Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt budapesti munkanélküli...

Van itt budapesti munkanélküli? Az álláskeresésin kívül mit csinálsz naponta, hogy legyen egy kis bejövő zsozsó?

Figyelt kérdés

Nem kell félreérteni, rengeteg állást betölthetnék (8 szakmám van), csak nincs kedvem jelenleg "rendszerbe" beépülni, meg beosztáshoz és idegenekhez igazodni, sem távollenni a lakásomtól.

Szegény csajomat is kicsit sajnálom, hogy reggelete be kell sétália a nulla fokba hét órára a szomszéd utcába...


(nem vagyunk közös kasszán mielőtt valaki nekemugrana és a lakásom a sajátom).



2023. ápr. 5. 11:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:

Hogyne persze ,fővárosba mindenki munkanélküli mivel budapesten nincs munkalehetőség persze nem mintha vidéken lenne bármi

meló. Ez az ország ennyi.Itt van kb ötszázezer regisztrált munkanélküli plusz van körülbelül négyszászezer nem regisztrált vagy az ellátórendszer ből már kihullott úgynevezett rejtett munkanélküli akit ( már) kiejtett a rendszer és még mindig munkanélküli . Ez azt jelenti hogy az aktív korú helyi magyar lakosságnak gyakorlatilag a 10% -a (tartósan) munkanélküli.

2023. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 A kérdező kommentje:
Az a 10% elég óvatos becslés szerintem, és még ezután következnek csak az alulfizetettek.
2023. jún. 9. 12:42
 43/78 anonim válasza:
Én mikor dolgoztam jobban elment a pénzem, ergo, azért dolgoztam, hogy dolgozzak, az állandó kizsákmányoló rabszolgatartó túlórákról nem is beszélve, a munkaerőpiac egy cicahányás.
2023. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 A kérdező kommentje:

Dettó hasonlóan voltam (azóta sem találok értelmes iőbeosztású vagy normálisan fizető munkát a közelemben).

Csak az havi negyven ezrembe került, hogy havi tiozenöt alkalommal átdugóztam kocsival a várost átlóba, vagy plusz havi 5 ezer ha az M-nullásról közelítettem.

2023. jún. 9. 12:54
 45/78 A kérdező kommentje:
A volt főnökömtől is visszavették a szolgálati kocsit, azóta már otthagyta a céget ő is a kollégám meg már csak a nyugdíjra vár év végéig.
2023. jún. 9. 12:56
 46/78 anonim ***** válasza:
Portás vagy vagyonőr állással tele van a jófogás. 24 óra szolgálat, 48 óra szabad.
2023. jún. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 A kérdező kommentje:

Tudom :D


Az a vicc, hogy szerintem csak ezek vannak, de ezek sem a környékemen, hanem ugyanúgy ingázhatok az alacsony órabérért, meg az elcsalt járulékokért.


Szívesen csinálnék már végre valami értelmes munkát is tisztességes körülményekkel.


Amikor már úgy vagy egy melóval, hogy olyan mindegy van-e ott valaki vagy sem, akkor már nem szabad tovább odajárni!

2023. jún. 9. 13:11
 48/78 anonim ***** válasza:

Sajátkezűleg falazol, betonozol, csinálj egy vállalkozást és nyomjad, vagy szegődj el építési vállalkozóhoz.

"Szívesen csinálnék már végre valami értelmes munkát is tisztességes körülményekkel."

Vagy milyen munkát akarsz?

2023. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 A kérdező kommentje:

Most 5 év után mozgasson meg az ezres meg az ezeregyszázas órabér?

Csak abban az esetben ha nagyon rászorulok.

De még nem tartok ott!


Jelenleg több helyre is várok, ahol nagyot ígérnek, meg érdekesnek tűnik a helyzet, de ha nem jönnének össze a dolgok akkor visszamegyek sógorom műhelyébe, mert ő is hozzámvág havi 300 ezret, és legalább azt biztosra vehetem, plusz nem úgy bánik velem mintha mindegy lenne.

Az egyetlen akivel még ingyen is melóznék, mert élmény!

2023. jún. 9. 13:15
 50/78 A kérdező kommentje:
Netudok vállalkozást csinálni, mert rengeteg az elvonás, sógorom is majd bele bolondul a testvéreivel a cégvezetésbe sokszor, én meg csak egyedül vagyok asszonyt meg nem érdekli ez.
2023. jún. 9. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!