Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek át lettek-e verve...

Szerintetek át lettek-e verve a devizahitelesek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem!


Teljesen egyértemű volt hogy az árfolyam ingadozhat. Mégis mindenki rohant hitelt felvenni olyan dolgokra amikből kisebb is elég lett volna!


Példák a tévében újságban stb. A nagyobb autók, a többszintes meg több szaz négyzetméteres házak.


Az emberek egy tömeg által hajtott és támogatásokkal megerősített időben túl költekeztek és később az árfolyam elszállt amire mindig is meg volt a kockázat.


Mikor fogja bárki elismerni hogy az emberek egyszerűen elfelejtettek gondolni a kockázatokra? Hogy naivak voltak? Hogy birka népség módjára falta mindenki a hitelt?


A kérdésem nem provokatív, mindenki válaszát szívesen várom.



2018. febr. 13. 23:13
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

"Nincs 10-20 év. Konkrétan bő 3 év alatt szeretném kifizetni előtörlesztéssel. És az ingatlan bank által elfogadott értékének csupán 15%-át vettük fel. Egyébként innentől kb teljesen mindegy az ingatlan ára. Itt lakunk ha felé annyit vagy kétszer ennyit ér akkor is..."


Akkor arra még számolj nyugodtan 5%-t, mert kb, annyit fog a bank rólad legombolni rólad, ha futamidő előtt törlesztesz.

2018. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Utolsó tévedsz :-)

Fogyasztóbarát lakáshitel, szóval LTP-bol ingyenes. Kis saját pénz is kell hozzá, de az is csak 1%, bőven megéri előtörlesztés mivel az éves kamat 3,4%. Szóval olcsóbb 1%-ot bukni azonnal, mint 3,4%-ot évente.

2018. febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

"28 nincs igazad, mert ilyen alapon ha kp veszem akkor is ugyanez van. Szóval most itt a hitel ezen semmit sem változtat..."


Annyi különbséggel, hogy kp-val egyfelől tudsz alkudni másfelől akár 50-80%-on is hozzá juthatsz az ingatlanhoz. Legalábbis én így vettem kp-ra. Rövid távra viszont jó lehet a fix törlesztő, az tény. Én is most tervezek felvenni, egy ilyet, ami egyik helyen a 10 éves teljes futamidő alatt, vagy másik opcióban 5 év után díjmentesen 2-szer elő, vagy végtörleszthető ( addigra meg összeáll a teljes visszafizetendő összeg is ), igaz annak az 50%-át így további vissza nem térítendő támogatásba kaphatom meg ebből, tehát csak a 65-70%át kell ilyen alapon visszafizetnem annak, amit igényelek. Így egy 25%-30%os értékvesztéssel sem fizetek többet azért az ingatlanért, ami most esetleg túlértékelt lenne jelen értéken.

2018. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Ez speciális helyzet volt(családon belüli résztulajdon kivásárlás), itt teljesen mindegy volt, hogy hitel vagy készpénz. És egyébként sem hiszem, hogy manapság 50-80%-on vennél egy Budapesti családi házat, ahhoz képest amennyit pl a bank értékbecslője mond árat. De hajrá ha szerinted lehet.


Amúgy egy érdekes dilemma volt: van 50% tulajdon részed neked egy ingatlanban, a másik 50% az enyém. Mennyiért vennéd meg a fél ingatlant, hogy a teljes a tied lehessen? De vigyázz mert ha túl keveset mondasz akkor azon az áron én vehetem meg tőled! Most is bepróbálkozol az 50-80% alkuval? Ugye, hogy nem? :))

2018. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Fogyasztóbarát lakáshitel LTP-bol is ingyen előtörlesztheto, ha 5-10 évig futtatod úgyis akkor mindenképpen érdemes LTP-ket kötni, minél többet.
2018. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Pont így voltam én is az egyikkel elővásárlási joggal, 50%-al igy tudom miről beszélsz. Nyilván sok mindentől függ az ár. pl állapot, tehermentes e, stb.11 végrehajtással elég mélyen ár alatt hozzá lehetett jutni.😀😀😀


Volt amit alkudtam kpval, azt meg 80%-on tudtam elhozni, és épp a végrehajtás alatt lévők amik sok esetben 50%-rol indulnak még Pesten is.

2018. febr. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Mondjuk ltpt nem kötök, mivel addig a törlesztőt fedezi a lakás bevétele mellette. Felesleges lenne.
2018. febr. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Miért lenne felesleges? Többet nyerek rajta, mint a hitel kamata. Évek alatt százezres nagyságrend. De ha ez neked nem érdekes aprópénz...
2018. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Nem lenne felesleges de jelenleg, ha kapok 4,5 millió szabad felhasználású hitelt 3,9-es fix kamatra, ami bármekkora összeggel bármikor előtörleszthető, és a törlesztő alacsonyabb mint amit a szabad felhasználási hitelből havi bevételbe ki lehet hozni (felujitas utan bérleti dij mellett egy haszongépjármű , 2 millió ft vissza nen térítendő támogatás, és 2 újabb üzlet nyitása )akkor ott milliós nyereségről beszélünk éven belül, nem pár 10-100.000-ről, amiből meg 3 év után újabb ingatlan vásárolható kp-re ltp-s hitel helyett. 😀
2018. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Tiszai Tímea ***** válasza:
39/39 :) Ember tervez, Kormányuk végez. Legyen terveid szerint. Az én családom vállalkozásait a rendszerváltás óta - törvényi változás erejénél fogva - 3* nulláztak le.
2018. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!