Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek diplomát, amikor manapság szakmával szénné keresi magát mindegyik melós? Lényegében bármelyik ács, burkoló, műkörmös zsebre rak egy felsővezetőt egy multinál

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 18:45
 61/94 anonim ***** válasza:
85%
Hülye szellemileg munkát végző, értelmiségi réteg. Minek kellenek, komolyan... Hiszen az internetet is egy szakmunkás találta ki és tervezte meg. A google keresőmotorának algoritmusát is valószínűleg egy burkolók találták ki.. Minek tanulni b+... Sok hülye diplomás. Ja, meg amikor baleset éri a lábam és sebészre lenne szükségem, majd a szomszéd szobából áthívok egy szobafestőt hogy rakja össze a lábam. Minek tanulni b+, sok hülye... Komolyan. Milliókat lehet keresni emberek!!!!! Ennyire nem értitek meg, hogy hülyén is lehet jól keresni??? Hogy lehettek ilyen vaksötétek, hogy megizzadtok egy diplomáért és úgy kerestek sok pénzt... Idióta banda... Komolyan!!!! Megőrülök!!!!!!
2020. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 A kérdező kommentje:
Nekem nincs semmi bajom a diplomásokkal, csak azt nem értem hogy ha szakmával rommá lehet keresni magát az embernek, akkor sokkal kevesebb pénzért miért gürizik valaki a diplomáért
2020. dec. 25. 18:04
 63/94 anonim ***** válasza:
100%
Értünk téged, hogy gondolkodsz. Csak te nem vagy képes felfogni hogy nem ilyen egyszerű az élet. Attól még hogy te tök boldog vagy úgy hogy tanulatlan vagy és mellette jól élsz, nem jelenti azt hogy mindenkinek ez a boldogság. Valaki szeret tanulni (bármennyire is nehéz ezt elhinni neked).
2020. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
100%

#63 akkor egyszerűbben válaszolok:

1. jó érzés át venni a diplomát, amiért megküzdöttél. Próbáld ki, tényleg nem tudom ezt a részt jobban leírni.

2. Jó érzés hogy nem kint kell a hidegben vagy melegben robotolnom és tök koszosan hazamenni a csaladomhoz.

3. Jó érzés hogy egy irodában dolgozgatok, ahol azt csinalhatom (legtöbbször) amit szeretek, de diploma nélkül nem kaptam volna meg az állást.

4. Jó hogy van ingyen kávé, klíma, zuhanyzó, stb.. az irodában.


Szóval így érzem jól magam hogy ilyen körülmények mellett viszek haza 600000 forintot. Bocsi hogy ilyen ostoba döntést hoztam az életben. Tényleg jobban hangzik ásás vagy a csempézés.

2020. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 A kérdező kommentje:
64#-es ennyi pénzt egy kezdő fodrász megcsinál, akinek ugyanúgy rendelkezésre állnak az általad felsorolt kényelmi lehetőségek
2020. dec. 25. 18:23
 66/94 anonim ***** válasza:
100%
És ez engem miért kéne zavarjon? Hadd keresse meg, hajvágásra mindig szükség lesz. Számomra totál érdektelen a fodrász szakma, nem lennék boldog ha azt kéne csinálnom. Béna is lennék. Most fel kéne kötnöm magam vagy egy pancsernek gondolni magam vagy mit vársz? Olyan szakmát választottam amihez megszerzéséhez diploma kellett, ezért megszereztem. Már kezded érteni? Vagy még nem igazán megy át az infó?
2020. dec. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy miért jó neked hogy keveset keresel. Sokkal egyszerűbben, mondjuk burkolóként rongyosra kereshetnéd magad
2020. dec. 25. 18:31
 68/94 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Én ezt feladom. :D valaki átveszi a beteget kérem? :D



Előbb mondtam el: nem lennék boldog ha olyan munkát kéne végeznem. Ennyi. Mi olyan nehéz ebben megérteni?

2020. dec. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 A kérdező kommentje:
Nem értem miért jó kevesebb pénzért több energiát befektetni
2020. dec. 25. 18:38
 70/94 anonim ***** válasza:

Kérdező, vannak diplomás állàsok, amiket nem szabad feladni, éz vannak amiket lehet hogy érdemes.

Példaként nézzünk meg pár esetet, mindig azt fogom nézni, hogy az adott ember elmenjen-e havi 1 millió nettóért gázszerelőnek? (Ez nem egy elrugaszkodott bevétel manapság Budapest környékén)

- Gyenge fizikumú programozó keres 600 nettót, 2 év múlva már 800 nettóval számolhat. -> nem éri meg neki, mert az építőipar 2 év múlva már lehet nem lesz sehol

- callcenterben dolgozó nő havi 300 nettóval -> nem éri meg neki, mert nem tudná csinálni az állást

- callcenterben dolgozó férfi, 350 nettóval, jò fizikumú -> neki talán megérheti, de ehhez az is kéne hogy a gázszerelői képzést 1 év alatt letudja, és hogy az elkövetkező 3 évben menjen az építőipar, ami egyáltalán nem biztos hogy így lesz. Ráadásul ha bezár a bazár, kérdéses visszavennék-e callcenterbe...


Így már érthető miért nem mennek az emberek szakmunkàsnak? Egy szakmát egy fél életre választunk, és nem ideig-óráig számolunk vele.

2020. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!