Miert hasznos diploma megszerzese ha fejlesztői állást keresek?
Miben ad pluszt?
Mit nyujtanak az egyetemek a papiron kivul amit önképzessel/bootstrapekel nem tudok megszerezni?
-Terület specifikus tudás
Sok területen előnyős vagy akár szükséges az egyetemen nyújtott tudás. Itt elvárás vagy előny a diploma.
-Kapcsolatok
Egyetemen mindenki jobb esetben meg fogsz ismerni kb 20-30 ember, akivel beszélő viszonyban vagy és a jövőben esetleg ha az az adott ember annál a cégnél dolgozik, ahova menni akarsz elképzelhető hogy egyből tártkezekkel várnak sokkal jobb pozícióba, mint ahova amúgy bejutottál volna.
Meg persze ha saját vállalkozást indítasz. Sokkal egyszerűbb egyetemi haverokkal azt megtenni. Rengeteg sikeres híres magyar vállalkozás egyetemi szobatársi, baráti viszony kapcsán indult.
-Könnyebb az elindulás.
Hallgatói jogviszonnyal olcsóbb a foglalkoztatásod. Plusz ad egy minimális garanciát, hogy egy adott szakból elvégeztél 3 évet (mondjuk 3.5 éves szaknál) mire eljutsz a kötelező gyakorlatig és valószínűleg van egy minimális alaptudásod.
Tehát bizalmat ad a munkáltatónak.
Ha mindent jól csinálsz akkor úgy választasz gyakorlatot, szakdoga témát és szakdoga előkészítő tantárgyakat, meg szabadon választható tantárgyakat, hogy minél több tapasztalatot szerezz egy adott témán belül. Plusz még diákmunkában tudsz dolgozni utolsó félév alatt biztosan.
Tehát lazán megtudod csinálni, hogy úgy végzed el az egyetemet, hogy van majdnem 1 év munkatapasztalatod és kb 1,5 évig tanultad is egyetemen azt a dolgot. Tehát óriási valószínűséggel el fognak kapni a piacról egy elég nagy fizetéssel, meg az adott cél ahol diákmunkában vagy is valószínűleg ad majd egy jó ajánlatot, hogy maradj náluk.
Amúgy sokan használják az egyetemet ugródeszkának. Azaz elmennek egy egyetemi képzésre tanulnak kb 1 évet, majd diákmunkát vállalnak. Továbbra is a képzésen maradnak, de csak minimális erőt fektetnek bele és amikor elértek megfelelő szintű tapasztalatot ott hagyják az egyetemet és tovább dolgoznak fejlesztőként. Ezt is nyílván azért csinálják így, mert az egyetem megkönnyíti a kezdetet.
(Nyílván van, aki véletlenül téved erre az útra, de sokan direkt ezzel a stratégiával jelentkeznek pl.: BME Mérnökinfóra.)
Erről esszét lehetne írni miben segít miben nem(kevés ilyen van).
De megpróbálom összefoglalni...
Amiben segít:
- Ha állami cégnél szeretnél dolgozni kell.
- Kapcsolatépítés
- Strukturáltam kapod a képzést, felépítve és nem neked kell összekukázni a netről
- Ha tetszik egy hasonló terület fel tudod venni a tantárgyat
Ellene szól:
- Sok időt vesz az életedből(alaphang 4 év)
- Elég gyorsan fejlődik a terület és fontos a saját magad tanítása mert nem mehetsz vissza az egyetemre mindig ha 1 új technológia megjelenik
- Pénzt spórolsz, jó sok pééénzt
Vannak olyan munkahelyek ahol fullosan követelmény a bsc sok helyen az msc diploma.
Vannak olyan helyek is ahol csak a full készségek kellenek. Ezek általában 100% remote munkák.
Ha vállalkozó szeretnél lenni oda értékesítői készség is szükséges amit nem tanítanak CS egyetemeken.
Senior fejlesztő vagyok, nem infós mérnök diplomával. Soha sehol nem kérték el a papírjaimat, sőt a fejlesztő kollégáim többségének semmilyen diplomája sincs, mégis sokan elég magas szintre eljutottak szakmailag.
Viszont ennek ellenére én szeretnék mester diplomát szerezni informatikai területen (architektúra vagy cybersecurity), mivel úgy érzem a sok gyakorlat után ideje bővíteni az elméleti tudásom is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!