Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt budapesti munkanélküli...

Van itt budapesti munkanélküli? Az álláskeresésin kívül mit csinálsz naponta, hogy legyen egy kis bejövő zsozsó?

Figyelt kérdés

Nem kell félreérteni, rengeteg állást betölthetnék (8 szakmám van), csak nincs kedvem jelenleg "rendszerbe" beépülni, meg beosztáshoz és idegenekhez igazodni, sem távollenni a lakásomtól.

Szegény csajomat is kicsit sajnálom, hogy reggelete be kell sétália a nulla fokba hét órára a szomszéd utcába...


(nem vagyunk közös kasszán mielőtt valaki nekemugrana és a lakásom a sajátom).



2023. ápr. 5. 11:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 A kérdező kommentje:

"Ezt a menekülés dolgot se nagyon értem... mi elől? Szlovéniába?"


Átjárni jobb melózni, 1700 euró a hivatalos minimálbér ott (ausztriában nincs állami minimálbér), csak szlovénul tudni kell, (ennyiért kitanulom).


Eszteregnyéről, becsehelyről, és kb az egész környékről odajárkálnak, aki beszéli a szlovént, a többiek meg zalaegerszegre..

Olyan házak vannak a környéken, hogy budapesten csak 30-40 éves hitelre futná olyanra a legtöbb embernek...

2023. ápr. 5. 13:14
 22/78 anonim ***** válasza:

Ha a nyugati határban van a telek, költözzetek oda, és vállaljatok munkát Ausztriában. Már ha megy a nyelv. Ha nem megy, akkor hiba van a menekülési tervben. Eleve mit értesz menekülési terben?


Amúgy a gyerek nem vagy jön vagy nem jön hozzáállás iszonyatosan gáz ilyen helyzetben és nagy kitolás a vagyjönvagynemjön - leszarom gyerekkel.


Továbbá a "te idődben" meg a "szüleid idejében" egészen más volt a helyzet, akkoriban sokkal könnyebben fel lehetett kapaszkodni, most az oktatás egy nagy rakás szar, és ha te is egy nagy rakás szar vagy, akkor a gyerek is egy nagy rakás szar lesz, és kb. csoda kell ahhoz, hogy kicsit is valamire vigye. Csodák meg nagyon ritkán vannak, és akkor is csak rajta élősködnél.


Remélem, hogy a csajodnak megjön az esze, és elhagy téged még mielőtt gyerek lenne.

2023. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 A kérdező kommentje:

Nemhiszem, hogy elhagy, inkább a feleségem akarna lenni, a németnyelv megy, mondjuk angolt tanultam de sokan beszélik kint a magyart is mégha törve is.


De szerinted izgatna ez 50+ millával a zsebemben?

Max 10 hónap és perfekt szlovén leszek, ezen ne múljon, addig ellennénk a telken is ha hajlandó lenne innen pestről lelépni a csajom a garantált bérminimumos szja kedvezményes nettó 240 ezres melójából...


Ő még csak öt éve él Bp-n még hisz benne, én már 2007 óta budapesti vagyok, láttam meg tapasztaltam eleget, köszönöm.

2023. ápr. 5. 13:23
 24/78 anonim ***** válasza:
15%

Hát az 50 milla is egy dolog, az se tart örökké, és kár felélni. Akkor már inkább befektethetnéd valami passzívj jövedelembe, pl. veszel egy lakást és kiadod. Abból legalább lenne valami havi bevételed, de komolyan.


Amúgy egyre inkább kamukérdés szagot érzek.

2023. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 A kérdező kommentje:

Nem kell vennem lakást, az üzlei ingatlanom is kiadható, a fele volt is kiadva egy évig dohányboltnak, külön bejáratra, az átalakítás jelenleg azért megy, hogy az ne 70 nm-t foglaljon csak huszat max. 3 bejárata van az ingatlanomnak egy az utcáról kettő a társasházi udvarról.

Elmondani marhaegyszerű minden, megcscsinálni nem az!

Te milyen építőipari munkákat végeztél már el egyedül?

Hány ft ba / napba telt?


Nekem felzsaluzni meg bevasalni és kibetonozni egy lépcsőfeljáró oldalát a kivájt alapig 3 nap.


Mert nem tudom reggel 6 tól este 10 ig csinálni, ugyanis nem lehet! Nem szingli vagyok, különben melózhatnék éjjel nappal akár!

2023. ápr. 5. 13:46
 26/78 A kérdező kommentje:

3 köbméter homokot szedtem csak ki az alapból, hogy beönthessek egy lépcső betonból a pincelejáróhoz. Csak a beton került 110 ezerbe hozzá (csak zsákos játszik), a sitt vissza a zsákokba aztán lomtalanításkor az egészet a parkolóba valami kocsironcs mögé...

Kapjak már valamit az éves ~ 200 ezres építményadómért az önkormányzattól...

Így a sittszállítás ingyen volt mondhatni...

Meg ingyen is lesz! Adózok eleget!

2023. ápr. 5. 13:49
 27/78 A kérdező kommentje:

Ez utóbbi két hétig készült...

Mitől kamuszagú neked akármi?

Te mit vittél már véghez egyáltalán bármiben is?

2023. ápr. 5. 13:51
 28/78 A kérdező kommentje:

Egyébként sem terveztem felélni a lehetséges 50 millámat, bár akár azt is megtehetném a telkemen. De ebből kis szerencsével akár két vidéki ház is kijönne, vagy megyeszékhelyen kisebb lakások, de a lakásokkal őszintén az a bajom, hogy mindenki mindenbe bele akar ugatni, meg a közösköltség emeléssel aztán végképp nem lehet mihez kezdeni!


Ígyis valami ujdonsűlt kretén tulaj miatt a télen majdnem lekötötték a gázt a társasházról, mert elkezdett pánikolni, hogy ő gázszagot érez az udvaron. Szóval No komment!


A lakások nem problémamentesek, a szomszédomból is évente odébbmennek a bérlők, mert akkora rés van az ajtó fölött, hogy két ujjam befér, meg lógnak is a zsanérok, ha nem emeled az ajtt, becsukni se lehet de a tulaj leszrja, meg a bérlő se cseréli inkább odébbmegy.

2023. ápr. 5. 13:59
 29/78 anonim ***** válasza:

Az a sokat emlegetett 50 milla most kp-ben van, vagy az üzlethelyiséged értéke, ez nem világos.


Azt se kéne elfelejteni, hogy az infláció kicsit durva, egyre kevesebbet ér a pénzed, ha nincs valami nagyon jól befektetve.


Egy nőnek is meg kellene értenie, hogy egy nap kimaradsz, vagy későn jössz haza, mert valamit komolyan csinálsz, de ez úgyis csak kifogás, mert egész nap csak kakaózol, ezt, azt szarozol, csak hogy dolgoznod ne kelljen, aztán meg várod az asszonyt, hogy már úgyse érdemes semmit se csinálni, mert jön, és ha már otthon van, akkor azért nem csinálsz semmit, mert már otthon van, és úgy nem lehet. Na persze!

:D


Na meg baromira kíváncsi vagyok, hogy mi a rákot csináltál a hazáért. :D

Behúztad az x-et a Fideszre?!


Na és a barátnőd is beszél ilyen-olyan nyelveket, vagy úgy képzeled, hogy te lelécelsz, ő meg marad?


Az 50 milla tök jól el tud menni a semmire olyan gyorsan, hogy észre se veszed, és lesz egy különbség közted és a "csak úgy jövő" gyerekeid között: Te a valagad alá kaptál egy rakat mindent, lakást, üzlethelyiséget, pénzt, esélyeket, mit tudom én, mit, de mindent tök jól elttékozolsz, de a gyerekednek össze kell kaparni a lakást, jó, ha albiben bír majd lakni mert te ugye elköltöd, mert leszarod a kölköd, "mer' majd megódja, ahogy mink is"... na persze... aztán meg nem elég, hogy albizhat, még ti is rajtuk élősködnétek.

2023. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 A kérdező kommentje:
29 lapozz vissza ha érdekel.
2023. ápr. 5. 15:25
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!