Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják ennyien az MLM-et? Nekem kb az egész családom ezzel foglalkozik, és igazából semmi problémánk nem volt soha ezzel, legalábbis én nem tapasztaltam.

Figyelt kérdés
A kérdés ott merült fel amikor egy baráti társaságban azt meséltem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, és a barátaim egyből le akartak beszélni. Tesóm is ezt csinálja, szüleim is, sőt még nagyszüleim is. És nem vagyunk különb család mint bármely más! Tőlük még nem igen mertem megkérdezni, mert még sose volt ez téma.

2021. ápr. 24. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%
#48, és gondolom, te írtad a #37-et is. Te melyik cégnek dolgoztál, és mennyi ideig csináltad?
2021. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és kérdező, tőled is kérdem, érdekel: melyik cégről van szó?
2021. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%

@Kérdező,

Számomra elég furcsa ez az egész. Az írásstílusod alapján felnőtt ember vagy, viszont amiket leírtál, aszerint meg gyereknek állítod be magadat.

Megkérdezhetem, hogy valójában hány éves vagy?


Azt nem értem, hogy miért itt tetted fel a kérdést. Mintha nem tudnád a válaszokat.

Lehet, hogy te vagy az egyetlen kivétel, de akiket eddig láttam, azoknál másképp működik. Egy MLM-ben sikeres család egész élete ehhez az életmódhoz kapcsolódik. Szerves részévé válik a mindennapjaiknak. Nehéz azt elképzelni, hogy a család egyik tagja (jelen esetben te) ne látná át az egész folyamatot A-tól Z-ig.


Mi is (én és a feleségem) MLM-el foglalkozunk, de még a legkisebb gyerekünk is jól tudja, hogy mit csinálunk. A legnagyobb (9 éves) pedig már tisztában van a legapróbb részletekkel is.


Ezért furcsa számomra ez a kérdés.


(U.I. Ha csak trollkodásból tetted fel a kérdést, akkor meg is van a válasz arra, hogy miért utálják sokan az MLM-et :) )

2021. ápr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
84%
Cégeket nem fogok írnia kérdező sem írt, több fajta van, de mind ugyan arról a gusztustalanságról szól, mindegy minek nevezzük őket.
2021. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:

Hát, figyi az írástílusra a suliban is mondták már hogy jó, így hogy felnőttes még nem hallottam.

Aha, persze értem amit írsz engem nagyjából nem engedtek közel soha ehhez a világhoz, hogy én dönthessem el hogy akarom e vagy nem. Tesóm ugyanez.

Igazából meg akartam hallgatni idegeneket is. A haverok az ősök persze, hogy nem akarnak megbántani. Az mondjuk erős,hogy az egész család ehhez az életmódhoz kapcsolódik. Legalábbis nálunk.

2021. ápr. 26. 12:24
 56/68 anonim ***** válasza:
82%
Akkor én azt tanácsolom nagy ívben kerüld ezt a tevékenységet! Nem hiába nem akarják a szüleid hogy megismerd :D
2021. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mi annak az oka, hogy ennyire nem szeretnek cégeket írni? Az #51-re csak kitérő választ kaptam, az #52-re semmilyent. A gyk-n sok MLM-es téma alatt kommentelő Kituggya sem árulja el a céget. Mi ennek az oka?


Ha megkérdeznétek, hogy nekem mi a munkahelyem, én sem árulnám el, de csak azért, mert néhány tucat emberből könnyen azonosítható lennék (valamelyik MLM-es témában elárultam már a koromat, stb.), és ezt a gyk-n nem szeretném. Azt feltételezem, hogy ha egy olyan anyacégem lenne, aminek több százezer munkatársa van világszerte, akkor nem aggódnék emiatt. Szóval még egyszer: ki miért nem árulja el az anyacég nevét?

2021. máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
44%

#57

Azt nem tudom, hogy mások miért nem árulják a cégük nevét, de azt leírhatom, hogy én miért nem szoktam.

Több oka is van, kicsit bővebben kifejtem:


- nem szeretnék itt reklámozni. Sokaknak úgy tűnhet, hogy ha leírom a cég nevét, azt azért teszem, hogy mások csatlakozzanak hozzám. Nem ezzel a szándékkal vagyok itt a GYK-n, én inkább csak az MLM elvei mellett szeretnék kiállni és tisztázni félreértéseket.


- úgy tűnhet, hogy azt gondolom, hogy az én cégem a legjobb a világon. Erről szó sincs, ez is egy a sok MLM cég közül. Vannak pozitívumai és negatívumai is. Azért erre esett a választásom, mert ezzel tudok legjobban azonosulni (és a véletlen is közrejátszott).


- sokan azt gondolják, hogy egy MLM cégben minden egyes tag pont ugyanazt és ugyanúgy csinálja. Ez nyilván nem így van, mindenki úgy dolgozik, ahogy akar és tud. A mi cégünknél is vannak olyan emberek (és ágak is), akiknek elítélem a munkamódszereit. Ha kiírom a cég nevét, akkor lesznek olyanok, akik ismernek onnan egy tagot és azonnal általánosítani fognak.


- nagy vonalakban szinte minden normális MLM cégnek ugyanazok az alapelvei. MLM-es vitákban szinte lényegtelen egy konkrét cég neve és általában rossz irányba viszi el a vitát.



Félreértés ne essék, nem titkolom, vagy szégyellem a céget. Bármikor kiállok mellett, csak itt a GYKn nem hangoztatom. Személyes beszélgetésekben mindig a legelején elmondom, hogy mit képviselek, hogy ne legyen félreértés. A rendezvényeinken (online/offline) mindig egyértelműen fel van tüntetve a cég neve és logója. Élő rendezvényeken roll-up van a bejáratnál. A kocsink hátulján is ott a kicsi matrica. Nincs titkolni valónk.


Attól sem tartok, hogy itt a GYK-n valaki beazonosít. (csak nem látom értelmét). Személyesen is ugyanezket állítom, mint itt a GYKn. Ha bárki rám ír privátban, annak szívesen elküldöm a cég nevét, sőt a sajátomat is. (Erre többször is volt már példa. Nagyrészt trollok írtak és olyan is volt, aki visszamásolta ide a privát beszélgetést.)

2021. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
#58: Értem, köszönöm a magyarázatot.
2021. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 hun_74 ***** válasza:
100%

Kituggya nevű hozzászóló, mondjuk mind intelligenciában, mind kommunikáció tekintetében, köröket ver, az összes többi, MLM mellett kardoskodó hozzászólóra.

Sok mindenben nem értek vele egyet, de legalább értelmesen,és érvekkel alátámasztva, adja elő a mondanivalóját.

2021. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!