Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző az álláshird...

Mennyire jellemző az álláshirdetéseknél a külső alapján diszkrimináció? Volt már ilyenben részed?

Figyelt kérdés

Nem tudom más is így gondolja-e,de kezdem úgy látni hogy az álláskeresés lassan olyan lesz már mint a társkeresés. Elküldöm a fényképes önéletrajzot és utána se kép se hang.. Tapasztalat,végzettség se dönt úgy látom.

Főleg olyan helyeknél láttam ezt ahol ilyen tipikus önimádó mű plasztik nőcske a főnök vagy tulaj, vagy valami öntelt szépfiú.

Csak a tökéletest keresik,a gyakorlat meg a papír már nem számít?

(

Nem vagyok sem szakadt,adok a megjelenésemre)



2022. dec. 11. 16:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Pofára akkor megy, ha sok olyan jelentkezik akinek megvan a szükséges végzettsége vagy még több ami kompetens plusz releváns szakmai gyakorlat!
2023. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

20-asnak van igaza, én sem tudom ti hova pályáztok, de én is azt tapasztaltam, hogy a fényképes önéletrajz alap.

És ha nem modellnek pályázol, akkor nem az számít, hogy szép vagy-e, de azért egy kulturált fotót mindenki tudjon már magáról készíteni!

Én nem tapasztaltam soha, hogy a külsőm alapján diszkriminálnának. Átlagos külsejű nő vagyok, sem szép, sem ronda.

2023. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Maximum régivágású kis Magyar cégeknél vagy tényleg az állami szektorban várják el a fényképes önéletrajzot.

Az enyémben 10 éve nincs és azóta 3x váltottam munkahelyet. Ha kíváncsiak rám, a LinkedIn-en úgyis van fotóm.

2023. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Lehet nem a vendéglátásban kell keresni munkát vagy kereskedelemben.
okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!