Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogyan tovább a szakmai gyak után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igyekszem minél rövidebb lenni. Most töltöm a kötelező szakmai gyakorlatom egy multi cégnél és ez volt az ún. "álom meló" számomra, már hogy a területet tekintve és nehéz bekerülni. De azt kell mondjam, hogy hatalmas csalódás volt..

Dolgoztam ezelőtt már 2 másik nagy cégnél, egyiknél sem éreztem ezt. Abszolút nincs értelme a végzett munkámnak, nem járulok hozzá a cég feladataihoz, csak van egy 100 éve bevett séma, ami már elavult és mint számomra kiderült, senki nem is nézi, amiket kiküldök. Emellett itt nem partnernek érzem magam, hanem egy - utálom a szót, de - "csicskásnak". Nem vesznek engem a céggel egy kalap alá, van aki aranyos velem, van aki nem is próbálkozik, vagy egyenesen látom rajta, hogy kerül. Dicséretet egyet ha kaptam a betanítóm felől, de még építő kritikákat se mástól. Bezzeg egyszer teljesen alaptalanul le lettem cseszve, mert nem voltam hibás az ügyben. Kicsit toxic a közösség úgy érzem, és ez ragad vissza attól, hogy maradnék.

Az előző cégnél, bár abszolút nem éreztem magaménak a területet, nagyon jól bántak velünk, gyakornokokkal. Kezdjük ott, hogy teljes céges felszerelést kaptam, itt ha nem kérdezek én mindennek utána a főnöknél, eszükbe se jutott volna, ahogy az sem, hogy néha elmehessek home officeba, ahogy mindenki más is. Ennél az előző helynél teljesen rugalmas volt a homeoffice, megbíztak bennünk, voltak rendszeres meetingek, elmondták többször, hogy számítunk és fontosak vagyunk a cégnek, mert valóbvan olyan feladatokat csináltunk és velük egyenrangúak vagyunk mindannyian.

Most teljes időben (heti 40 óra) vagyok 110e Ft-ért, az előzőnél heti 25 órára kaptam 150-et.

Tehát jobb volt a policy, a kommunikáció, fizetés és fel is vettek volna engem teljes munkaidőbe sulim után. Tuti, hogy alapból ezen nem is agyalnék, de nagyon bánt, hogy ennyire itt akartam lenni ennél a cégnél, hogy hu de jó lesz, azzal foglalkozom majd, ami érdekel és cserébe mintha picit mindenki tenne rá a munkájára, a gyakornokra meg aztán végképp.. Egy itt dolgozó - nem közvetlenül - mondta is nekem, mielőtt jöttem, hogy annyira nem ajánlaná, mert totál értelmetlen a gyakornoki feladatkör meg a bánásmódról is hallott ezt-azt. De úgy voltam vele, hogy a tapasztalat mindenképp kell, aztán majd elviselem, csak rossz érzés, hogy nagy cégeknél fordultam már meg, több osztályról is van tapasztalatom és nem vagyok komolyan véve. De erről valszeg nem is tudnak, mert mikor beszéltem kollégámmal, fogalma nem volt a szakmai múltamról, meg hogy merre fordultam már meg, szóval az életrajzom se lett megnézve.


Nektek mi erről a véleményetek? Maradnátok annak reményében, hogy jobb lesz - bár a közösség nem igazán tudom, mit változna - vagy inkább a munkátok megbecsülése végett egy jobbat kínáló céghez mennétek?



2022. júl. 4. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi idő ez a gyakorlat?
2022. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még 1 hónapom van vissza belőle
2022. júl. 4. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Akkor bírd ki azt az 1 hónapot és keress állandóra más munkát
2022. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha beszelsz folyekonyan nemetul tart karokkal var csapatunk penzugyi teruletre
2022. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Köszi eskü elgondolkoznék rajta, de a német sajnos nem megy folyákonyan :D Ha angol, akkor érdekelt lennék.

2022. júl. 4. 23:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Folyékonyan* :D
2022. júl. 4. 23:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!