Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság sok ember ugrál a...

Manapság sok ember ugrál a munkahelyek között, de nem esnek pofára?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen elég nagy a fluktuáció, mondjuk az átlag 30-as létszám szinte teljesen lecserélődik egy-másfél év alatt


vezetők és beosztottak egyaránt, elsősorban a paraszt, mikromenedzselő bizalmatlan ügyvezetői stílus miatt. Nekem szerencsére nem okoz megfelelni ezeknek az "elvásároknak", mert eléggé kompetens vagyok a területemen.


De sokan elég hamar felkapják a vizet, és JÓL felmondanak.


De kérdés, hogy tényleg ennyire könnyü másik munkahelyet találni?


2023. márc. 14. 18:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%

A stílusod alapján azt hiszem beleillessz a toxikus munkakörnyezetbe ami ott van.


Ennél jobb munkahelyet biztosan könnyű találni.

2023. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Én sosem esek pofára mert olyan értékes munkaerő vagyok hogy kapkodnak utánam a cégek. Még a válság előtti időkből a rekord hónapban 83 linkedin felkeresésem volt, de a válság után is havi 20-30 ajánlat érkezik IT fejvadászoktól. Ha az egyik cég nem tetszik akkor ha akarok 2 héten belül kezdek egy másiknál.
2023. márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem. Ez az elfogadott manapság. Nem pedig az, hogy 40 évet dolgozol le 1 munkakörben.


Ereimet felvágnám ha 40 évig 1 helyen kellene melóznom.

2023. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%
Ahol verseny tilalmit akarnának velem alairatni vagy határozott idejű szerződést ott jobb ha keresnek mást, mert nem mennék oda dolgozni. Egyebkent nyugaton is pár évente vált a többség, jobb ha megszokjak a munkaltatok ezt itthon is. Nincs már az, hogy 30 évet egy helyen van az ember.
2023. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
És az esetek többségében jo fizetésemelést váltással lehet elerni.
2023. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Már volt pár munkahelyem és sok helyen nem díjazták a hűséget, pedig mindenhol maradtam minimum. 2-3 évig. Ellenben minden váltás jól sült el. Sajnos ez van. Épp akkor esel pofára, ha maradsz a rosszban, mert magától nem fog változni
2023. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Manapság pont ott lehet jól elcseszni, ha 10 éveket vagy egy helyen. Normális bérfejlődést csak váltással lehet elérni, illetve magasabb pozit is. Arról nem is beszélve, hogy ahol ilyen a fluktuáció, az tényleg nagyon gáz hely lehet. Valószínűleg nem mindenki hülye, és te vagy a zseni ilyen esetben... 😄
2023. márc. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Mérnök vagyok, harmadik komoly munkahelyemen , első kettőn gyenge 2 évet ha voltam inkább kicsit kevesebbet. Eredmenye, hogy kozel 3 x annyit keresek mint ahogy kezdtem nagysagrendileg 4-5 eve. Ha egy helyben ülök sztem ennyi szinte kizárt hogy lenne a berem.
2023. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

hát nem tudom én ezen a munkahelyen is ki tudom harcolni a évente ~20%-os bérelemeléseket 5-6 év alatt több mint kétszer annyit keresek mint az eleljén, valamint el tudtam érni egyéb juttatásokat is, mint pl munkábajáráshoz új gépkocsit.


én úgy érzékelem, hogy a legtöbb ember dedós szintre lebontott lépésekből álló munkát akar, ahol nagy haverkodós hangulatban megmondják neki hogy mit hova copy-pastezzen a számítógépen. Továbbá semminek nem hajlandóak maguktól utánanézni, ha másért nem csak azért, hogy az adott feladatot megoldja, vagy hogy fejlessze az ismereteit, amivel az adott munkahelyen többet el tud érni. Szinte minden ismeretet csak szociális érintkezések mentén akarnak megszerezni, mintha még midnig törzsekben élnénk, és a besseggelős tanulás valami beteges dolog lenne.

2023. márc. 26. 11:39
 20/26 anonim ***** válasza:
Elbeszélésedből nem egy szintén mozgunk. Csináld ahogy jól esik. ☺
2023. márc. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!