Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt budapesti munkanélküli...

Van itt budapesti munkanélküli? Az álláskeresésin kívül mit csinálsz naponta, hogy legyen egy kis bejövő zsozsó?

Figyelt kérdés

Nem kell félreérteni, rengeteg állást betölthetnék (8 szakmám van), csak nincs kedvem jelenleg "rendszerbe" beépülni, meg beosztáshoz és idegenekhez igazodni, sem távollenni a lakásomtól.

Szegény csajomat is kicsit sajnálom, hogy reggelete be kell sétália a nulla fokba hét órára a szomszéd utcába...


(nem vagyunk közös kasszán mielőtt valaki nekemugrana és a lakásom a sajátom).



2023. ápr. 5. 11:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
95%

Eleve azzal kezdeném, hogy az álláskeresési járadék nem sok, és csak három hónapig jár.

Miért érzem a kamuszagot a kérdésedből?

Amúgy elmehetsz hajléktalannak, és bérbe adhatod a kéglid.

2023. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:

Nincs kamu, az a helyzet, hogy 24/24 órs szolgálatba voltam 5 éven át..


Szóval gyakorlatilag két és fél évig nem voltam otthon.

Kissé átáll az ember fejben ettől.


A kégli egy része ki lesz adva, csak még átalakítás alatt áll, viszont eléggé motiválatlan vagyok itthon.


A melóm sajna (vagy hálistennek?) kifújt, már alig akartak fizetni meg azt is már félszürkén.


Annyi hasznom volt az egészből, hogy a megtakarításaim nagyrészéből még alaposan meglovagoltam az "OKJ zárást" és olyan szakmákat tettem le amiket már régóta le akartam, csakhát gyakorlat a kötelezőn kívül semmi bennük.


Azóta meg kb semmi, 5 hónapja itthon ülök, és "építkezem", meg a telkemen voltam múlthéten metszeni, meg kaszálni...

2023. ápr. 5. 11:53
 3/78 anonim ***** válasza:
91%
A motiválatlanság nem segít. Talán azt kéne erősíteni.
2023. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 A kérdező kommentje:

Hát jah, csak nehéz abba az irányba ami hozná a pénzt...


Számtalan tennivalóm lenne a képretusálásokon kívül a kocsi felkészítésig műszakira, nameg ott a telek is (kb 200 kilométerre).

Betonoznom, falatraknom is kéne itthon, nameg raklapokat visszaváltanom. De sokszor csak elkakaózom meg reggelizem az egész délelőttöt, pötyögök egy kicsit ezen a szron aztán már dél van...


Vihetem ki a kutyát újra, és még pár óra és jön haza a csajom, aztán már kb semmit se hagy csinálni...

2023. ápr. 5. 12:12
 5/78 anonim ***** válasza:
64%
Koldulj a blahan
2023. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 A kérdező kommentje:

Szomszéd 40 nm-es szobába be van pakolva négy raklap tégla meg két raklap itong 120 zsák szárazbetonnal, meg félraklap habarccsal...


Két hónapja...

2023. ápr. 5. 12:16
 7/78 A kérdező kommentje:

"Koldulj a blahan"


:D


Hideg van, max majd nyáron ha addig se jutok ezen tovább...

2023. ápr. 5. 12:17
 8/78 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Ez tök jó irány a leépülésre, és hogy soha ne vegyenek fel semmilyen munkára, mert rápillantanak az önéletrajzodra, és félredobják. Aztán meg már ezért is motiválatlan leszel, és tényleg kész leszel.

Idővel meg csajod se lesz, mert ő is megunja. Visszaválthatod még a raklapokat is, de aztán az is elfogy, és nem lesz lé.


Ha most van időd, és tudatosan eldöntötted, hogy most egy ideig nem akarsz dolgozni, lelked rajta, de én azt javaslom, hogy ez alatt ne hat órán át kakaózgass, hanem rohadtul azon legyél, hogy amit tenned kell a telken, a lakásban, stb.

A csajod legalább azt lássa, hogy csinálsz valamit, ne azt, hogy egy semmirekellő szar alak vagy. Amúgy meg azon is érdemes elgondolkozni, hogy a szolgálati időd így nem nagyon gyarapszik, és a nyugdíj amúgy is rohadt kevés lesz, hát még így.

2023. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
100%

Apám ugyanezt csinálta 3 gyerek mellett 6 évig, gyakorlatilag havi egyszer elvállalt egy munkát valami ismerősnek és ennyi, kapott kb. 20-30.000Ft-ot.

Most meg közel 60 évesen panaszkodik hogy nem tudtak összehozni egy házat se anyámmal, de nem képes belátni hogy az ő hibája (is). Most meg a bátyám és én segítjük ki őket a hitelben...


Fogadd meg a tanácsom és ne akarj gyereket.

2023. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:

A gyerek vagy jön vagy nem, de nem oszt nem szoroz, én is meg nagyszüleim is ettől semmibb körülmények között felnőttek, meg még tettek is a hazáért!


El vagy te tévedve, ha azt képzeled majd te megondod mi legyen a gyerekedből vagy mi nem.


Majd megmondja az élet, ő maga, meg a lehetőségek!


Anyám azt akarta orvos legyek, én hentes lettem minta fater, meg villanyszerelő és gumis is, közbe legtöbbet vagyonőr voltam életembe :D.


Valójában olyan rohadt m,indegy hogy te mihez értesz, ha nem te osztod a nagy pénzeket!

Ganxta jól fogalmazott gyerekkoromba.


"Nincs olyan dolog ami csak neked van..."

2023. ápr. 5. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!