Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálom magamból kiadni az elmúlt időszak történéseit,amit mondatokba foglalva fogok nektek leírni és várnék rá ésszerű,korrekt hozzászólásokat,válaszokat.

Nos úgy kezdődött az egész hogy a munkahelyen ahol dolgozom már 4,5 éve vagyok ott,az első kb. 4évben minden a legnagyobb rendben ment,mindig időben megkaptam a fizetésemet is,stb.. (Egyébként ez a munkaszerződésem szerint úgy van hogy minden hónap 10.éig meg kell hog y kapjam.)

Az utóbbi fél évben viszont katasztrófális a helyzet,szó szerint.

Van hogy megkapom 10.én (nem előtte!) De többnyire nem és leginkább csak utólag adják mindíg ide,ami inkább 15-20.a környékén szokott lenni leginkább. (Ami még rosszabb,hogy nem csak nálam alkalmazzák ezt hanem a kolegák is panaszolták már ezt nekem.) (egyikőjük szintén 4éve van itt a másik kb. 1,5 éve jött,és náluk is mostanában kezdődött ez,ők is azt tervezik ami az én fejemben is jár,hogy itthagyják a francba.)

Nekem is rossz és zavaró,mert eddig nagyjából tudtam hogy megkapom 10.éig aztán hogy mit milyen sorrendben intézek(számlák fizetése,mit vehetek/mikor vehetek,stb..)

Az utóbbi időben (kb. 1-2hónapja) ez már nagyon elkezdett zavarni és már nagyon úgy vagyok vele hogy otthagyom az egészet a francba és nem érdekel tovább,ha ennyi idő eltelte után csak ennyibe nézik az embert és ennyit ér nekik egy jó munkaerő,mert amit rám bíznak azt mindíg megcsinálom normálisan.

Szerintetek mitévő legyek? Az is érdekelhet,ha ti voltatok már hasonló helyzetben és mi lett a megoldása?

Mert nagyon zavaró ez a dolog.

Segítő szándékot előre is mindenkinek köszönöm! (Trollok,stb.. kíméljenek!)



2023. ápr. 19. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én munkát keresnék és felmondanék. A rendszeresen késve utalt fizetés, elég ok az azonnali hatályú felmondásra.
2023. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
100%

Bocs, de kb. úgy kezeled a problémát, mint a tizedikről lefele zuhanó ember, aki azon töpreng, hogy jobban a fejére húzza-e a sapkát, hogy ne bántsa a fülét a szél.

Ha a munkahelyed késve fizet, azt nem azért teszi, mert gonoszkodik. Az az oka, hogy nincsenek pénzügyi tartalékai. Ami feltehetően egy folyamatosan romló gazdasági működés jele. Ha nem várható változás a külső körülményekben, akkor egyre többet -akár hónapokat- fog késni a fizetés, míg végül a cég csődbe megy.

És ezt olyan tartalékkal várod, hogy még egy 10 napos csúszás is gondot okoz. Vagyis kb. nullával.

Sürgősen el kellene kezdened extrém módon takarékoskodni, hogy ki tudd húzni fizetés nélkül akár hosszabb ideig. Mert nagyon valószínű, hogy szükséged lesz rá. Ha a vállalat még többet késik a fizetéssel vagy amíg állás nélkül leszel.

És itt az ideje egy másik munkahely keresésének, ahova át tudsz ugrani a süllyedő hajóról. :-(

2023. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Először is, törvény szabályozza, hogy a tárgyhót követő hónap 10-éig meg kell érkeznie hozzád a fizetésednek. A munkaszerződésben ettől el lehet térni, de a munkáltató azt a megállapodást ugyanúgy köteles betartani. Ha ez nem történik meg, akkor a munkáltató perelhető.


Más kérdés, hogy amit a második ír, az is igaz. Ha a cég ennyire nem bírja kigazdálkodni a fizetéseket, akkor onnan jobb lelépni, ha pedig megpróbálsz velük pereskedni, valószínű, még hamarabb csődbe mennek.

2023. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első ebben valóban igazad van,ennek utána is néztem és szerintem így is fogok tenni hamarosan.

Második,neked is igazad van ebben,de szerencsémre van tartalékom,ha bármi mégis úgy adódna meg tudom oldani saját forrásból,de persze mihamarabb szeretnék másik állást keresni/találni.

Köszönöm és ment a zöld kéz mindkettőtöknek.

2023. ápr. 19. 20:47
 5/9 A kérdező kommentje:

Hármas,most látom hogy írtál.

Igen tudom hogy van erre törvény,csak azt nem értem akkor miért nem képesek betartani ezt?

Munkaszerződésben ettől nincs eltérés,abban is ugyanez van leírva.

Valószínű így lesz hogy mihamarabb lépek is,csak találjak egy jobbat,pereskedni nem szeretnék és nem akarom elhúzni ezt a folyamatot csak tisztességesen megkapni ami jár és úgy kilépni innét még időben.

Az érdekes,hogy sok munkánk van,eddig is volt sok és mégis megtudták oldani hogy időben fizessenek akkor ez most vajon miért nem megy? Mert a munkák száma szerintem nem csökkent és az alkalmazottak száma sem nőtt azóta,úgyhogy nem értem az egészet,de már nagyon nem izgat,csak amíg még ittvagyok remélem megkapok mindent rendesen,még ha nem is időben úgyis hamarosan lépek innét.

2023. ápr. 19. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Én, amikor így jártam, akkor megkérdeztem a munkáltatótól, hogy mi az oka annak, hogy nem kapom meg időben a fizetésem.

Válaszolt. Majd megkérdeztem, hogy a jövőre nézve mire számíthatok, hiszen ők látják jobban a cég anyagi helyzetét, nem én. Helyreáll a dolog vagy sem.

Arra is válaszoltak. Majd a válaszok birtokában terveztem tovább.

Volt, ahol maradtam, és valóban rendeződtek a dolgok, volt ahol felmondtam.


A "felmondott" helyről tudni kell, hogy direkt nem fizetett időben (pont azért, hogy az emberek felmondjanak és ne kelljen végkielégítést fizetni), ezért kétszer is felnyomtam őket a munkaügyi felügyelőségen. Utána mindig megkaptuk a fizetésünket, de ezt többször eljátszotta. Többedik esetre már felmondtam (azonnali hatállyal), és bepereltem a céget az elmaradt fizetésemért, végkielégítésért, felmondási időre járó bérért.

2023. ápr. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zavart érzek az erőben:

Nekem is rossz és zavaró,mert eddig nagyjából tudtam hogy megkapom 10.éig aztán hogy mit milyen sorrendben intézek(számlák fizetése,mit vehetek/mikor vehetek,stb..)

vs

Második,neked is igazad van ebben,de szerencsémre van tartalékom,ha bármi mégis úgy adódna meg tudom oldani saját forrásból,de persze mihamarabb szeretnék másik állást keresni/találni.


Az első mondatod alapján kb napról-napra élsz...

Ha van tartalékod, akkor tessék új állást keresni (már rég el kellett volna kezdeni, nem megvárni, hogy idáig fajuljon a helyzet) és lépni ha nem javul a helyzet

Beszéltél már a főnivel, hogy mi az oka, hogy nem fizetnek időben?

Mit válaszolt rá? Miért nem nyitjátok ki a szátokat? Tényleg nem értem

2023. ápr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

0. pénzügyi tudatosság. Ha anyagilag megborít, hogy pár nappal később jön a fizu, akkor a pénzügyeidet tedd rendbe

1. új munkahely keresés

2. spórolás, mert a cégnél valószínű anyagi gondok vannak, és ennyiből nem tudjuk, hogy jóhiszeműen járnak-e el, vagy van valami mutyi már most a háttérben

3. felkészülés az elbocsátásra/cég tönkremenetelre, úgy általánosan a jövedelem elvesztésére

2023. ápr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerem a helyzetet. Nekem is (illetve az összes kollégának) rendszeresen késtek a fizetéssel. 2,5 év alatt 7 alkalommal késett a fizetés pár napot. Nem vágott földhöz, mert van bőven tartalékom, de nagyon nem tetszett, mert korábban semelyik munkahelyemen nem volt ilyen, mindig megjött a fizu 5-7-e körül. A legrosszabb az volt, hogy többnyire semmit nem is szóltak, hogy miért késik, csak vártam és nem jött. Se utólag nem kértek elnézést.

A 7. ilyen alkalom után végleg meguntam, elkezdtem beadni az önéletrajzomat máshova és egy hónap alatt fel is vettek.

De a legfurcsább, hogy mikor közöltem a felmondást, akkor az első reakció az volt, hogy emelést akartak adni, csak maradjak. Ha nincs a cégnek pénze, hogy időben fizessen, akkor miből lesz emelésre?


Neked is azt javaslom, hogy keress új helyet és hagyd ott ezt a céget. A rendszeres késés a fizetéssel simán megalapozza az azonnali hatályú felmondást is, szóval még akár a felmondási időt se kell letöltened.

2023. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!