Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Felmondjak? Ki fognak rúgni?

Figyelt kérdés

1 hete kezdtem egy munkahelyen. Próbaidős vagyok, tehát bármikor kirúghatnak és én is felmondhatok indoklás nélkül.

Ma behívott a főnököm az irodájába, és azt kérdezte mit csináltam ma?

Mondtam, hogy a kijelölt betanítóval tanultam be a folyamatokat.

Mondta, hogy írjam le egy lapra, hogy pontosan mit tanultam ma és tegyem az asztalára.

Így is tettem. Hazaértem és látom, hogy meghirdették a pozíciómat az interneten.

Vajon az rosszat jelent, hogy kérte, hogy jelentsek neki minden nap, hogy mit csináltam aznap? Ez nehéz, mert van, hogy egész nap nincs munka, így nincs mivel betanítani engem és mindenki cigizik és beszélget egész nap.


Az, hogy meghirdették a pozíciót jelentheti, hogy ki akarnak rúgni?

Arra gondoltam felmondok, mert a napi jelentés és a hirdetés arra utal szerintem, hogy ki akarnak rúgni, így megelőzöm őket.

Vagy csak én kombinálom túl?


2023. márc. 29. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha meghirdették a helyedet, az azért elég egyértelmű ..
2023. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
De volt mit leírnod? Dolgoztál? Egyedül vagy ebben a bizonyos pozícióban?
2023. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Volt mit leírnom, de kevés volt a főnöknek.

Betanulás volt, munka nem volt senkinek.

8an vagyunk ebben a pozícióban.

2023. márc. 29. 20:41
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkakör, amiben dolgozol ?

Szerintem lehet, el akarnak küldeni , de ha nincs munka, akkor nem értem, miért vesznek fel embert.

2023. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tesztmérnök.
2023. márc. 29. 20:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét után szerintem nagyon túlgondolod! A számonkrés viszont intő jel lehet, de n azt sem tartom kizártnak, hogy még akarnak felvenni embert...


Egyébként milyen munka ez?

Meg mi az, hogy nincs munka aztán mindenki cigizik kint?


Ez meg szerintem nem is a valódi főnököd, ez egy "szócső" vagy "stróman", ha valódi döntéshozó lenne akkor nem egy papiron kellene vele elszámolni a napi teendőidről, hanem normálisan négy vagy hatszemközt el lenne veled beszélgetve!


Mivel próbaidős vagy igy felesleges bármit is csinálnod, ha el van döntve akkor majd megtudod időben.


De ha meg akarod viccelni ket, küld be a jelentkezésed meg az önéletrajzodat a hirdetésükre újra :D

2023. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kifogtál valami tényleges idióták gyülekezete pénzmosodát, de azt se zárnám ki, hogy csak te látod úgy, hogy nem melóznak, mert nem azt keresed, hogy hol lehetne tolni kicsit a szekeret.
2023. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Korábbi munkahelyemen én is kértem heti szinten egy vázlatot, ennek pusztán az volt az oka, ha minden új emberrel hetente 1x fél órát beszélgettem volna, akkor aznap nem csinálok semmit abból amit kellett volna csinálnom. A papíros verziót pedig 5 perc alatt letudtam.


Most már több mint 10 éve embereket irányítok, ha egy új embernek adok egy feladatot, kb 5 perc alatt leszűröm a hozzáállásából a szükséges következtetéseket (nem a szakmai hozzáértést, csak a munkához való hozzá állást). Egy szorgalmas érdeklődő pályakezdőből könnyen lehet jó szakembert kinevelni. Aki ezen apró feltételeket nem tudja teljesíteni, annak nagyon hamar véget ér nálunk a karrierje.


"Az, hogy meghirdették a pozíciót jelentheti, hogy ki akarnak rúgni?"

Jelentheti azt is, meg akár egyszerű létszám bővítést is.

2023. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
#8 egy heti vázlat nem ugyanaz, mint a napot pontosan taglalni füttyszóra. Elég toxic, mindenképp nagy red flag. Ami a heti vázlatra is lehet igaz bizonyos esetekben, azért gondolom te jelezted előre, és/vagy megnyugtattad az arcokat, hogy nem kell tűpontos legyen, csak ami olyan is, hogy jó emlékezni rá, meg külön jó, hogy amit ő lényegesnek tart, stb.
2023. márc. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha összessegében érdekel a munka, akkor várd ki a végét. Egyáltalán nem biztos, hogy gondjuk van veled. Ez a papíros dolog mondjuk furcsa, kissé kontroll mániás főnöke utal, de ezzel nem csak téged ellenőriz, hanem azt is aki téged betanít. A hirdetés jelenthet +1 munkatársat is, nem feltétlenül a kirúgásod.

Ha te úgy érzed, hogy megteszed ami tőled telik, akkor tovább ne gondold a dolgokat

2023. márc. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!