Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják ennyien az MLM-et? Nekem kb az egész családom ezzel foglalkozik, és igazából semmi problémánk nem volt soha ezzel, legalábbis én nem tapasztaltam.

Figyelt kérdés
A kérdés ott merült fel amikor egy baráti társaságban azt meséltem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, és a barátaim egyből le akartak beszélni. Tesóm is ezt csinálja, szüleim is, sőt még nagyszüleim is. És nem vagyunk különb család mint bármely más! Tőlük még nem igen mertem megkérdezni, mert még sose volt ez téma.

2021. ápr. 24. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
89%

"És ők is segítenek másokat"


Látod ez is egy hatalma gyomorforgató hazugság. Azt hazudják másoknak és talán maguknak is hogy "segítenek másoknak" mikor az egész rendszert mindenkinek a saját pénzügyi motivációja hajtja. Persze az üzleti élet így működik, csak akkor ne hazudjuk azt hogy ez "segítség" mert nem az. Ez rideg üzleti érdek.

2021. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
84%

"17 Figyi haver, úgy érzem benned nagyon sok elnyomott frusztráció van, keress barátnőt, ismerkedj, szerezz barátokat, vagy sportolj valamit. Teljesen normálisan tettem fel kérdést, és válaszoltam a reakciókra, nem hiszem, hogy jogos a lenézésed és az erős indokolatlan ellenszenved a családommal szemben akiket mégcsak nem is ismersz."


Kérdező, te olvastad a válaszokat?!


Továbbra is fenntartom a véleményem!

Nem látsz a nagyképűségtől!



Egy 47 éves házasember, aki munkából él.

2021. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
72%
32es! Ő csak egy gyerek, kb. 14 évesre saccolom, mivel írta ő a koránál fogva nem csinálhatja, tehát gyerek még. Annyit lát, hogy a szülei jól érzik magukat és milyen jól keresnek, meg nekik milyen jól bejött ez a gyomorforgató ocsmány bizniszelés, ő csak jót lát benne, mert így nevelték. Mi meg látjuk miről szól mert nem 14 éves kölykök vagyunk már, én is elmúltam 40, szóval nekem aztán magyarázhat, úgy hogy nem egy hasonló hulladékba behúztak már minket is.
2021. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
94%

Azért utálják ilyen sokan az MLM-et, mert a legtöbb embernek valamilyen formában csalódást okoz. Még beszállás nélkül is. Csak kívülről nézve.


Sokan úgy találkozunk az MLM-mel, hogy egy rég nem látott ismerős felkeres minket, és iszonyatos rámenőséggel próbál rábeszélni valamire, amit igazán nem is akarunk. Elégedettel vagyunk azokkal az alapvető egészségügyi-higiéniai kiegészítőkkel, amiket használunk: a fogkrémmel (a fogorvosunk a rendes felülvizsgálatokon soha nem mondja, hogy le kellene cserélni a pasztát, csak hogy alaposabban kellene fogat mosni), a tusfürdővel (a párunk soha nem mondja ránk, hogy büdösek lennénk), a napkrémmel (csak akkor sülünk le a strandon, ha elfelejtjük magunkat bekenni vele), a vitaminjainkkal (nem tapasztalunk vitaminhiányos állapotot, a háziorvos sem veti fel, hogy ilyen lenne), a mosogatószerrel (még soha nem kapott ételmérgezést a család a kajamaradék miatt). Mégis, az ügynök ezek lecserélését javasolja, 5-10-szer magasabb árú termékekre. Az ügynök a visszautasításból ("köszönöm, nem kell") nem ért, esetleg még bűntudatot is próbál kelteni ("akinek fontos a családja egészsége, az ezt használja"). Rendkívül irritáló, hogy az ügynök megpróbál belemagyarázni egy álproblémát az életünkbe, majd arra kínál egy méregdrága álmegoldást. Mindezt úgy, hogy rabolja az időnket, sokat és gátlástalanul. Mert idejött a lakásunkra azzal, hogy de jó lenne találkozni, milyen rég is beszéltünk, szívesen meglátogat, majd amikor leül a mi nappalinkban a mi fotelünkbe, akkor előszedi a táskájából a termékmintát. És innentől az egész rohadtul terhes. Úgy vagyunk szocializálva, olyan az alapvető illem, hogy végigcsináljuk a dolgot, ahelyett, hogy kiraknánk. Elmegy vele egy fél délutánunk, és legközelebb már inkább fel se vesszük neki a telefont, esetleg erre-arra hivatkozva lerázzuk.


Egy másik lehetséges találkozási forma, amikor valamelyik közelebbi családtag kattan bele. Akivel mondjuk kéthetente találkozunk, és mióta elkezdett MLM-ezni, gyakorlatilag semmi másról nem lehet vele beszélni, csak az üzletről. Mintha kicserélték volna. A családi programokat ahhoz kell igazítani, hogy neki ilyen-olyan üzleti megbeszélése van. Ekkor ne szülinapozzunk, mert a cégnek sikernapja van, szülinapozzunk akkor. És hiába mondjuk, hogy akkor nem jó, mert mi be vagyunk osztva dolgozni. Egyszerűen elveszítette a realitásérzékét, és munkának hiszi, hogy ő a színpad mellett csápol a PaDöDö-re, miközben az általa korábban soha nem látott üzlettárs átveszi a menedzseri oklevelét. Próbáljuk meg mi átszervezni a munkánkat, illetve ha az lehetetlen, a család hagyja a fenébe az egész szülinapozást. A családi túrák átalakulnak, előtte, közben és utána videók készülnek, melyek aztán felkerülnek a facebookra. A hegycsúcsot nem lehet önmagában élvezni, el kell készíteni egy nyálaskodós videót, hogy hogyan változott meg az élete, és hogy milyen helyre jutott el az üzletnek köszönhetően. Az eszébe se jut, hogy egyrészt három éve is jártunk azon a környéken (csak épp egy másik csúcsot másztunk meg), másrészt pedig a család többi tagja, akik szintén ott vagyunk, ezt az MLM-es üzletelés nélkül csináltuk. És nekünk még a motivációs videó készítése sem kötelező. (Az külön vicces, hogy ha nem jók a fényviszonyok, vagy ha az előre leírt és átgondolt, betanult, "szívből jövő" :D üzenetet nem sikerül felmondani elsőre, akkor a filmet háromszor is fel kell venni.) Karácsonyi ajándékba is kaphatunk terméket, vitaminokat, gyümölcslevet. Ha eljön hozzánk, és meglátja, hogy mi a gyógyszertári vitamint szedjük, az összeveszésig is hajlandó elmenni.


Sajnos az a helyzet, hogy a többségnek ilyen az MLM-mel való találkozása. Kibírhatatlan, elviselhetetlen viselkedésmintákkal való találkozás. Könnyen lehet, hogy a barátaidnak is ez róla a benyomása, és ezért akarnak róla lebeszélni.


Az egy külön téma, hogy aki belevág, és csalódik (a belevágók túlnyomó többsége ilyen), az milyen formában csalódik, és miért utálja meg.

2021. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
92%
Az előző összefoglalója valami zseniális.
2021. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
93%

#35: [én írtam #34-et] Köszönöm.


Én az általam bemutatott két csoport közül a másodikba tartozom, nálunk közeli családtagok váltak egy konkrét MLM cég rabjává. Teljesen más emberek lettek, az egész életük az üzlet körül forog, és többé-kevésbé elvárás, hogy ha bármi közöset szerveznénk velük, az is alá legyen rendelve az üzletnek. Családi programok, ünnepek, kirándulások. Próbálunk lavírozni, hogy a családi békesség is maradjon, egyúttal ne kényszerítsenek ránk olyat, amit nem akarunk.


Az első csoportot, amit leírtam, csak ezeken a rokonokon keresztül látom. A rokonok találnak valakit, akit akár egy évtizede nem láttak. Ráírnak facebookon, "olyan jó volna találkozni", elmennek hozzá látogatóba, de már termékmintákkal, prospektusokkal (képzelem, hogy amaz mennyire örül nekik). Aztán a következő fázisban már a panaszkodást hallom, hogy "nahát, ez a ... is milyen ember lett, már fel se veszi nekem a telefont, a facebook-üzenetemre sem válaszol, pedig látom, hogy látta".


Aki úgy akar tőlük megszabadulni, hogy vesz egy fogkrémet, egy bőrkrémet, egy vitaminkészítményt, az is csak időt nyer. Mert néhány héten belül kapja a telefont, hogy "most már biztosan fogyóban a ..., kellene rendelned". Ezek a telefonok akármikor lehetnek, este és hétvégén is. (Mellesleg ha olyan jó a termék, miért kell hívogatni az embereket, hogy vegyenek még? Az elégedett vevő magától visszatér, piaci alapvetés.)


-----


A kérdező MLM-ben gondolkodik, ezt elmesélte a barátainak, akik azonnal le akarták beszélni. Én is pontosan ezt tenném, ha nekem egy barátom MLM-ben gondolkodna, és ezt elmesélné nekem. Hozzá elmesélném, hogy a saját rokonaimat mennyire megváltoztatta, és ezt nem szeretném rajta látni. Továbbá világossá tenném, hogy ha beszáll, akkor is tartsa észben, hogy én sem terméket venni, sem a hálózatba lépni nem fogok. Ettől a barátságunk természetesen ugyanúgy maradhat. Én szívesen megiszom vele egy sört, beszélgetek vele a családról, tudományról, társadalmi folyamatokról, egy jó filmről vagy könyvről, filozófiáról, sportról, politikáról.


Sajnos így is van rá esély, hogy az MLM-be lépés a régi barátokkal való szakítást jelenti. A szponzorok, a beszervezők, a felsővonal fenyegetést látnak azokban a barátokban, akik az MLM-hez negatívan viszonyulnak, és megvannak a pszichológiai módszerek ezek eltávolítására ("nem jó, hogy olyanokkal barátkozol, akik visszafognak, a negatív energiáik a sikerességed útjában állnak", "mi vagyunk az új barátaid, az új családod, velünk jobban érezheted magad").

2021. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
90%
Igen annak idején pontosan ez a gondolat volt bennem is, hogy most kb. a régi kapcsolataimmal, barátaimmal való viszonyt rontom el. :) Ezért nem jó az egész. Később amikor kiléptünk akkor megbeszéltem velük az egésszett miről is volt szó, csak legyintettek, nem haragudtak érte, tudták miről van szó, vagyis miről volt szó. Próbálkozik mindenki ez nem gond, csak nem mindegy milyen áron! Nagyon sokszor én éreztem kellemetlenül magamat mert a "mentorunk" tiszta bunkó is volt azok mellett, hogy fogadva voltunk és még egy kis süteménnyel is voltunk kínálva és illetlenül viselkedett velük szemben, ennek ellenére pár év után az egészen azzal a családdal baráttal csak egy jót nevettünk közösen :) Ez volt a szerencse. Akivel 10 éve nem volt kapcsolatod és felmenne csak úgy beszélgetni hozzád ne engedd! Ezt én is megtanultam, az gyanús. Csak és kizárólag valahova beülve szabad vele találkozni és ha előszedi a hü.lyeségeit akkor abban a pillanatban pattanni kell onnan. Muszáj mert pióca lett és az csak veszélyes.
2021. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
90%
36 utolsó bekezdéséhez csak érdekességképp annyi, hogy a szcientológusok ugyanezzel a szöveggel választják le az embereketa családjukról meg a barátaikról.
2021. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:
31 logikátlan amit írsz, mert aki nem segítséggel csinálja azt majdnem teljesen veszett ügy, tehát segítség nélkül tényleg csak "bepalizott balekok lennének". De azzal, hogy lépésről lépésre segítséget kapnak így nekik is van esélyük.
2021. ápr. 25. 20:11
 40/68 A kérdező kommentje:
33 Te csak okot keresel, hogy lenézhess, elhiszem, hogy van rossz tapasztalatod, de nem kéne mindenkire kivetíteni.
2021. ápr. 25. 20:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!