Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatjuk hogy melyik...

Lótusz szirmok kérdése:

Honnan tudhatjuk hogy melyik MLM rendszer verne át minket és melyik nem?

Figyelt kérdés
vannak bőven csalók az mlm-esek között is, ezt mindenki tudja. na most akkor honnan is lehet tudni azt h melyik társaság fizet ki minket, és nem pedig szélhámos módra elcsalja a pénzünket?

2013. szept. 14. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 A kérdező kommentje:

amit fentebb bemásoltam az pilótajáték? a legutolsó link. szerintetek? nekem úgy fest.

nem érted, nem érted..... mindig ezt szajkózzátok. de honnan a fenéből tudjam 100 százalékra h nem MLMnek álcázott pilótajáték hanem valódi MLM?? az egyetlen magyarázat erre az lenne h mert nincs kezdő csomag meg tagsági díj?

2013. szept. 15. 21:23
 22/81 anonim ***** válasza:
62%

Ezek nem MLM-ek. Közük nincs hozzá csak úgy adják el.


Tipikus kamu szöveg:

"Természetesen, de fontos tudnod, hogy ezek az információk nem publikusak."

"Viszont ha publikussá tennénk, ha túl sok ember szerezne erről tudomást, azzal elveszítené azt a mindent elsöprő erejét, amellyel ma rendelkezik"

Az MLM cégek sehol sem titkolóznak, könnyen lehet róluk információhoz jutni.


De amik a legszembetűnőbbek:

Mi a termék?

Hol van a cég székhelye? Magyar képviselet?

Ráadásul az egyik "cég" oldalán, ott van a 2012-es alakulás dátuma. Hol van ez az 5 évtől?

Hol az írásos szerződés? stb, de ezeket már leírtam korábban is. ELOLVASTAD ahogy kértem???


Belépési díj sehol nincs, max törzsvásárlói tagsági díj. De ez pont olyan, mint mondjuk a Hungary card vagy vannak még az országban egyéb ilyen kártyák is mind-mind valamilyen kedvezményre jogosítanak. Valós kedvezményre nem ilyen 0.5-1%-okra, hanem 5-15%-ra vagy akár többre.

Bizonyos cégeknél van ilyen megújítási vagy nevezhetjük éves díjnak is.


A kezdőcsomagról meg annyit, hogy ez egy vállalkozás és be kell fektetni, de minden KORREKT MLM cég visszafizeti a kezdőcsomag árát, hogyha meggondolja magát az ember. Van amelyik, akkor is, hogyha már elhasználták a termékeket, de ha még bontatlanok, akkor nem is kérdéses ez.

2013. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként nézd meg. AVON, Amway, Nuskin, FLP és még sorolhatnám mindnél van írásos szerződés. Mindnek van magyar képviselete. Mind idősebb, mint 5 év. Mindről könnyen lehet információhoz jutni. Egyiknek a honlapján sem látom a kamu fényűzést és a könnyű pénzt.
2013. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim válasza:
25%

Elöljáróban, nem folyton kioktatni kéne a kérdezőt, ráadásul nem értelmetlen félremagyarázásokkal.


Ha a lehető legszigorúbban nézzük, gyakorlatilag az összes MLM átverés, hiszen mind "szélhámos módra elcsalja a pénzünket". Mindegyik azzal indít, hogy "ha nem próbálod ki, nem vagy benne hiteles!" és már el is adta neked méregdrágán azt, amit egyébként soha életedben nem vettél volna meg, pláne nem ajánlottál volna a környezetednek. De ezt a jutalék reményében már boldogan megteszed.

A szinte már értelmezhetetlenségig bonyolított kifizetési rendszerekről nem is beszélve. Ilyen-olyan bónuszpontokat kell összegyűjteni, meg ilyen-olyan szinten kell lenni hozzá, hogy utaljanak, arról nem is szólva, hogy előre szinte soha nem mondják el, a kifizetéshez valamilyen vállalkozást kell alapítani.

Persze ha valaki tényleg részletesen tájékozódik, azt nem verik át, mivel ha van esze eleve bele sem kezd ilyen hülyeségbe. Aki meg nem, az hagyta magát megvezetni, ami nem szép, de a másik felet nem lehet érte felelősségre vonni.

2013. szept. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:

"Honnan tudhatjuk hogy melyik MLM rendszer verne át minket és melyik nem?"


Érdekes kérdés. A válasz előtt felteszek pár ezzel analóg kérdést.

Honnan tudod, melyik lány szeret őszintén, és melyiknek kell csak a pénzed?

Honnan tudod, hogy melyik fiú szeret őszintén, és melyik az, amelyik csak meg akar dugni?

Honnan tudod, melyik potenciális ügyfeled lesz ott a megbeszélt üzleti találkozón, és melyik lesz, aki még csak nem is szól, hogy nem jön?

Honnan tudod, melyik az a munkáltató illetve megrendelő, aki kifizeti a béred, a munkadíjad, nem csak megígéri?

Honnan tudod, ki az az ember, aki bármilyen témában azt mondja, hogy "számíthatsz rám", akkor tényleg számíthatsz rá, és ki az, aki csak azért mondja, hogy valamiben gyors eredményt érjen el nálad?


Ráadásul, aki átver, az sem biztos, hogy rossz szándékú volt. Lehet, hogy csak neki sem teljesült valami.



Remélem, az analógiákat. Van csomó jel, amiből lehet sejteni, kivel állsz szemben. Biztosat viszont legfeljebb az atyaúristen tud. Én anno azért bíztam meg az Amway cégben, mert akiken keresztül hozzáfértem az információkhoz, számomra megbízható emberek voltak. Te viszont nem ismersz engem, ezért ha neked személyesen beszélnék róla, valószínűleg azt a tényt említeném, hogy 54 éve soha nem vett fel hitelt, és soha senki felé egy fitying tartozása nem volt. Akkor is határidőre fizetett, amikor egy többszázmilliós országban áramszünet miatt összeomlott a központi számítógépes nyilvántartásuk. Inkább fölvettek csomó embert alkalmi megbízással, hogy aznap éjjel kézzel kiszámítsák a jutalékokat. Fontosnak tartották, hogy minden partnerük kapja meg a jutalékát 15-én. Véletlenül se kelljen várniuk 16-áig. Vagy azt említeném, hogy amikor egy Közép-Amerikai országban polgárháború tört ki, és fél évig nem működött az üzlet, akkor a tulajdonosok az utolsó havi forgalom alapján, mindenkinek minden hónapban kifizették a jövedelmet a saját pénzükből. Én ezek alapján bízom meg abban, hogy az Amway nem fog átverni sem engem, sem senkit, akinek én felajánlom ezt a lehetőséget, de ez nem általános elv. Ez csak egy konkrét cég esetében pont így van, a többi meg lelgfeljebb elvi szinten érdekel.


Ha teljesen sötétben tapogatódzol, akkor javaslom az alábbi viselkedést, amikor valaki megmutat neked egy MLM-üzleti ajánlatot:


"Figyelj, engem az üzleti rész nem érdekel, de ha számomra érdekesek a termékek, lehet, hogy vásárolnám őket". Aztán várd meg, hogy reagál.

Ha nincs az üzleti modell mögött olyan termék, amit üzleti ambiciók nélkül is érdemes lehet megvásárolni, akkor az az üzlet nem MLM. Nem szimplán "nem jó MLM", hanem "nem MLM". Az ilyen egyszerűen MLM-nek álcázott pilótajáték, ami egyszerű szélhámosság, viszont létezése rengeteget árt az MLM üzleti modellnek. Arra azonban figyelj, hogy nem biztos, hogy jól tudod ott hirtelen megítélni, hogy a termékek ilyenek-e. Ezért kérdezz rá a visszavásárlási garanciára is.


Van még jópár lebuktató dolog:

"Nem kell termékekkel foglalkozni", "Elég 5 embernek szólni", de most nem szeretnék hosszabban belemenni. Remélem, ennyivel is tudtam segíteni.

2013. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
66%

"Mindegyik azzal indít, hogy "ha nem próbálod ki, nem vagy benne hiteles!" és már el is adta neked méregdrágán azt, amit egyébként soha életedben nem vettél volna meg, pláne nem ajánlottál volna a környezetednek. De ezt a jutalék reményében már boldogan megteszed. "


Szerintem maradj csendben, ha olyan témáról van szó, amihez nem értesz. Csak kárt okozol. Mivel egy MLM cég visszavásárolja a terméket, ha nem vagy vele megelégedve, ezért szóba sem kerülhet, hogy feleslegesen méregdrágán megvettél volna valamit, amire nincs szükséged.


Ha csak a jutalék reményében vásárolsz, akkor van két rossz hírem. Először is piramisjátékba csöppentél, de ez a kevésbé rossz. A másik, rosszabb hír, hogy te igazából piramisjátékot - könnyű pénzszerzési módszert - is kerestél.

2013. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim válasza:
25%

Mert te ki vagy, hogy ilyen magas lóról akarsz kioktatni?


Az MLM egyik alap eleme, hogy személyes ráhatás, személyes ajánlás nyomán történik a vásárlás. És az ilyen kapcsolatait félti az ember, ennek nyomán ilyen garanciák érvényesítésére nehezebben veszi rá magát. Nem is beszélve az olyan esetekről, ahol a csodaszerek csodálatos hatása csak hónapokkal később jelentkezik - vagy nem.


De ilyenekkel én nem vitatkozom.

2013. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
88%
"És az ilyen kapcsolatait félti az ember", tehát nem ajánl olyat, aminek a hatásáról nincs személyesen is meggyőződve.
2013. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:

09-16 00:04 "Mindegyik azzal indít, hogy "ha nem próbálod ki, nem vagy benne hiteles!" és már el is adta neked méregdrágán azt, amit egyébként soha életedben nem vettél volna meg, pláne nem ajánlottál volna a környezetednek."

--------------------

Jó kis tanpélda a "Csúsztatás felismerése kezdőknek" című kurzuson. Egy hangulati elemet leszámítva csupa igaz állítás. A felszínes szemlélődő számára jó érvnek tűnik, de nézzük:


1. Mindegyik azzal indít, hogy "ha nem próbálod ki, nem vagy benne hiteles!"



Ez például simán igaz. Az "indít" egy kicsit túlzás, hisz először tipikusan megmutatjuk a koncepciót, meggyőződünk, hogy a jelölttel akarjuk-e egymást stb., de amikor a "most mi legyen a következő lépés?" kérdést feltesszük, normálisan azt mondanám, bármely MLM-ben, hogy "minden pénzed abból lesz, hogy a hálózatodban levő emberek (magadat is beleértve), illetve a külsős vevőik termékeket vásárolnak innen. Ha te magad nem teszed ezt meg, akkor nem leszel hiteles. Ha nem teszed ezt meg, nem lesz olyan terméktapasztalatod, ami alapján beszélni tudnál róla, hogy miért érdemes megvásárolnia a vevőnek akkor is, ha az üzlet nem érdekli.

Teljesen normális, hogy így csinálják egy korrekt MLM-ben, és nyilvánvaló, hogy így érdemes egy pilótajátékban is csinálni. Ez nem tesz különbséget a kettő között.


2. ...és már el is adta neked méregdrágán...


Ez a "méregdrágán" a hangulati elem benne. Mint később említi, egyébként nem vetted volna meg, én teszem hozzá, hogy más áron nem is tudnád megvenni. Ebben a közegben nincs értelme az ár összevetésének. Abszolút értelemben meg egy rossz érv. A "méregdrága" az idézett válaszoló prekoncepciója az egészről. Mint pár hozzászólással feljebb említettem, ha nem éri meg az árát, akkor nem csupán rossz MLM, hanem NEM MLM. Az MLM-nek alapfeltétele, hogy egy külsős vevő számára megérje megvásárolni a terméket. Anélkül jól álcázott pilótajáték.

Tökéletesen igaz azonban, hogy eladták neked a terméket.


3. azt, amit egyébként soha életedben nem vettél volna meg, pláne nem ajánlottál volna a környezetednek.


A "pláne" szó kivételével tökéletesen igaz. Nem vetted és nem vettem volna meg, és a környezetünknek sem ajánlanánk, ha nem ajánlja valaki nekünk. Ezek a termékek direkt értékesítéssel működnek. Nincsenek a polcokon, nincsenek a reklámokban, tapasztalatunk sem volt velük. Egyikünknek sem jutna eszébe csakúgy hirtelen megszólítani embereket az utcán, hogy nem tudnának-e eladni egy számunkra addig ismeretlen márkájú golyós dezodort. :)

Az én kezdőcsomagomban a golyós dezodoron kívül volt fogkrém, szappan, sampon, tusfürdő, mosószer, mosogatószer, általános tisztítószer, vitaminok, ilyesmik. Ilyeneket vettem volna amúgy is. Kétségtelen, hogy nem ezeket, hanem valószínűleg másik márkákat, és nem akkor, hanem amikor elfogy az otthoni készlet. Én akkor úgy értékeltem a kockázatom, hogy legfeljebb rossz helyen vásárolok be. Nem ez lett volna az első eset, hogy elégedetlen vagyok a termékekkel, amit vettem

2013. szept. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 A kérdező kommentje:

VÉLEMÉNYEK?

[link]

2013. szept. 19. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!