Villamosmérnöki diploma után van értelme belekezdeni egy villanyszerelői tanfolyamba? Villanyszerelő szakmát szerezni?
azért az elég gáz ha valaki egy szakma felsőfokú végzetségi szintje után el akarja végezni középfokon is.
Itt ezen az oldalon mindig azt szokta a sok agyas diplomás hangoztatni hogy a diplomás kisujjában benne van az amit egy szakmunkás tud...
Tehát rajta menjél dolgozni
Amugy ha tényleg tanítottak is neked valamit az egyetmen akkor simán el kell tudj látni egy villanyszerelői munkakört.
Jaaa vagy csak űltetek az egyetemen és a koszon kivűl nem ragadt rátok semmi?:D
szar ügy
Én épületgészmérnők fönökasszonyomtól egyszer azt az utasítást kaptam hogy a szerverterembe vízpermetetfújó ventillátorral kellene megoldania szerverek hűtését...
1 hónapig ezen röhögtünk akkor:D
Ugy hogy a diplomás mérnökök közt is sok a sötét az tuti
Ezt inkább fordítva szokták csinálni...
Egyébként meg a mai szakképzést elnézve: nem.
Honnan tudjuk, hogy neked van-e értelme. Azt sem írtad milyen szakirányon végeztél, mert sokféle van. Ha nem erősáramon, energetikán, akkor valszeg tudnának újat tanítani neked egy villanyszerelő képzésen.
Egyébként mérnököknek szabványokat sem tanítják úgy tudom, pedig a mindennapos villanyszerelői munka során kötelessége a szerelőnek mindent az érvényes szabványok szerint szerelni (vagy nem, de ha baj lesz később akkor ráverik ha nem szabványosan szerelte)
Az #1-es válaszadónak gőze sincs miről beszél. A két szakma TELJESEN más. A mérnöknek nem kell tudnia, hogyan kell villanyt szerelni. Nagy valószínűséggel nem is tanulnak róla a kapcsolási rajzokon kívül. Ettől függetlenül sok villanymérnök tud villanyt szerelni, de közel sem biztos, hogy szakszerűen. Jómagam is villamosmérnök vagyok, egyszerűbb villanyszerelési dolgokat meg tudok csinálni, de ha át kéne húzni az egész lakást, azt rábíznám a szakemberre. Ő ebből keresi a kenyerét, napi szinten foglalkozik vele, érti a dolgát. Konyítok én is valamit hozzá, de az én szakterületem az FPGA tervezés/verifikáció, én meg ehhez értek.
Arról nem is beszélve, hogy csak villamosmérnökként NEM szerelhet villanyt az ember hivatalosan. Ahhoz kell az OKJ-s papír.
Ugyanaz, mint ahogy egy háziorvos is tud valamit a fogászatról, de hivatalosan nem lehet fogász, ha nincs fogorvosi végzettsége.
Van értelme villanyszerelőit végezni, de nem minden esetben. Ha bombabiztos akarsz lenni, és érdekel a vállalkozások világa, akkor miért ne? Egyre kevesebb a szakember, a mérnöki tudást egy közeli szakmával párosítva elég jó kis üzleteket lehet ám kötni. Te tervezed és kivitelezed a dolgokat. Akár egyedi kéréseket is tudsz vállalni. Villanyszerelőként igen borsos árakat el lehet kérni a munkáért manapság, sok mérnök dönt úgy, hogy inkább elmegy villanyt szerelni, mert többszörösét tudja keresni annak amit mérnökként kap. Van ennek pro és kontra oldala, de ha csak a pénz számít, akkor szerelj villanyt.
Ezt általában úgy szokták, hogy mérnöki képzés előtt/helyett. Én annó előtte csináltam, ha esetleg nem jönne be az egyetem, legyen szakmám, nem beszélve arról, hogy adott plusz pontot is a felvételihez, de jártak hozzánk olyanok is, akik otthagyták az egyetemet és inkább ezt csinálták meg helyette.
#7
"sok mérnök dönt úgy, hogy inkább elmegy villanyt szerelni, mert többszörösét tudja keresni annak amit mérnökként kap"
Mondjuk ezt olyan mérnököknél tudom elképzelni, akik csak végigbukdácsoltak az egyetemen és konkrét mérnöki munkára csak alig-alig alkalmasak, ha egyáltalán. A jó villamosmérnököt megfizetik úgy, hogy ne vállaljon a végzettsége alatti munkát csak a pénzért.
Lehet, hogy szerelőként is meg lehet annyit keresni, vagy akár még többet is, mint mérnök de többnyire csak saját vállalkozással. Arról nem is beszélve, hogy a mindennapos mérnöki munkavégzés "kényelmesebb" akár még home office is szóba jöhet heti pár napon.
Ezen kívül a mérnöknek van előrelépési, fejlődési lehetősége egy szerelő meg mindig csak egy szerelő marad, max többet tud dolgozni vagy esetleg megtanulja a PLC-s rendszereket telepítését, stb.
Ha szeretnél villanyszerelőként dolgozni, akkor igen, egyébként pedig nem.
A villanyszereléshez megfelelő szakképesítésre van szükség, amihez bizony el kell végezni a villanyszerelői tanfolyamot.
Villamosmérnökként elvileg értened kellene mindent, amit a villanyszerelőnek, viszont ő tisztában van olyan szabványokkal is, amikről te lehet, hogy nem hallottál, másrészt lehet ugyan, hogy nem tudja levezetni a Maxwell-egyenletekből, de két másodperc alatt megtalálja, hol van a gond. Egyszerűen más tudást igényel a két terület, ami nem konvertálható közvetlenül.
Mindezt villamosmérnökként írom, még mielőtt bárki félreértené.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!