Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző az álláshird...

Mennyire jellemző az álláshirdetéseknél a külső alapján diszkrimináció? Volt már ilyenben részed?

Figyelt kérdés

Nem tudom más is így gondolja-e,de kezdem úgy látni hogy az álláskeresés lassan olyan lesz már mint a társkeresés. Elküldöm a fényképes önéletrajzot és utána se kép se hang.. Tapasztalat,végzettség se dönt úgy látom.

Főleg olyan helyeknél láttam ezt ahol ilyen tipikus önimádó mű plasztik nőcske a főnök vagy tulaj, vagy valami öntelt szépfiú.

Csak a tökéletest keresik,a gyakorlat meg a papír már nem számít?

(

Nem vagyok sem szakadt,adok a megjelenésemre)



2022. dec. 11. 16:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nincs fotó a CV-ben. El se küldöm olyan helyre

ahol kiemelik, hogy fényképes önéletrajzot várnak. A pofám teljesen irreleváns a munkámhoz.

Mondjuk nem is jellemző, hogy érdekli őket. A mostani helyemre úgy vettek fel, hogy a HR-es is csak akkor látott először, mikor az első nap bementem a cuccokért.

2022. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

Szalagmunkára lehetsz te quasimodo is.


Egy ügyfélreferens meg adjon magára, mert nem mindegy mit lát az ügyfél.

Vagy egy banki tanácsadó is adjon a megjelenésére. Meg lehetne még sorolni.

2022. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van, ahol fontos, mert az ügyféllel vagy kapcsolatban, de nagyon sok melónál tökmindegy a kinézet.
2022. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

Akkor sem küldök fényképes életrajzot ha külön kiemelve kérik. Unprofesszionális, és ha ezen fennakadnak akkor nem is akarok ott dolgozni.

Végül nem érdekelt senkit és felvettek így is.

2023. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért relatív. Én se vagyok a fotó híve. De nézzük mondjuk a vállalkozó szempontjából. Egy példa: van egy cukrészdám, ahova pultost keresek. Nyilván több férfi vendégem lesz, ha dekoratív fiatal lányt veszek fel.
2023. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
29%

Szőrös kopaszodó pocakos negyvenes pasi vagyok, bármennyire is akartam nem vettek fel a játszóházba gyerekekre vigyázni!


A csudába!

2023. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Munkakör függő.főleg a szolgáltatóknál.ma nem mindegy,hogy jelensz meg egy ügyfélnél.részben érthető.
2023. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem ezért kérnek fényképes önéletrajzot.

Ha mondjuk interjúztat 20 embert, akkor nem az fog a főnökben megmaradni, hogy Kovács József, meg Takács István, hanem az arcok maradnak meg. Amikor a végső döntést hozzák, előveszik újra az önéletrajzokat, és már tudják emberhez kötni.

2023. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ma már én sem küldök fényképes CV-t. Egyszerűen azért, mert ne a külsejem alapján döntsék el, hogy interjúra hívnak be.
2023. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A kérdés régi... de azért írok egy kicsit..


Nem tudom, hogy az eddigi válaszolók milyen piaci szegmensben pályáztak, de most mindenhol ALAP a fényképes önéletrajz...


Az állami szektorban különösen....jogszabály-sablont kell használni az önéletrajzhoz, annak meg része a fénykép.


Egyetlenegy esettel találkoztam, amikor külön kikötés volt, hogy fénykép NÉLKÜLI önéletrajz.

Furcsának is találtam... de ez egy szerkesztőségi munkatársi állás volt.


Igen, a fénykép lehet az első szűrő.... ha modellügynökséghez pályázol...

egyébként nem az.


Ellenben létezik más- nem kevésbé szimpátián alapuló - szűrő: a szociális készség.


Ez annyit jelent, hogy arra kíváncsiak, mennyire illeszkedsz bele a már meglévő csapatba....

Mentalitásban, hozzáállásban, gondolkodásban és értékrendben megfelelsz - e a főnök vezette vándorcirkusz elvárásáinak...


Vannak dolgok, amiket már az önélezrajzból lehet látni: pl. a végzettség, képesítés..

Ha ez magasabb az elvárásnál, akkor eleve be se hív, mert aki képzettebb, az okosabb is, ennélfogva mehet neki a gondolkodás is.... nem lehet könnyen megvezetni... + meg lehet az a mentalitása, hogy elég hamar elküldi a hülyébb kollégát melegebb éghajlatra a f@szságaival együtt.


A fónökök se szeretik a képzettebb munkaerőt, mert már nem lehet őket motiválni és - legfőképpen - nem lehet őket bohócnak sem nézni...


Állásinterjú meg azért van, hogy a mentalitást és a csapattagság lehetőségét felmérje... ha ezen szűrőn is megfelelsz, akkor lehet állásod.

2023. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!