Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatjuk hogy melyik...

Lótusz szirmok kérdése:

Honnan tudhatjuk hogy melyik MLM rendszer verne át minket és melyik nem?

Figyelt kérdés
vannak bőven csalók az mlm-esek között is, ezt mindenki tudja. na most akkor honnan is lehet tudni azt h melyik társaság fizet ki minket, és nem pedig szélhámos módra elcsalja a pénzünket?

2013. szept. 14. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 A kérdező kommentje:
amit fentebb mutattam ez egy streames rendszer egy szoftver eladási módja csak kicsit furi nekem.... nincs rendes marketplace hanem embereken keresztül van a megosztás.
2013. szept. 19. 21:16
 32/81 A kérdező kommentje:
2013. szept. 19. 21:17
 33/81 A kérdező kommentje:
azt olvastam h az Apple is hozzájuk (az Iwowe-hoz) tartozik. akkor nem lehet piramis mivel az Apple nem mocskolná be sztem magát.
2013. szept. 19. 21:37
 34/81 anonim ***** válasza:

ma 21:17

Ez valami ritka iténytelen honlap. Ráadásul semmi érdemi információ nincs. Semmi referencia.


Tényleg teljesen figyelmen kívül hagyod amit írtunk a megbízható cég kiválasztásához, vagy szándékosan ilyen oldalakat linkelsz be?

2013. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 A kérdező kommentje:
nem tudom belinkelni a hivatalos honlapot mert nem engedi! az a lényeg h szoftverekkel kereskednek de olyan módon h embereken belül van a megosztás. de nincs rendes marketplace. érted? de ez is egy eladási mód.
2013. szept. 19. 21:49
 36/81 A kérdező kommentje:
előző üzenetemhez hozzátenném h az Apple egy nagyon nagy név és nem hiszem h ezek után az a szándéka h bemocskolja magát.
2013. szept. 19. 21:51
 37/81 A kérdező kommentje:
egyébként ha felmész a linkre amit mutattam, a videó alatt megtalálod a hivatalos honlapot ha rákattintasz arra az opcióra h "Nekem ez kell"
2013. szept. 19. 21:52
 38/81 A kérdező kommentje:
sőt ha rákattintasz arra az opcióra a videó alatt "nekem ez kell" akkor bejön a hivatalos honlap ahol alul látsz egy olyan menüpontot h LEGAL. na azt böngészd át ha tudsz angolul. azt írják legális. rendőrséget is említenek. szóval sztem ezzel semmi gond, főleg ha ez így le van oda írva.
2013. szept. 19. 21:54
 39/81 anonim ***** válasza:
72%
Na, hát akkor ezzel szerintem át kell értékelnünk az adott válaszokat... Meg kell értenünk, hogy akármilyen - szerintünk értelmes - módon előadhatjuk, hogy mi az MLM és mi nem az, a világ sokszínű. Nem vagyunk egyformák, az MLM nem való mindenkinek. Vannak menthetetlenek. Nekik a legegyszerűbb üzenet az: az MLM átverés, tartsd távol magad tőle!
2013. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
80%

Anélkül, hogy az eddigieket elolvastam volna, a szerény válaszom a kérdésedre, másodjára és egyúttal utoljára: Minden rendszer piramis módon építkezik. A MOL vállalatirányítása, az MLM, a pilótajáték, még a kormányzat is. Hiszen van egy mindent összefogó vezető, annak közvetlen alárendeltjei, azoknak is közvetlen alárendeltjei, mígnem eljutunk a piramis alján álló takarítónéni-portás-büfés kombóig. Tehát első és legfontosabb feladat, rendet tenni a fejben a fogalmakat illetően. Ez egyaránt vonatkozik az MLM ellenzőire és pártolóira is. Mindkét oldalon olvastam már téves megfogalmazást.

vannak mlm álruhába bújtatott pilótajátékok (piramisjáték téves) ezek fő jellemzője, hogy vagy nem áll mögöttük termék, vagy ha áll is, az értéktelen, semmire sem jó. Az "üzlet" mozgását valójában az újonnan belépő tagok belépési díja adja, amiből a régebbiek részesülnek. A feladat pedig újabb és újabb emberek beszervezése. E rendszer jellemzője, hogy relatíve rövid úton összeomlik, hiszen a bepalizhatók száma véges. Ez azonban nem MLM!

A multi level marketing rendszer szintén toboroz tagokat, azonban a céljuk emellett a széles vásárlói kör kialakítása, valamint az elégedett vásárló ajánlása révén a vásárlói kör szélesítése. Itt részben a termékek eladása utáni jutalékból, részben az új tagok "beszervezéséből" származó bónuszokból áll össze a bevétel. A rendszer összeomlásának az esélye gyakorlatilag nulla, a fluktuáció miatt. Mindig voltak és lesznek olyan emberek, akik bár szeretnének átlag feletti jövedelmet, de az ahhoz szükséges feladatokat nem végzik el. Nem elég kitartóak, féltik az ismeretségi körüket, nem hisznek eléggé önmagukban, vagy a termékben. Igen, a hitelesség szempontjából nagyon fontos, hogy ha valaki forgalmaz egy terméket, vagy termékcsoportot, akkor arról legyen személyes tapasztalata. Ahogy az ügynökről is kell, hogy legyen tapasztalatom ahhoz, hogy jó szívvel merjem ajánlani másoknak. Én is csak olyan szakembert ajánlok tovább, akiről tudom, hogy megbízható. Ezt csak személyes tapasztalatból tudhatom.


Azt azért egy átlagos intelligenciával rendelkező felnőtt ember el tudja dönteni, hogy amibe épp bele akarják rángatni, az átverés, vagy nem. Ha engem leültet egy üzletember és bele szeretne rángatni valamibe, elvárom, hogy vázoljon valami üzleti tervet. Szeretném tudni, mit kell nekem tennem ahhoz, hogy pénzt keressek. Eleve gyanús, ha erre a kérdésre azt a választ kapom, hogy "semmit". Csodák nincsenek, a pénzért meg kell dolgozni. Ezzel persze még nem kel rögtön leírni magát az üzleti lehetőséget, lehet, hogy a személy nem volt korrekt. Ha mástól is ugyanilyen válaszokat kapok ugyanarról a lehetőségről, akkor már lehet gyanakodni, hogy a rendszerrel nem stimmel valami. Egy biztos: ha engem érdekel valami, nem egy bennfentest fogok meghallgatni a döntésem előtt, hanem többet. Ha pedig azt hallom, hogy nem kell csinálni semmit, csak fizess be x összeget, akkor a dolog tiszte és világos: csalásról van szó. Ha elmondják, hogy ez és ez a termék, ezt és ezt tudja, ezért és ezért jó, be is mutatják, vagy lemodellezik a működését, (utóbbi a pénzügyi mlm-nél fontos) ott előbb fordulhatna elő, hogy rábólintanék, ha lenne ilyen irányú affinitásom. Olyan MLM rendszerről én még nem hallottam, ahol nem kellett semmi pénzt befizetni, azonban ezt a pénzt vagy egy kezdő termékcsomagért, vagy egy alapképzésért kérik el. Ez pedig merőben más, mint a "fizess be x összeget, majd nem kell csinálnod semmit, csak számold a sok pénzt, meg néha szervezz be új tagokat". Úgy gondolom, a tisztességes üzlet és az átverés közt átlag intelligenciával is lehet különbséget tenni.

2013. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!