Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek át lettek-e verve...

Szerintetek át lettek-e verve a devizahitelesek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem!


Teljesen egyértemű volt hogy az árfolyam ingadozhat. Mégis mindenki rohant hitelt felvenni olyan dolgokra amikből kisebb is elég lett volna!


Példák a tévében újságban stb. A nagyobb autók, a többszintes meg több szaz négyzetméteres házak.


Az emberek egy tömeg által hajtott és támogatásokkal megerősített időben túl költekeztek és később az árfolyam elszállt amire mindig is meg volt a kockázat.


Mikor fogja bárki elismerni hogy az emberek egyszerűen elfelejtettek gondolni a kockázatokra? Hogy naivak voltak? Hogy birka népség módjára falta mindenki a hitelt?


A kérdésem nem provokatív, mindenki válaszát szívesen várom.



2018. febr. 13. 23:13
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
Eddigi tapasztalataim alapján, a kormányi döntések nem voltak meghatározók az elmúlt 10 év folyamán, több vállalkozásom tekintetében sem, amit végeztem, vagy segítettem a indulásukat.Egyedül az első bt-m, ami az említett deviza árfolyam változások miatt -ebben akkoriban a kormányi döntések benne voltak való igaz - kialakult piaci helyzetnek köszönhetően ( fizetőképes kereslet csökkenés, drasztikus áringadozások beszerzéskor ) visszább esett, de újra struktúrálva még ma is működik, már 12. éve. A többi meg azóta is profitábilis, növekvő árbevételekkel, terjeszkedő üzletekkel, igaz eddig nem is hitelből, vagy egyéb forrásból, hanem önerőből jutott el idáig.
2018. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 Tiszai Tímea ***** válasza:
100%

"41" Örülök, hogy sikerül nemcsak megélned, hanem jól élned. Sajnos az olyan területek, amin mi dolgoztunk - mezőgazdaság - , amikor december 19-edikén megjelenik egy kormányrendelet, hogy január egytől teljesen más a felállás és a cégünk részéről kiosztott vetőmagot és megkötött szerződéseket felülírja, nos ezzel nem tudok mit kezdeni. Felálltunk és csődbe mentünk. Vagy amikor április 19-edikén kihirdeti, 2004-ben, hogy május egytől nem adja vissza az áfát erre a beruházásra és benne vagy egy 400millás építkezésben, akkor megint nem tudtunk mást csinálni, mint felállni és odébb menni.

Tudom mi lesz a válaszod, és elmondom, hogy aki beperelte az államot, az 10-12 év után meg is nyerte és kapott kártérítést. De ezek nem a kis családi cégek. Mi nem tudjuk az évekig tartó pereskedést anyagilag finanszírozni. Szurkolok , hogy mindig ilyen sikeres legyen a vállalkozásod :) És szurkolok magunknak is, hogy megvédjük életünk munkáját, a kapzsi, mohó, elitalja fehérgalléros bűnözőkkel szemben.

2018. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!