Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző az álláshird...

Mennyire jellemző az álláshirdetéseknél a külső alapján diszkrimináció? Volt már ilyenben részed?

Figyelt kérdés

Nem tudom más is így gondolja-e,de kezdem úgy látni hogy az álláskeresés lassan olyan lesz már mint a társkeresés. Elküldöm a fényképes önéletrajzot és utána se kép se hang.. Tapasztalat,végzettség se dönt úgy látom.

Főleg olyan helyeknél láttam ezt ahol ilyen tipikus önimádó mű plasztik nőcske a főnök vagy tulaj, vagy valami öntelt szépfiú.

Csak a tökéletest keresik,a gyakorlat meg a papír már nem számít?

(

Nem vagyok sem szakadt,adok a megjelenésemre)



2022. dec. 11. 16:25
A kérdező szavazást indított:
Jellemző
Nem jellemző
36 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen világban élünk. Természetes hogy számít a külső. A külső az első benyomásunk a másikról.

Mikor kollégát kerestünk nem írtam bele a hírdetésbe, hogy fényképes önéletrajzot kérünk bla bla. Direkt. Ne a fotó legyen az első rosta. Más kérdés hogy a legtöbben fényképest küldtek. (Sokan olyan ruhában amiben az ember sportol vagy a kertet túrja.)

2022. dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Komolyabb cegekhez eleve nem kell fenykep a CV-be, de aljabb helyeken biztos jellemzo.
2022. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem küldök fényképes CV-t, hacsak nem azt kérik külön.
2022. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
A női megkeseredett főnökök az ilyenek,aki tőle jobban néz ki azt nem veszi fel,a fériak meg csak a nagycsöcsű kirakatbabákat veszi fel...
2022. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

#4 Ez a másik nemre is igaz. Férfi főnökök is sokszor szűrnek külső alapján a leendő kollégák közül. Ha egy ingben is látható pl. hogy kisportolt vagy, inkább vegyél fel egy "lepedőt" az interjúra, mert lehet hogy ki fognak nézni. Női főnöknél viszont előny.


GDPR szerint nem kérhetnek fényképes CV-t, még is 100-ból 95 álláshirdetésben benne van, hogy fényképes önéletrajzot kérnek.

2022. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
2%
Ha nem is válaszolnak, honnan tudod mennyi szilikon van a főnökben? Csak nem incelkedünk?
2022. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországon pofára mennek a dolgok.
2022. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg alap a fényképes önéletrajz, akkor is ha nem azt kérik.

Nyilván ilyenkor nem azt nézik, hogy valaki szép-e. De legyen már egy igényes fotód magadról!

Engem nem hiszem, hogy valaha ilyen miatt nem vettek fel, pedig a legtöbb helyen női főnököm volt.

2022. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon nagyon is pofára megy a dolog.

Pl: telt vagyok, ők vekonyat szeretnének (165/56 vagyok amúgy..)

Ok inkább barnat keresnek és nem szőket...

Volt olyan hogy 3 napot dolgoztam 1 helyen (!) a főnök felesége meglatott és elkuldtek. Mint kiderult ellenfelet látott bennem a csaj, mert fiatal vagyok és nincs punnyadt testem, neki meg hármas ikrek vannak... Pedig semmi kirívó nincs rajtam, direkt nem hordok kivágott, nagyon rövidet stb sem.

Azóta is férfi dolgozik ott, és semmi nő de arra nem gondol hogy ha a férje megakarja csalni akkor bármikor megteheti. Na Mind1.

Szóval igen, pofára megy a dolog sajnos.

2022. dec. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 NTBS ***** válasza:
100%
Nagyon gyakran sajnos.
2022. dec. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!