkakörét.


Szóval vagy annak járható, akinek van párszázmilliós portfóliója, vagy annak, aki valami keresett home office szakmát tol kintről egy laptoppal, akár műholdas nettel, mert a munkája jövedelme azt is bőségesen kitermeli.


Vagy tényleg ilyen remetéknek, ami valóban nem sétagalopp és hosszútávon felőrli az embert, mert többet elvesz, mint amennyit ad.

aug. 7. 11:58
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Túl sok a duma.


Először mentálisan tedd rendbe magad, mert szar alapokra nem lehet semmit felépíteni.

aug. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem elérhető ez neked, akárhány kérdést is írsz ki róla és akárhány kifogást is gyártasz le alájuk. K#rva unalmas már.
aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
Menj ki húst csontozni Németországba. Elég lélekölő, de fizet
aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Baluba ***** válasza:
73%
Van egy rossz hírem: rengeteg ember van, aki 15 éve, 15 évesen jutott erre az elhatározásra, mindent megtesz érte, még sem keres nettó 1 -et. Ma itthon ennyi pénzt tehetséggel és elkötelezettséggel, vagy pedig hatalmas szerencsével lehet keresni.
aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

“Férfiaknak egy párkapcsolat az esetek többségében, ha nem fogok ki egy jackpotot, mint Tiborcz költség. Nem kevés költség, ráadásul a mai világban nem annyira stabilak a kapcsolatok, hogy lehessen rájuk alapozni.”

Megintcsak a kifogasok. A legtobb kapcsolat az egyenlosegre epul es hogy kozosen epitkezve erjetek el valamit. Az, hogy te milyen tarsat valasztasz, az rajtad mulik.


“Gyurcsány idején mentem volna továbbtanulni, akkoriban egyrészt válság volt, felnőtteknek se volt könnyű munkát találni, nemhogy diáknak”

Kifogas… A tovabbtanulashoz nem munkahelyet kell talalni, igy arra a valsagnak keves kihatasa van.


De ha te tovabbi evtizedeket akarsz arra varni, hogy majd mas megmondja neked (sot, GARANTALJA neked), hogy mit kellene tanulnid, akkor tobbi sok sikert a donteskeptelenseged vezerelte eletedhez.


Amig mindenben a kifogast keresed es azt varod, hogy majd valaki mas megoldja helyetted az eleted, addig pont ugyanez lesz az osztalyreszed.

aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Külföld, főleg Ausztria, bármilyen betanított munka fizet ennyit. Lehet 3 műszak, lehet csak 1, de ha mindez nem számít, meg hogy túlórázol akkor hajrá.

Az osztrákoknál van 13-14. bér is, általában elosztva kapják meg a dolgozók.

aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
17-esnél a válasz, ha lélekölő 1 milla a cél, akkor kevés alkalmasabb opció van, mint valami tiroli szezonozós rabszolgaság.
aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
#18: Igen, ez már közelít, kérdés csak az, hogy mennyi MARAD belőle.
aug. 8. 01:03
 20/22 anonim ***** válasza:

SOk helyen fizetik a szállást és akár kaját is. Ha tényleg a pénzgyűjtés a cél akkor ennél nem sokkal kell több. Szóval elég sokat félre fogsz tudni tenni.

De az hogy mennyi marad, amúgy is emberfüggő vagyis az igény szinted kérdése.

Ha nem költesz semmire, csak a legminimálisabb dolgokra, akkor sok marad. Ha szereted elszórni a pénzt akkor pedig még kevés is.

aug. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!