Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem, ha most úgy...

Hogy kezeljem, ha most úgy érzem, hogy a lakhelyem az egyik legnagyobb akadálya a munkanélküliségemnek?

Figyelt kérdés

Kifejtem.

Faluban lakunk. Eddig úgy gondoltam, jó helyen van. Megyeszékhelyre bejutok 30 perc alatt busszal, Budapesten is ott vagyok vonattal 30 perc alatt, van több ipartelep és kisebb-nagyobb város elérhető közelségben.

Mindezt tömegközlekedéssel, mert autó nincs, és jelen anyagi helyzetünkben remény sincs rá. Megvallom őszintén, hogy bizonyos jövedelemhatár alatt akkor sem ruháznék be rá, ha lenne állásom, mert egyszerűen nem tudom magamnak/magunknak ezt a kiadást.


Most naponta szembesülök azzal, hogy behívnak ide-behívnak oda, és megdöbbenéssel, vagy már-már felháborodva kérdik, hogy mégis hogy akarok bejárni??


Pl. Kelenföld közelében van egy iroda. Fél óra alatt ott vagyok, gyalog még 5 perc séta. Ha kell, veszem saját költségen a bérletet, eddig se fizették, mert "csak adható". Nem érdekel.

De nem mindegy nekik??? Budapesten belül is legalább 30-60 perc, mire a lakástól eljut valaki a munkahelyig.

A közeli városokban még rosszabb a helyzet.

Egyszerűen CSAK helybelit vesznek fel, még ha a végzettsége vagy tapasztalata kevesebb, akkor is.

Sőt arra is volt példa, hogy a város egyik felében élőt SEM veszik fel, mert át kell szállnia busszal, és egy órát utazik, kocsija meg nincs.


A világ végén, két város között, mindentől távoli raktárak, ipartelepek már eleve úgy hirdetik az állást, hogy saját autóval kell megoldani a bejárást.

Ezt még meg is értem, tömegközlekedés hiányában, gyalog meg csak nem caplathat az ember 5 kilométert autópályán.


De ahol - nézeteim szerint - tökéletesen megoldható a bejárás busszal, vonattal, majdhogynem hamarabb beérek, mint egy helyi a város másik feléből, és még a költségeit is vállalom, ott miért akkora gond, hogy nem a szomszéd háztömbben élek?


Kedvenc kérdésem: hajlandó vagyok-e költözni.

NEM.

Akkor sorry...

A miért nem nem is érdekel senkit. A férjemnek stabil, jól fizető állása van, évek óta, amit nem fogunk eldobni azért, hogy fillérekért rabszolgáskodjak egy vállalkozásnál, ami jövő héten tönkremehet.


Lehet, hogy csak nőként okoz ekkora gondot, mert "ki lesz a gyerekkel, ha beteg", "ki viszi a gyereket oviba", és egyéb sztereotípiák homályosítják el a józan észt.


Letagadhatom egyáltalán, hogy hol élek? Muszáj önéletrajzba beleírni a lakhelyet? Negatívan hatna, ha csak a nevem és mobilszámom ill. e-mail címem adom meg, lakhelyet és a többit nem?

Gondolom ha felhívnak, úgyis az lesz az első kérdés, hogy hol lakok. (Honnan fogok bejárni.)


Ma jutottam el odáig, hogy vagy megőrülök, vagy kiadom magam hajléktalannak.



2013. febr. 21. 09:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Amilyen mérges vagyok, ezt jól megfogalmaztam...

Tehát nem a munkanélküliségem akadálya, hanem oka.

Vagy a munkakeresés akadálya.

Kinek-kinek tetszése szerint.

2013. febr. 21. 09:05
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér, hogy letagadod, hogy hol laksz. Most az is eszembe jutott, hogy egy hasraütéssel kitalált pesti címet is mondhatsz ha tényleg megkérdezik...de nem akarok rossz ötleteket adni.

Amúgy megértelek, engem a jogsi hiánya miatt ráznak le rendszeresen, pedig nem tudom, egy irodai munkához minek kocsi...(bár, amennyi átverős hirdetések vannak, tuti valami házalós melót hirdetnek "irodai"-ként és később derülnek ki a dolgok)

2013. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó, ha nem írod bele. Az én cégemnél pld. félrerakják azokat az önéletrajzokat, ami nincs kitöltve rendesen adatokkal (van aki a címét nem írja bele, van aki a születési dátumát.. fotó alapján meg lehet akár 25, de 45 éves is... szóval hát a hiányos önéletrajzzal nálunk nem foglalkoznak).


Egyszerűbb lenne sztem, ha azt mondanád, a bejárást meg tudod oldani, a bérletet nem kéred fizetni (ha rákérdeznek erre így konkrétan) és kész.

2013. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondd azt, hogy igen, hajlandó vagy költözni. Ez még kisebb hazugság, és lehet azt mondani, hogy majd, ha letelt a próbaidő, még nem találtam albérletet, stb. stb.

Aztán ha látják, hogy reggel ott vagy időben, délután nem sírsz hogy menni kell mert lekésem a buszt, akkor nem fogják erőltetni.

2013. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs valaki ismerős, akinek a címét megadhatnád a sajátod helyett? Vagy mondd, hogy ez ugyan az állandó lakcímed, de máshol laksz ismerősnél, albérletben. Amúgy ha a férjed jól keres, nem lenne olyan nagy gond jogsit meg egy régi autót szerezni.
2013. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bence_ ***** válasza:
100%

nyugodtan mondhatod, hogy majd nézel a környéken albérletet.

Autót azért nincs mert fontos számodra a környezetet. Ez egy tudatos döntés.

2013. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én azt mondanám, hogy Pesten lakok albérletbe csak nem vagy bejelentkezve oda, én még az önéltrajzba is beleírnám, nem kell mindenről tudniuk
2013. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos kiderül, hogy vidéki vagy, ha felvesznek, és a munkaügyes kéri a papírjaidat. Ha gyereked van, az is, hiszen vannak anyanapok.

Pesti albérlet hazudása meg azért gáz, mert mi van, ha többször késik a vonat? Állandóan azt hazudod, hogy elaludtál?


Egy cipőben járok Veled....

2013. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a legbántóbb, amikor "bizonyos körökben" meg bele is rúgnak az emberbe, hogy "a magyar ember nem elég mobil, nem hajlandó elköltözni, ha talál állást, nem is akar dolgozni ezek szerint".

Meg a nemzőapjuk péniszét!!!!


A MUNKAADÓK nem elég mobilak, nem rugalmasak, mert egyáltalán nem hajlandók lehetőséget adni annak, aki "bejárós".

Erre jó példa az előző munkahelyem.

A kisgyerekes anyák, akik a városban laknak és kocsival jöttek, előbb elmehettek fél órával, hogy oviból el tudják vinni a gyereket.

Nekem ugyanezt nem engedték meg, mondván, hogy ne sírjak a bejárás miatt, ezt vállaltam. Arra a kérdésre, hogy mit gondol, én nem a gyerekemhez sietek haza? Arra nem válaszoltak.

A tömegközlekedést meg egyértelműen nem a dolgozó embereknek találták ki, mert épp csak munkába járni nem lehet, meg időben hazajönni.

Ehhez képest játszi könnyedén járnék Pestre, fél óránként van vonat, van busz, van kocsival bejáró ismerős, tehát ha nyolcra kell mennem, hétkor indulok. Épp csak nem vesznek fel...

2013. febr. 21. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen valóban kizáró ok sokszor.


A cégünknél én vagyok az első szűrő a felvételiknél. Hozzám futnak be az önéletrajzok és én továbbítom azokat, akiket a nagyfőnök asztalára teszek. Győri a cég és bevallom minden vidékit (főleg nőt) alapból kiveszek, kivéve ha diák. Az ok pedig pont az, amit te is említesz, mi sem fizetjük a bejárási költséget. A fizetés pedg olyan alacsony, hogy pontosan tudom, a nálunk megkereshető 60-70 ezer nettóból nem érdemes kifizetni a 20-30 ezres távolsági buszbérleteket. Még egy diákbérlet ára belefér, de egy teljes áru felnőtt bérlet biztosan nem.

A városon belül viszont 4000 ft egy havi egyvonalas bérlet, egy összvonalas pedig azt hiszem 5600.- Teljesen más kategória...


Tehát nem az időtényező a gond, hanem a bejárás költsége.

2013. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!