Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják ennyien az MLM-et? Nekem kb az egész családom ezzel foglalkozik, és igazából semmi problémánk nem volt soha ezzel, legalábbis én nem tapasztaltam.

Figyelt kérdés
A kérdés ott merült fel amikor egy baráti társaságban azt meséltem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, és a barátaim egyből le akartak beszélni. Tesóm is ezt csinálja, szüleim is, sőt még nagyszüleim is. És nem vagyunk különb család mint bármely más! Tőlük még nem igen mertem megkérdezni, mert még sose volt ez téma.

2021. ápr. 24. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
94%
Mert felesleges, drágán működő, nyomulós értékesítési forma, amire a 21. században már nem nagyon van szükség. Az emberek tájékozottak, a tukmáló ügynököket viszont senki nem kedveli. Maga a munka is rossz, hiszen még egy minimálbér se jár érte, ha nem tudsz eleget tukmálni, nem kapsz semmit, cserébe zaklathatod az ismerőseid és az idegeneket. Nyilván nem teljesen lehetetetlen pénzt csinálni ebből, de vsz több maradna nálad ha minimálbérért takarítanál.
2021. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
93%
Mert undorító munka, csak az erőszakos, nyomulós, önző ember tudnak belőle megélni.
2021. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:
Szia 1es köszi a válaszod! Értelek viszont én itthon teljesen máshogy látom, a szüleim, nagyszüleim nem keresnek vele rosszul, és élvezik. Tesóm még viszonylag kezdő, ő tényleg picit megszenved vele, de nem látom át rendesen amit ő csinál mert már nem él itthon.
2021. ápr. 24. 11:34
 4/68 anonim ***** válasza:
95%
Engem is taszít, a tukmálás, a nyomulás miatt. Azt nem tudom, hogy ez elavult lenne. 49f
2021. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem elavult dolog csak gyomor kell hozzá, nem sokaknak van hozzá
2021. ápr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:
Érdekes, a szüleim abszolút nem erőszakosak, összeülnek másokkal, megbeszélik a dolgokat és utána sokat beszélgetnek telefonon. Nekem ebben semmi rossz nincs, pont ezért tettem fel a kérdést.
2021. ápr. 24. 11:40
 7/68 anonim ***** válasza:
83%
Ja, hát lehet, hogy ez előítélet, lehet, hogy változott a szakma és már kifinomultabb, mint régen volt, amikor a magyar társadalom találkozott az egésszel. Vagy csak ti látjátok elfogultan. Az ember mindig igazolja a munkáját a maga számára. #4 voltam.
2021. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
92%

Ahelyett hogy tépném itt a billentyűzete, inkább egy videót linkelnék. Igaz 20 perces, de szerintem elég jól lefesTi a helyzetet hogy az emberke nagy részének miért futkos a hátán a hideg az MLM-től.


"AKARSZ SOK PÉNZT KERESNI? - avagy emberek MLM-es aurával"


https://www.youtube.com/watch?v=emV0RiO-TLk

2021. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
95%

Neked nem tűnik fel, mert ebben nőttél fel. De normális embernek mindegy, hogy a haverja milyen szappant használ.


Inkább tanulj tovább.

2021. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
92%

Ha csak neked tetszik, de ilyen ellenszenv övezi a “szakmát”, annak is lehet valami oka, nem? Egy pénzügyi tanácsadó (a hírhedt hárombetűs osztrák cég) vagy egy Amway jellegű munka az önéletrajzodban is gyakorlatilag nulla értékkel bír, sehova nem vennének fel vele. Ha egyébként egy intelligens, nyelveket beszélő, karrierista személy vagy, akkor nagyon nem ajánlom. Nézz körbe a családodban, gondolom nem szakorvosként vagy gyógyszerész végzettséggel csinálják azt, amit.

Illetve hozzátenném, hogy ha KATA adózással csinálnád, akkor a későbbi gyerekvállalás, nyugdíj stb. terén is érhet majd hidegzuhany.

2021. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!