Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akarnak az emberek...

Miért akarnak az emberek diplomát, amikor manapság szakmával szénné keresi magát mindegyik melós? Lényegében bármelyik ács, burkoló, műkörmös zsebre rak egy felsővezetőt egy multinál

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 18:45
 31/94 A kérdező kommentje:
27-es, nem kamu. Gondolom azoknak nincs saját üzletük azért...
2020. dec. 24. 20:49
 32/94 anonim ***** válasza:
100%
Lásd be itt senki nem hiszi el a mesédet, unjuk.
2020. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Lényegében bármelyik"


Gyakorlatilag nagyon nagyot tévedsz. És úgy gondolom, hogy fölsöleges elkezdeni magyarázni, úgysem értenéd meg.

2020. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 anonim ***** válasza:
100%

1. mert nem igaz, amit leírtál

2. lásd 1. pont

2020. dec. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 anonim ***** válasza:
62%

Lenézik a szakmunkát és sok esetben komoly fizikai kihívásnak vagy kitéve mondjuk ez alól néhány szakma kivétel mondjuk a cukrász ami ma már 100% gépesített és minimális dolgokat végeznek kézzel míg régen gondold el milyen fizikai dolog volt habokát verni kézzel.

Fodrászok tényleg jól keresnek főleg Budapesten és azok akik már kidolgoztak egy nevet maguknak, de ez is fizikai munka: álló munka ami később visszereket okozhat és állandóan vegyszerekkel kell dolgozni.

Kozmetikus ennél sokkal lightosabb, bár a gennyes pattanások nyomogatása nem túl gusztusos. Nem beszéltem az iparosokról, építő munkásokról, körmösökről akik komoly egészségügyi kockázatnak vannak kitéve.


Ehhez kepest egy felsővezető egy színvonalas irodában ül öltönyben nincs fizikai munkának kitêve, télen a meleg irodában nyáron a legkondiban ami még a levegőt is szűri. Telefon, autó, laptop és egyébb juttatások illetve kapcsolati tőke.

De szerintem még mindig a politikus a legjobb munka 😅 nulla egészségkárosító hatással és sok sok lével.

2020. dec. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 anonim ***** válasza:
100%
#35 politikus nagyon rossz munka, pont ezért nem mennek oda a legjobbak, mert utána nem tudsz elhelyezkedni sehol..
2020. dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 anonim ***** válasza:
100%

Csak kedves kerdezo, abba nem gondolsz am bele, hogy ezeknek a szakmunkasoknak anyag dijat is kell fizetniuk, vannak egyeb koltsegeik. Nagyon jol hangzik, hogy ennyi meg annyi penzt elkernek, de latod, hogy az a fodrasz milyen markaval dolgozik, utana neztel mennyibe kerul a termek ara? A viz szamla, az elektromos szamla, a futes? Gondolom egyszeru bebofogni a kerdest.

Mindenki elmehet meg szakmat tanulni, hajra-hajra, a dec31-ig jelentkezo szemelyek a regi okj kepzesi rend szerint fognak meg tanulni, ragadd meg!

2020. dec. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/94 anonim ***** válasza:
100%

200ezret összeszed naponta egy fodrász szerinted? És az mégis hogy jön ki? Egy több órás festés stb-re kérnek általában el 20ezret. Még ha kisebbet kamuztál volna, és 50et írsz, azt mondom ok, annyi lehet a bevételük, de nem a teljes haszon. Szerintem örülne a legtöbb fodrász, ha összeszedne havi 700kt. A te számításaiddal az 3.5 nap :D


Amúgy a másik gond, hogy nagyon kiszámíthatatlan az építőipar. Pl most lakásfelújításokat leállították sokan. Festő ismerősömnek elkellett menni beugrónak más szakmákhoz, mert nincs munka. Az elmúlt 5-6 év tényleg jó volt, de előtte meg kb szarért húgyért dolgoztak

2020. dec. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez nem igaz. Nem tudom hogy honnan szedik ezt a sok marhaságot, hogy ilyen fizetésük van a szakmunkásoknak. Ha valóban így lenne, nem néznének ki úgy, mint a szakadt csövesek.


2. Hallottál már igényekről? Nem mindenkinek jön be a szakmunkás életvitel. Van aki értelmiségi körökben szeretne dolgozni, tevékenykedni, mozogni. Pont. Mindenkinek szabad választása van.


Plusz dolog, hogy rengetek ilyen kaliberű kérdést olvasok itt a gyakorin. Volt olyan is, hogy valaki azon kattogott, hogy miért csak a diplomásokat értik értelmiségi réteg alatt, a szakmunkások miért nem azok? Hát nem tudom, de ha valaki dolgozott már szakmunkások között, annak ez nem kérdéses. Én dolgoztam már, és olyan tapasztalatokat szerztem, hogy bennem ilyen összevetés fel sem merül. Olyan minuszban vannak agyilag a skálán, hogy csoda, hogy nem szobanövények. A szakmával persze hogy rendben vannak, tudják rakni a falat, hogy milyen legyen a jó betonozás, meg stb, de ennyiben ki is fullad a tudományuk. Egyéb témákhoz nem tudnak hozzászólni érdemben, csak káromkodva, szitkozódva.


Meg, hogy a diploma szart sem ér, és bárki tudna szerezni. Bezzeg egy "JÓ" szakmát kitanulni egy élet is kevés. Pls ne áltassák már magukat, mert ez már kínos. Ezt is javarészt azok mondják, akiknek nincs elég agyi kapacitása felmérni a különbséget a szintek között. Valószínű, hogy az a szaki, aki egy mondatot nem tud kiejteni artikuláltan a száján, meg hibáktól hemzsegően tud csak írni, az akár 1 darab egyetemi tárgyat is tudni fog abszolválni...


A jelenlegi, meg a korábbi diplomásokat ekéző kérdésekben én hatalmas irigységet vélek felvedezni. Fura, hogy mindíg csak a szakmunkások fikázzás a diplomásokat. (Meg esetenként olyan diplomások, akik csak egy piacképtelen szakon végeztek, és nem tetszik nekik a minimálbér, vagy garantált bérminimum.)

2020. dec. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/94 anonim ***** válasza:
100%
Jó érzés a presztízs. :)
2020. dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!