Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek a helyemben...

Mit tennétek a helyemben (kormányzati pozi)?

Figyelt kérdés

Adott egy kormányzati pozíció. Úgy kerültem be interjúra, hogy egyszer jelentkeztem, akkor nem vettek fel. (Egy kedves hölgy felhívott, hogy mivel nem vagyok helybeli, nem vesznek fel. Amúgy kiderült az ő helyére keresnek embert egy 3 fős csoportba, mert ő nyugdíjba megy.) De az életrajzom bent maradt. Majd 3 hónapra rá felhívtak, hogy jó lenne találkozni. Volt az a pozi, amire hónapokkal ezelőtt jelentkeztem. Illetve egy másik osztályról. Hát a meghirdetett pozi köszönő viszonyban nem volt a valósággal. Mondták, hogy mivel olyan átfogó tudás és gyakorlat kell, mindenképp felsőfokú végzettségű embert szeretnének. De én mondtam, hogy nem leszek képes ezt megugrani. A másik osztály ezerszer szimpatikusabb volt. Ott viszont már 50en dolgoznak. Igaz, most van egy üres hely. (kismama helyére) Így csak határozott idejű szerződést tudnak adni. Láttam, hogy nem örülnek, hogy nem azt mondtam, amit ők elgondoltak, de belementek a játékba. Fizetési igényt kértek, még bértábla ellenére is. Ott is megmondták ennyit tudnak adni, mert bérfeszkó lesz. (Fogadd el alapon.) Rendben. Úgy voltam vele dolgozni kell. Mondták, hogy két hét alatt felterjesztik és kell az ispán jóváhagyása is. Eltelt két hét telefonáltam. Hát, még nem tudnak semmit, mert más volt prioritásban, de ők is várják a választ. Majd rákérdeztem, mennyi időre határozott. 1 év és utána hosszabbítanak. Arra is rákérdeztem, hogy van-e lehetőség véglegesítésre. Mondták, hogy érdekük, hogy a tudás "ne menjen el". De mondom számíthatok rá, ha meg lesznek velem elégedve? (Mert konkrétan ezért költözünk albérletbe. Ezt ők is tudják.) Ha meglesznek elégedve, és meglesz a szimpátia, akkor igyekeznek úgy csinálni a dolgokat papíron. Most is van 2 hely, ami felszabadul. És jön a kérdés, hogy akkor miért nem oda? De már nem volt képem ezt is megkérdezni, mert éreztem a mellébeszélést. Konkrétan 3 hete várok és még nem mondtak semmit. HR se hívott, hogy mi kell majd a belépéshez. És mondták, hogy elsején van a belépési nap.

(Ne felejtsük el, hogy hivatalosan 9 órát kell dolgozni és egybefüggően kell nyáron 2 hetet kivenni szabiban...)


Várnátok még vagy megköszönnétek és tovább állnátok?


Annyit még hozzátennék, hogy lenne egy másik lehetőségem. Egy hét alatt munkába tudnék állni és határozatlan idejű szerződést kapnék minden humbug nélkül. Ez egy hozzánk közel eső városban lenne.


2023. febr. 17. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Kormányzati? Gondolom inkább önkormányzati.. óriási különbség.
2023. febr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kormányhivatal egyik főosztályáról lenne szó.
2023. febr. 17. 14:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem van még egy csókos valaki a pozícióra, csak még nem döntött.
2023. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Akkor csak sima köztisztviselői állás. Semmi több.


A kormányzati az kb valami államtitkárságon lévő pozíció lenne.


Keress mást.

2023. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keress mást, multinál jobban jársz anyagilag és lelkileg sem húznak le ennyire.

Amúgy nyugi a főispán 3-4 hetet ül egy aláíráson, onnan tudom, hogy egy volt kollégám is most ment el Kormányhiv-ba dolgozni, és 3 vagy 4 hetet várt az ispán aláírására. Lassan mennek a dolgok.

De mondom: nem közszférával jobban jársz, mit gondolsz miért mennek el onnan az emberek?

2023. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül, felvettek?
2023. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még mindig nincs hír az aláírásról...
2023. febr. 24. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
5 hete vársz rá? Te jó ég! Keress másik helyet!
2023. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos igen...
2023. febr. 26. 17:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Történt azóta valami fejlemény?
2023. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!