Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennetek a helyemben?...

Mit tennetek a helyemben? Kockaztatnatok?

Figyelt kérdés

Igyekszem roviden osszefoglalni. Kulfoldre koltoztem nem teljesen egy eve, 23 eves vagyok. Eloszor egy gyarban dolgoztam, majd onnan hamar valtottam egy etteremre ahol a konyhan voltam, most pedig mar otodik honapja egy masik etteremben vagyok, ahol felszolgalok. Itt igazabol jol erzem magam, a nyelvet tudom gyakorolni, a munkatarsaim jofejek, a fizetesemet pedig megdobja a borravalo.

Viszont otthon szereztem diplomat gazdasagi teruleten, es elkezdtem gyakornoki, kezdo poziciokag nezegetni itt kint es jelentkezgetni. Mai napon egymas utan volt ket interjum. Az elso helyen ugy ereztem, hogy jol ment, szimpatikus voltam az interjuztatonak, es mondta, hogy lesz majd egy masodik koros interju is egy feljebbi fonokkel. A ceg nekem nagyon szimpatikus volt, es az is amiket elmondott, hogy hogy nezne ki a munka. Eleg sokat lehetne tanulni, karrier azempontbol nagyon jo lenne, a fizetes is gyorsabban emelkedik, es kozelebb is lenne, marmint konnyebb lenne a bejaras ide.

A masodik interju is jol ment, bar ott aki interjuztatott olyan volt, mintha o maga is izgulna. Bemutatott az egesz csapatnak szinte, nagyon kedves volt mindenki, korbevezetett mindenhol, nagyon jo volt. Azonban itt sokkal kevesbe lenne lehetoseg tanulni es karriert epiteni, az elso evben fixen alacsony maradna a fizu es csak utana nohetne, illetve messzebb is van, es csak autoval tudnek jarni ide, tomegkozlekedessel nem. Viszont itt ugy erzem h kb 90%, hogy felvennenek, legalabbis szinte ezzel koszont el az interjuztato. Nagyon nagyon szimpatikusak ok is, es kicsit tanacstalan vagyok. Ugy erzem, hogy az elso ceg jobban megfogott, es ott tobb jovokepet latok, es relevansabb is lenne a tanulmanyaimhoz, de ugye ott meg elverezhetek majd a masodik interjun. Ide a masodik helyre pedig szinte biztos, hogy felvennenek, es ok mar hetfore igertek, hogy keresni fognak. Nem tudom mitevo legyek ha esetleg tenyleg jeleznek, hogy kezdhetnek naluk valamikor. Ti a bizonytalanabbat valasztanatok, ha ugy erzitek, hogy az lenne az igazi? Vagy inkabb a biztosat, ami szinten jo, de megse a legjobb?

A jelenlegi munkahelyemet szeretem ugyan, de szeretnek valtani, mert az elmult 5 honapban nem volt egy szabad hetvegem sem, nagyon sokat dolgozunk este/ejjel, illetve unnepnapokon is plusz penz nelkul. Es nem szeretnem elrontani a karacsonyom :D


2021. nov. 12. 00:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A nehezebbet választanám, nem azt ahol már egyből haverkodnak..


Nem azért vagy te se külföldön szerintem, hogy a többi bevándorlóval haverkodj kevesebb pénzért, plusz szerintem oda jövőre is felvesznek ugyanúgy mint most.

2021. nov. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az kicsit gyanús, ha nagyon nagyon lelkesek irántad már első alkalommal, gondolkodj el rajta, hogy vajon miért lehet ez. Ha van valami olyan kompetenciád ami ritak és ők pont keresik (pl valami nyelvismeret vagy speciális szoftverismeret) akkor érthető, viszont ha átlagos pályakezdő vagy akkor van esély rá, hogy a munka valami miatt olyan, amit mások nem nagyon akarnak elvállalni.


Egyébként ha második opciónak meg szeretnéd tartani a haverkodós céget, akkor írj az másikaknak miután kaptál ajánlatot, hogy ez történt, viszont ők neked szimpatikusabbak és meg lehetne-e gyorsítani a felvételi procedúrát. Ezzel tapasztalatom szerint általában együtt szoktak működni ha komolyan esélyes jelentkező vagy a szemükben.

2021. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!