Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lélekölő módon lehet a...

Milyen lélekölő módon lehet a leggyorsabban jól keresni, mondjuk havi 1 millió nettó?

Figyelt kérdés

Feladtam már, hogy közel a 40-hez megtalálom, hogy mi az, amit tényleg annyira szeretek csinálni, hogy ingyen is csinálnám, életem végéig, stb. A sikerreceptektől is már megcsömörlöttem, mindenki tudni véli a tutit és könyvet ír róla. Hiába töltöm le ingyen, hogy még ezekért sem fizetek, 200 nettókból gyerektelen egyedülállóként sem lesz értékelhető vagyon.


Nemhogy 30-as nyugdíjas nem leszek, de jó esetben 60 felett elpörög majd magánegészségügyre vagy hirtelen halál miatt valaki jól jár.


Az alapszemélyiségem sajnos eléggé a természetközeliséghez húz, ugyanakkor a függetlenség és a szabadság iránti vágyam is annyira erős, hogy ezek mind-mind gátolnak abba, hogy multikatonaként kiteljesedjek, meg ebben a korban már késő is.


18-20 évesen még nem tudtam megmagyarázni, csak egy fura frusztráció és szorongás volt bennem, ma már az önismeretnek hála tudom, hogy sosem akartam beállni a sorba, ha valamivel ellenérzésem volt. Ez segített abban, hogy nem alapítottam családot (olyan helyről származom, ahol valószínűleg félcigány pulyák lettek volna, utána meg kihajtott volna a strici após aljamunkára osztrákba) és abban is, hogy DUPLÁN nem láttam értelmét annak, hogy igyak, éjszakázzak, bulizzak és még fizessek is ezért a testpusztító tevékenységért.


A rajongás teljes hiánya pedig abban is megakadályozott (pozitív értelemben), hogy hülyeséget csináljak, legyen az valami pénzlehúzós befektetés, szerencsejáték, nőkre való költés vagy a haverok, szomszéd, utált személyek lenyűgözni akarása anyagi javakkal, de még abban is, hogy ilyen-olyan kollekciókat a focitól a star warsig összegyűjtsek.


Sajnos abban is megakadályozott, hogy komolyabb összegeket (már ha pár millió annak számít) tegyek fel egy lapra.


Szóval kuporgathatom én a kis felhalmozott pénzecskémet, miközben elmegy mellettem az élet, azért jó lenne nagyító nélkül is látható havi jövedelemhez jutni, amiből tudnék élményekre költeni, ha már a tárgyak nem boldogítanak.


Jár valaki esetleg hasonló cipőben, futott valaki hasonlóan elcseszett életutat, illetve mik lennének azok a karrierútvonalak, amivel (a legalitás határain belül, mert ha eddig nem kerültem sittre, ez után se szeretnék) viszonylag belátható időn belül (tehát nem ilyen 4 év alap + 2 mesterképzés, aztán még + 3 év gyakorlat meg referencia) lenne belőle értékelhető bevétel?


Nem érdekel már, hogy van-e értelme, hasznos-e a társadalomnak, a lényeg, hogy jöjjön belőle a pénz és pókerarccal kibírom, ha lebeg a szemem előtt egy cél, hogy megkapom a zsét a végén.



aug. 7. 08:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
46%
Hányszor kell még elmondani, hogy fejezd abba a spekulációt, neked nem elérhető az 1 milliós fizu még bruttóban sem, nemhogy nettóban.
aug. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Miért kell 1 millió?

Keress egy olyan munkát, ami fizet 400-500 nettót, abból elvagy. Vagy legyél egyéni vállalkozó, szabad leszel és azzal kereshetsz közel 1 milcsit, ha jól csinálod.

De amúgy hol élsz? Van saját házad? Albérletezel? Családnál?

Tényleg magadba kell nézned és nem a kifogásokat keresni. Megértem, hogy szar, én sem lennék multi rabszolga, de akkor is kezdeni kell valamit az életeddel.

aug. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!