Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg bruttó 650e az átlag-k...

Tényleg bruttó 650e az átlag-kereset?

Figyelt kérdés

[link]


Én mindenhol azt hallom ismerősi/baráti körömben meg munkahelyen kolegák közt, hogy az átlag magyar nettó 300-400 között keres.


2024. júl. 25. 15:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
50%
Már benne vannak az 5 főnél kisebb vállalkozások is, egy évvel ezelőtt adatforrást váltottak a KSH-nál, szóval most már be lehet fejezni ezt a baromságot, hogy csak emiatt magas az átlagfizetés.
2024. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
57%

#11: "Az átlagkereset még mindig nem azt jelenti, hogy az átlag magyar mennyit keres. Azt a medián bér adja meg."


A medián a mértani középérték az átlag pedig a számtani.


A kettő különbözete azt mutatja mennyire egyenlően vagy egyenlőtlenül oszlik el.


De végső soron az átlag azért jobb, mert ott 100%-osan biztos lehetsz benne, hogy ha csak 1 Ft-tal is többet keresel annál, a társadalomnak MINIMUM 50%-a annál kevesebbet keres.


Ez persze lehet 60-70 is, de 50%-nál kevesebb teljes, fillérre pontos egyenlőség esetén sem lehet.

2024. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
34%

#13: "home office rezsitámogatás havi +40 ezer"


Azért az úgy kemény, hogy inkább a bejáráshoz illene extra pénzt adni, mert


1. Plusz időveszteség.

2. Tömegközlekedési költség.

3. Amortizációs költség, mert ruhára többet költesz, jobban kopik, mintha pl. ülőmunkánál kisgatyában valami szalonképes felsőben ülsz a kamera előtt, vagy pizsamában, meztelenül a kánikulában (a klímán is spórolva), mert nem kamerás jellegű a home office munkád.


Szélsőséges esetben az albérletről nem beszélve vagy az ALTERNATÍVAKÖLTSÉGRŐL. Pl. van egy pesti lakásod, amit arra használsz, hogy lakj benne, mert onnan 30 perc a munkahely, miközben a Balaton felvidéken élő idős szüleid folyton nyaggatnak, hogy látogasd őket és annyi szoba van, hogy még AirBnB-zve is mindig van üres, ahol lehetnél, főzne rád anyád, még örülne is neki, hasznosnak érezné magát és +150-200 jönne be abból, hogy a pesti lakásod meg ki van adva.


Ezeket kontasztba állítva tényleg 2024-ben olyan sokat fogyaszt egy mai számítógép, laptop, nyomtató, meg a korlátlan (akár flottás) tarifák is annyira megdobják a home office költségedet a bejárással szemben...


Na ezért tart itt az ország és ezért tehetik meg a cégek, hogy visszarendelik az alkalmazottakat UGYANANNYI PÉNZÉRT munkába. Mert így gondolkodnak, hogy "home officeban fizesd a rezsimet" nem úgy, hogy mi költsége és IDŐVESZTESÉGE van a bejárásnak.

2024. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
40%
Az átlag sose mérvadó. A társadalom felső 20-25%-a keresi meg az átlagbért, ráadásul az 5 főnél kisebb vállalkozásokat se számolják bele(náluk amúgy is jellemzően kevesebb a bér). Erre még rájön hogy a feketézés még mindig nagyon elterjedt hazánkban(minimálbéres bejelentés mellé adják a kp-t, vendéglátásnál népszerű).
2024. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
37%
Tehát még egyszer: Az 5főnél kisebb vállalkozások is már bele vannak számolva, fejezzétek be ezt a f@szságot.
2024. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
62%

[link]


2023 márciusban átállt a KSH a teljes foglalkoztatási körre, az 5főnél kisebb vállalkozások is bele vannak számolva.

2024. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
Retardáltak ezek a prolik.
2024. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
49%
Inkább a mediánt érdemes nézni, az jobban tükrözi a valóságot.
2024. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
53%
A median pont kevesbe tukrozi, az atlag sulyozott a mintaszammal, a median nem.
2024. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
36%

"ezekben a statisztikákban nincsenek benne az 5 főnél kevesebbet foglalkoztató kis cégek fizetései, amik jellemzően kevesennet fizetnek, sokszor minimálbért, mert többet nem tudnak. De gondolok direkt nincsenek benne, mert nagyon lehúznàk még ezt a 340-et is, mondjuk 250-re."



Mikor felejtitek el végre ezt a hazugságot? Évek óta benne vannak az 5 fő alattiak is. És nem azért nem voltak benne mert ott kevés a fizu.

Kb semmit nem változtatott amikor belerakták, nem hogy 250/340-es ugrás lenne emiatt. Ekkora bődületes marhaság csak annak jut eszébe aki a matematikával, statisztikával köszönő viszonyban sincs.


Szerintem egyébként csak azért rakták bele, hogy végre abbahagyjátok az erre hivatkozást. Mondjuk emiatt felesleges volt, mert hiába dolgoznak vele, ti ugyanúgy nem hiszitek el, hogy benne van.

dec. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!