Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát válasszak...

Milyen szakmát válasszak munkahelyen?

Figyelt kérdés

Én most 19 éves vagyok, munkahelyen egyetlen egyszer voltam 1 napot (beteg volt egy valaki és helyébe), máskor meg pedig 13 éves voltam és nem tudtak kiállítani papírt így akkor nem tudtam dolgozni...

Viszont már nagyon kicsi korom óta dolgozom itthon apu melett aki nyugdíjas volt már 14 éves korom óta (bányában dolgozott így 20 év után nyugdíj).

Azelőtt meg házat építettünk, tehát kicsi korom óta benne vagyok minden mesterségbe.

Most ott állok, hogy értek a villany szereléshez, mezőgép javításokhoz, hegesztő lakatossághoz. Traktor vezetéshez stb.

Falun lakunk itt Romániába és így suli melett kicsi koromtól fogva feketén dolgoztam mindig (17 évesen feketén építkezési vállalkozásom is volt, csak jött a suli 12.osztaly kelett tanulni), most ott áll a helyzet, hogy jó lenne munkába járni, mert úgy vettem észre, hogy akkor több pénzt tudnék keresni.

Voltam egyetemen is, csak ott kelett hagyjam, mert nem bírtam, mert angol +román nyelven tanitottak ami sok volt, újra szeretném kezdeni román nyelven ami októberben kezdődik, éppen ezért nem fogok neki most ismét vállalkozni, hanem marad a munka meg hát hideg is van kint, műhelyem meg nins sajnos...

Éppen ezért gondoltam ki írom a kérdést, hogy milyen szakmát válasszak, mert én nagyon sok mindenhez értek, de nem vagyok profi egyikből se!

Mivel az egyetem kezdődik októberben, de én kB júniusig tudnék dolgozni (sok traktor van, föld van, oda kell állni), akkor milyen munkába állhatnék be? Nekem jó lenne ha szállás is lenne....

Vagy menjek ki külföldre? Oda kell az oltás?



#munka #szakma #Mester ember
2021. dec. 2. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Oltasd be magad, szerezz hegesztő képesitest, menj el külföldre és el új mint a királyok. Nem kell ezen sokat agyalni, a leirtak alapján jó esélyed van egy rakás pénzt keresni.
2021. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%
Egyetemet felejtsd el. Menj valami szakmára ami jobban tetszett
2021. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!