Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben jár nekem...

Ebben az esetben jár nekem szabadnap?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár óta dolgozom egy cégnél, ahol még azóta kimondottan nekem szóló szabadnapot nem kaptam.

A kötelező szabadnapokon kívül dolgoztam mindig, szombatokon is elég gyakran. Ha most már hetente nem is, de minden második szombaton munka. Volt olyan is úgy két hónapon keresztül, hogy minden szombaton. 1-2 túlóra is benne volt a heti programba azért.

Szabadságról még szó sem volt, viszont ki szeretnék venni pár napot ebben a hónapban, ugyanis huszonévesen el szeretnék menni ide-oda a barátnőmmel, amire kellene egy vagy két hosszú hétvége.

Szerintetek jogosult vagyok rá ennyi idő elteltével, vagy inkább meg sem próbáljam?

A cég ahol dolgozom privát kézben van, így minden más mint egy állami, vagy nemzetközi cégnél.



2021. jún. 6. 22:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%
Az egy dolog hogy nem veszed ki a szabit de ki kell, hogy fizessék mert nem maradhat bent.
2021. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg borzasztó hogy semmi értelmeset nem tanítanak az iskolában. Annyira elveszettek a fiatal felnőttek. Pár napja írta itt egy totál naiv szűz lány hogy felmenne egy ismeretlen férfi lakására inni kettesben. Borzasztó hogy a pszichopata ragadozók, munkáltatók hogy kihasználják, hogy se a szülők se az iskola nem képes húsz év alatt túlélésre felkészíteni a gyerekeket.
2021. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Pénzben nem lehet megváltani a szabadságot, csak akkor, ha megszűnik a munkaviszony.
2021. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se tanították, mégis tisztában voltam vele mikor először munkába álltam. Egy Google keresés az egész. Aktuális jogszabályokat amúgy is hülyeség lenne iskolában tanítani, mivel hajlamosak változni.


A 21-es is téved egyébként. Csak akkor lehet pénzben megváltani, ha megszűnik a munkaviszony.

2021. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Csaló, xar cégeknél kifizetik, vagy kiírnak szabit és közben bejársz dolgozni, bér mellé adnak, de ezek mind csaló cégek.
2021. jún. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
21-es vagyok. Nekem kifizették a bent maradt napokat mert nem tudták megoldani, hogy kivehessem. Arra már nem emlékszem, hogy milyen módon, lehet hogy úgy történt hogy kiírták papíron de nekem kifizették feketén. De még ez is jobb mint, hogy csak úgy kiírkálják és csá.
2021. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

"de nekem kifizették feketén."


Ja úgy igen, de egyértelmű, hogy ez szabállyal szembe megy. Viszont nem köteles kifizetni csak és kizárólag a munkaviszony megszűnésekor.


Nekem is "kifizették" nem feketén ugyan, hanem jutalomként, papíron pedig kiírták. De nem önkényesen, hanem megkérdezték, hogy ki hogyan szeretné. Elmegy a következő évben szabadságra úgy, hogy műszak van írva és fizetve is, vagy kiírják, mint kivett szabadság és kifizetik jutalomként a tárgyévben...

2021. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!