Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez diszkriminációnak számít...

Ez diszkriminációnak számít szerintetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkakereső vagyok, sajnos a vírus miatt elveszítettem az állásomat. Nagyon sok helyre jelentkeztem, de válaszra sem méltattak. Egy cég hívott be interjúra, ők is csak azért mert egy ismerősöm beajánlott.

A tapasztalataim alapján én úgy gondoltam, hogy megfelelnék arra a munkakörre, mivel előtte is hasonlóban dolgoztam, sőt még magasabb pozíciókban is.

Lényeg a lényeg, "sajnos" roma származású vagyok (25%-ban) viszont adok magamra, még csak fekete sem vagyok, de azért valamennyire meglátszik az arcvonásaimon, főleg most nyáron, amikor még le is barnultam...(alapból nem vagyok barna). A beszédemen egyáltalán nem hallatszik semmilyen "romás akcentus", kedves vagyok és nem tolakodó, hiányzik belőlem az a tipikus 'cigányvér', a temperamentum.

Szóval az ismerősöm ajánlása és az önéletrajzom alapján felhívtak, hogy mindenképpen szeretnének behívni interjúra.

Az interjún, miután köszöntöttük egymást az igazgatóval, elhangzott a szájából az, hogy "Nekem az a problémám, hogy "te" (nem konkrétan én, hanem az akit majd felvesz erre a pozícióra) leszel a cég arca, az akivel a vendégek először találkoznak és kialakítják az első benyomást a cégünkről, ami alapján eldöntik hogy igénybe kívánják-e venni a szolgáltatásainkat." Utána pedig még beszélgettünk egy kicsit, de semmit nem kérdezett kb rólam, nem érdekelte milyen feladataim voltak az előző munkahelyen, még csak egy sablon interjús kérdést sem tett fel. Aztán elköszöntünk, és mondta h majd hívnak. Hívtak is másnap, hogy nem jutottam tovább. Ami azért is érdekes, mert nem tudok róla, hogy lett volna más jelentkező, nem volt meghirdetve az állás sehol.



2020. júl. 29. 16:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
51%
Mutass egy képet magadról nagyfiú.
2020. júl. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2020. júl. 29. 18:51
 13/35 anonim ***** válasza:
55%
Akkor biztosan kamu. Egy fullos cigánylányt bármikor felvesznek bárhová, még ha analfabéta akkor is. Nálunk van egy kajak fekete , de fullos cigó csaj. Fullos. Nagy cicik, jó popsi, a levegő megáll, ha arra jön.
2020. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Persze, majd azzal töltöm az időmet hogy kitalálok egy ilyen szépen megírt kamusztorit.

Igen, sok helyre felvesznek fullos cigó analfabéta csajokat, leginkább oda ahova csábítani kell a férfi vendégeket, de ez nem az a hely. Nem akarom leírni pontosan melyik cégről van szó, de egy igen elit magánklinika, ahova kb a leggazdagabb magyarok járnak és celebek is, akik azért a pénzükért megkövetelik a minőséget.

2020. júl. 29. 19:53
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre szerintem mi nem tudnánk válaszolni innen a monitor/teló mögül. Ha ott lettünk volna, láttuk, hallottuk volna a beszélgetést vagy csak egy részletét, talán, de így ezt nagyon nehéz megválaszolni. Velem is volt hasonló interjú, ahol már az ajtóban eldöntötték, hogy mégsem engem akarnak választani. Jogilag mindenesetre nem számít diszkriminációnak, mert nem kérdeztek rá a származásodra. Jelentkezz máshova, ami az egyik helynél hátrány, az máshol még előny lehet (nálunk arab származású a hr-es lány pl.).
2020. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Persze, én is átsiklottam volna felette, úgy fél évvel ezelőttig, csak hát a vírus miatt nem olyan egyszerű munkát találnom már hónapok óta :/ ez volt kb az utolsó reményem és jó lett volna legalább megérteni az okokat.
2020. júl. 29. 21:19
 17/35 anonim ***** válasza:
20%
Milyen szlid van cica? Mutass már egy képet. Nem biztos hogy a bőröd szine miatt. Lehet csak túl ragyás vagy.
2020. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem fogok idegeneknek képet mutatni magamról, főleg egy ilyen téma kapcsán :D nem vagyok ragyás, sem ronda, vagy dagadt ha így képzeltél el.
2020. júl. 29. 22:53
 19/35 anonim ***** válasza:
Sztem engedd el ezt a sztorit.Jelentkeztél,nem te lettél a befutó,ennyi. A cég úgy is az egyéni preferenciái alapján dönti el kit vesz fel vagy ép kit nem,és megindokolni sem köteles,hogy miért nem téged...
2020. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
Ha neked szóltak másnap, az már komoly. Én magyar vagyok és nekem is mondtak olyat hogy "holnap visszahívjuk". Ennek 12 éve és azóta se hívtak. Csak azért mert az első benyomásuk az volt hogy a nem jó kiejtésem miatt biztos rossz alkalmazott lennék. Te máris többet kaptál mint amit én. De sebaj, saját vállalkozásba fogtam és kész, minek dolgozzon az ember másoknak, ha saját magának is dolgozhat? Próbáld meg te is, lehet hogy jobban jársz vele. :)
2020. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!