Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez diszkriminációnak számít...

Ez diszkriminációnak számít szerintetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkakereső vagyok, sajnos a vírus miatt elveszítettem az állásomat. Nagyon sok helyre jelentkeztem, de válaszra sem méltattak. Egy cég hívott be interjúra, ők is csak azért mert egy ismerősöm beajánlott.

A tapasztalataim alapján én úgy gondoltam, hogy megfelelnék arra a munkakörre, mivel előtte is hasonlóban dolgoztam, sőt még magasabb pozíciókban is.

Lényeg a lényeg, "sajnos" roma származású vagyok (25%-ban) viszont adok magamra, még csak fekete sem vagyok, de azért valamennyire meglátszik az arcvonásaimon, főleg most nyáron, amikor még le is barnultam...(alapból nem vagyok barna). A beszédemen egyáltalán nem hallatszik semmilyen "romás akcentus", kedves vagyok és nem tolakodó, hiányzik belőlem az a tipikus 'cigányvér', a temperamentum.

Szóval az ismerősöm ajánlása és az önéletrajzom alapján felhívtak, hogy mindenképpen szeretnének behívni interjúra.

Az interjún, miután köszöntöttük egymást az igazgatóval, elhangzott a szájából az, hogy "Nekem az a problémám, hogy "te" (nem konkrétan én, hanem az akit majd felvesz erre a pozícióra) leszel a cég arca, az akivel a vendégek először találkoznak és kialakítják az első benyomást a cégünkről, ami alapján eldöntik hogy igénybe kívánják-e venni a szolgáltatásainkat." Utána pedig még beszélgettünk egy kicsit, de semmit nem kérdezett kb rólam, nem érdekelte milyen feladataim voltak az előző munkahelyen, még csak egy sablon interjús kérdést sem tett fel. Aztán elköszöntünk, és mondta h majd hívnak. Hívtak is másnap, hogy nem jutottam tovább. Ami azért is érdekes, mert nem tudok róla, hogy lett volna más jelentkező, nem volt meghirdetve az állás sehol.



2020. júl. 29. 16:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
36%
Ha ez igaz lenne, ami nyilván kamu, egy értelmes cigót ma hamarább felvesznek mint egy fehér embert, hogy lássák hogy nem rasszisták.
2020. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Én lennék a legboldogabb, ha ez kamu lenne...

Ezzel soha nem volt problémám egészen eddig.

Ha tényleg diszkriminációnak minősül, akkor sem tudok vele mit kezdeni mert nincs rá egyértelmű bizonyítékom.

2020. júl. 29. 16:25
 3/35 anonim ***** válasza:
75%

Te beképzeled magadnak, h ezért nem vettek f3l.


Volt 100 másik jelentkező, akik közül 20-30 is jobb volt nálad. Ez miért nem jut eszedbe? Miért rögtön a származásodra akarod fogni? He?

2020. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Kedves #3-as, nem volt másik jelentkező, mint mondtam ismerősöm ott dolgozik és tőle tudom. Ráadásul egy olyan ismerősöm, akinek egy előző munkahelyen én voltam a főnöke, így elég hihetetlen h ne tartanának alkalmasnak egy lényegesen egyszerűbb munkakör betöltésére.
2020. júl. 29. 17:19
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
A főnököd mondatából nem feltétlenül arra következtetnék, hogy a cigány származásoddal van a probléma. Lehet, hogy bármilyen egyéb fizikai aspektussal kapcsolatos problémája van.
2020. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
#5 persze, ez is elképzelhető. De ápoltan és elegánsan jelentem meg az interjún, szóval én csak a származásra tudok gondolni.
2020. júl. 29. 17:30
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem a származásoddal volt a probléma.

Egyszerűen nem passzoltál a cég arculatához, nincs ezzel semmi gond, velem is előfordult már.


Az meg hogy nem volt meghírdetve, meg te voltál az egy jelentkező, az azt jelenti, hogy nem sűrgős nekik betölteni a posztot, keresgélnek, ennyi.


Velem is fordult elő ilyesmi, és másokkal is. Ez nem származás függvénye.

2020. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
7%
Lehet megtudták, hogy most jöttél ki a sittről, és nem akartak egy bűtetett előéletűt felvenni.
2020. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
71%
Látod-látod, bizonygatod, hogy nem is látszik rajtad, meg csak 25%, ugyanakkor meg kijön belőled azonnal a szokásos c. típ. indoklás, hogy "azért, mert c. vagyok???"
2020. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

“Azonnal”, “szokásos”?

Elárulom hogy először is soha nem volt még ezzel problémám, másrészt az a fajta “cigány” vagyok, aki rendkívül szégyelli a dolgot, soha 1 barátommal sem esett még szó a származásomról, nemhogy még bármennyire is kihasználjam a helyzetet és minden vereségemre ráfogjam, vagy verjem a mellem hogy márpedig ez rasszizmus, nekem jogaim vannak blabla. A pofámról lesülne a bőr ha ilyen lennék.

Aláírom, hogy a legtöbb cigány ilyen, és akármilyen furán hangzik, én sem szeretem őket, nem barátkozom velük, nem keresem a társaságukat.

Ez az interjú viszont nem enged másra következtetni. #7-es írta, hogy nem sürgős nekik valószínűleg a felvétel.

De az, mert már másnapi kezdéssel kerestek volna embert, elég sürgős volt a dolog, csak úgy voltak vele hogy előbb nekem adnak esélyt, az ismerősöm miatt aki beajánlott.

2020. júl. 29. 18:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!