Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben jár nekem...

Ebben az esetben jár nekem szabadnap?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár óta dolgozom egy cégnél, ahol még azóta kimondottan nekem szóló szabadnapot nem kaptam.

A kötelező szabadnapokon kívül dolgoztam mindig, szombatokon is elég gyakran. Ha most már hetente nem is, de minden második szombaton munka. Volt olyan is úgy két hónapon keresztül, hogy minden szombaton. 1-2 túlóra is benne volt a heti programba azért.

Szabadságról még szó sem volt, viszont ki szeretnék venni pár napot ebben a hónapban, ugyanis huszonévesen el szeretnék menni ide-oda a barátnőmmel, amire kellene egy vagy két hosszú hétvége.

Szerintetek jogosult vagyok rá ennyi idő elteltével, vagy inkább meg sem próbáljam?

A cég ahol dolgozom privát kézben van, így minden más mint egy állami, vagy nemzetközi cégnél.



2021. jún. 6. 22:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan, és nem tűnt fel hogy papíron ki van adva a szabadságod? Olyan nem létezik, hogy egy éve nem voltál szabin hivatalosan sem.
2021. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ki van adva, de én abból annyit sem láttam mint te...
2021. jún. 6. 22:19
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

A bérpapírodat esetleg nem nézted meg? Van egyáltalán szerződésed, ha eddig minden ilyen flottul megy?

Sok minden más lehet a cégednél, de ezt speciel a Munka Törvénykönyve szabályozza.

2021. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Bérpapírt nem szoktam kapni a fizetés mellé.

Szerződésem az van.

2021. jún. 6. 22:36
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

A bérpapír is kötelező, meg a szabadság is jár.

Jó kis cég.

2021. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ki dolgozna ilyeneknek... Évi 20 nap az alapszabadság ami próbaidő lejárta után jár. Ez általában 3 hónap, ergo neked már bőven jár. Valószínűleg azért nem kapod meg a bérpapírt mert akkor látnád, hogy kiírják a szabadságod a hátad mögött. Csak hogy egyik sem szabályos. Szépen visszaélnek azzal, hogy ilyen dolgokkal nem vagy tisztában.
2021. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Mivel még új vagyok a munka világában, meg úgy általában ezekben a dolgokban így nem tudom, hogy miként működnek a dolgok. Nyilván veszekedni meg követelőzni sem szeretnék, főleg így, hogy új voltam, de ha valami jár, akkor azzal élnék.
2021. jún. 6. 23:07
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a te hibád, a munkáltatód a gerinctelen. Jobb helyeken ha szabályosan csinálnak mindent akkor ők tájékoztatnak mindenről.
2021. jún. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván veszekedni meg követelőzni sem szeretnék, főleg így, hogy új voltam, de ha valami jár, akkor azzal élnék."

Azért használnak ki, mert nem vagy képes kiállni magadért. Igenis veszekedni, meg követelőzni kell, ha nem kapod meg, ami jár.

Mondd, hogy legalább a túlórát rendesen kifizetik.

2021. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
A bérpapir hiánya nekem azt jelenti, hogy be sem vagy jelentve. Nézz utána, hogy a TB-d érvényes-e. Szerintem nem, mert nem jelentettek be.
2021. jún. 7. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!