Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ember hogyan tudja magát...

Az ember hogyan tudja magát motiválni, ha egy új munkahelyen kevesebb a fizetése, mint a régi helyen?

Figyelt kérdés

Kicsivel több, mint féléve leépítésre kerültem a Covid miatt, pedig nem gondoltam volna,hogy ezt a területet is érinteni fogja.


A régi munkahelyem, jó hely volt.A vállalati kultúrára, az volt a jellemző,hogy "jóléti".

Vagyis, jutalmazták a szolgálati időt is, meg mindenről visszajelzést kellett adni.Továbbá, a fizetés is jó volt,még az ágazatot tekintve is kiemelkedő volt, nekem különösen, mert régóta voltam ott, plusz senior besorolásom volt.

Amikor kezdődött a Covid lecserélték a cég ügyvezetését, onnantól borult minden és, ami durva,hogy tapasztaltabbakat küldték el, mert nagy volt a bérköltségük.



Nyilván, jók a paramétereim (diploma,nyelvtudás,tapasztalat...stb) és hamar találtam új munkahelyet, viszont nem sikerült kialkudni azt a bért, amit a régi helyemen kerestem.

A munkámat megcsinálom, de motiválatlannak érzem magam.


2021. szept. 25. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár az enyém lényegesen más helyzet, de engem más motivált. Az új munkám más szempontból volt jobb a réginél.


Helyzet: régen gimisként nyaranta magasabb órabérrel diákmunkáztam.

Most egyetemistaként alacsonyabb egy fokkal a bérem, de szakmába vágó, jó főnökkel rugalmasan, stb. Jól érzem magam és jó a fejlődési lehetőség is. Csak kevesebbet keresek, mint a másik helyen. Persze ez ettől még előrébb lépés szerintem.

2021. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy egy bölcs kollégám mondta volt: Ha fizetgetnek akkor dolgozgatunk.


Ahol jól megfizetik az embert és normális a munkahelyi légkör ott az ember odateszi magát, ad 120%-ot, nem rúgja be a fiókot 5:00-kor, ha kell megcsinál olyat is ami nincs a munkaköri leírásában.

Ahol nem fizetnek meg jól ott megcsinálod 100%-osan az elvártat oszt' jónapot, ha kicsengetnek tipli haza.

2021. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Addig ne állj le, ameddig meg nem találod meg a számodra kedvező munkahelyet!


Folyamatos álláskeresés! Ez a titka.

2021. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg abban a fizetési sávban vagy kedves kérdező, mint amit sejtet az írásod, akkor igazából +/- 10-20% nem érezhető az élet színvonalon.


Szóval akkor mégis mi a baj?


Keress másik munkát, ha mindenáron a pénz motivál!

2021. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Marmint nem ertelek. Ennel hogyan kaphatnal nagyobb motivaciot? Ideje odatenni magad es vagy jobba valni vagy jobb helyet keresni
2021. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan jó vagy, akkor keresel tovább és váltasz. Ha meg nem, akkor egyszerűen úgy kell megközelíteni, hogy beárazott a piac és mégse vagy olyan jó, mint eddig gondoltad, ezért a fejlődés kell motiváljon. Mármint, hogy dolgozd fel magad olyan szintre, ahova eddig pozicionáltad magad, fejlődj, hogy érj legalább annyit, vagy többet, mint előtte
2021. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy én mesterdiplomával, 3 nyelvvizsgával keresek nettó 145-öt. Éljen a tanári életpályamodell.
2021. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!