Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatal parok! Mennyit tudtok...

Fiatal parok! Mennyit tudtok felretenni havonta sajat ingatlanra?

Figyelt kérdés
Mi olyan 200-250 ezer forint korul ugy, hogy meg nem dolgozom foallasban. Nem sporolunk a kajan, de nincsenek is nagy igenyeink, draga hobbijaink. Ha teljes allasban fogok dolgozni is max 300-at fogunk tudni felretenni. Ugy erzem, hogy igy sosem lesz sajat lakasunk. Szerencsere alberletet sem kell (meg) fizetnunk, akkor meg ennyit sem tudnank felretenni.
2022. nov. 23. 21:33
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

#40 Igen, de ehhez gyereket kellett gyártani, hogy megkapd a tenyészpénzeket. Gyerek nélkül továbbra is lehetetlen vállalkozás.


Meg aztán 30 évre hitelt felvenni? Kösz, nem!

2022. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
Tenyészpénznek nem mondanám azt a 2,6Mt, amit az állam adott, meg a 10M kamatát se, ami mondjuk megint 3M körül lehet. Gyereket meg amúgy is akartunk, pontosan kettőt, ennyi lett volna akkor is, ha nincs csok, csak emiatt nem vállalunk harmadikat.
2022. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
#40 meg is válaszoltad, miért kilátástalan a helyzet. 4 év alatt a lakásod értéke majdnem megduplázódott, ha ez ilyen ütemben folyik akkor mire megvan az önerőm, addigra megint 2x annyiba fog kerülni minden, hála a "támogatásoknak"...
2022. nov. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
@40 Tök más hitelkörnyezetben vettél fel hiteleket, ne hasonlítsuk már a 2.5%-os jegybanki alapkamatot a jelenlegi helyzethez.
2022. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, ha 30 évesen vettetek fel hitelt 30 évre, akkor hogyan lehet 4 év alatt oda eljutni, hogy már csak 8 millió van a hitelből? Rátok szakadt a bank?
2022. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

7 évvel ezelőtt még 8 millióért vettem a kéglit. Akkor az volt a terv, hogy 4-5 évig gyűjtök, aztán eladom a lakást és az összegyűjtött tőkével együtt önerőnek használom egy házhoz. Akkor ez reálisnak tűnt, ma már elérhetetlen, mert hiába ér a lakás azóta 35 milliót, egy ház már 60-70 millió, márpedig 30 milliós hitelt nem tudok felvenni, önerőben meg 20 milliót összeszedni esélyem sincs.

Hiába nőtt a fizetésem 7 év alatt közel háromszorosára, ha az ingatlanok ára meg több, mint négyszer annyi...

2022. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
45: dolgozunk, lépünk előre a karrierünkben. Minden jutalmat, extra pénzt stb ebbe tettünk.
2022. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
dolgoztam, okosan fektettem be. a megvásárolt lakásaim ára mindig a többszörösére nőttek, brutál nagy haszonnal adtam el és így mindig egyre jobbat tudtam venni. most 34 évesen vagy egy legalább 180M Ft-ot érő házam és két belvárosi lakásom
2022. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
#48: Ahhoz kezdőtőke is kellett, mert hitelből vett lakáson nemigen realizálsz nyereséget max 10+ év távlatban.
2022. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!