Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Emberek! Miért nem foglalkozto...

Emberek! Miért nem foglalkoztok mezőgazdasággal?

Figyelt kérdés
Minimum legalább az élelmiszert meglehetne termelni saját magunknak amit elfogyasztunk. És akkor tudjuk hogy mit eszünk. A környezetembe azt tapasztalom hogy az emberek inkább eladják a külföldieknek fillérekért a földjeiket hogy vehessenek plazma Tv-t és kerüljön nyaralásra. Nem értem miért van ez a nagy feltűnési viszketegség és a rongyrázás.
2011. aug. 4. 15:13
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a 89 utáni valamennyi politikában résztvevő embertől...Ez nem az elmmúlt 8 évről szól, hanem a rendszerváltástól napjainkig..
2011. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Nekünk csak egy apró konyhakertünk van, amiben annyit termesztünk, ami a családnak elég. Már amikor elég. Mert sokszor a kiszámíthatatlan időjárás miatt tönkremegy minden, éretlenül lerohad a paradicsom, vagy összesen 10 szem meggy van a fán. Így kicsiben nem tragédia, veszünk helyette a piacon. De aki nagyban csinálja, akinek az egész éves munkája ebben van, akinek ez az egyetlen bevételi forrása, annak hatalmas szívás az ilyen. Nem csodálom, hogy ennyi munkát ilyen rizikóval nem szívesen választanak az emberek.
2011. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Én egyszer már majdnem elkezdtem vetni, de akkor odajött egy dagadt cigány a mercijével, és azt mondta, hogy emberek, ne vessünk, mulassunk, dáridózzunk együtt! :(
2011. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Több oka is van. Egyrészt nagyon nem értek hozzá, másrészt nincs kertem. A "nagyon nem értek hozzá"-t úgy értsd, hogy a cserepes virágok is legkésőbb 2 hónapon belül meghalnak a lakásban. :-(
2011. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Tehát ha egy vidéki hozzáértő ember vásárol egy földet, dolgozik rajta akkor az 3 éven belül megtérül? Az nagyon jó.


Mi vállalkozást csináltunk 4 millió hitelből, most évente keressük a 2-3szorosát a befektetett összegnek. Akkor nekünk hülyeség lenne földet venni, abból kevesebb jönne be. Mégsem mondom, hogy aki kapál otthon az hülye :)

2011. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
Nekünk csak konyhakertünk van, annyit termelünk, ami nekünk elég, ha meg nem, akkor kipótoljuk. De legalább nem vagyunk részorulva pl. a külföldről behozott ízetlen,éretlen paradicsomra stb. Ha veszünk, akkor is csak helyi termelőktől, és nem a külföldi céget gazdagítjuk. Ha meg valaki olyan lusta, hogy inkább a plazmatv előtt punnyad, azt csak sajnálni tudom!
2011. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Miért nem? 1. Van aki még ezzel foglalkozik csak sajnos a magyar politika olyan, hogy nem éri meg lassan termelni mert a külföldi szar elárasztja a piacot és a magyar nagyon függ az áraktól így az olcsóbbat veszi meg.

2. Lusta ganék az emberek és basznak dolgozni a kajáért, inkább elmennek a boltba és megveszik!

3. A "okos" kommentelőknek meg annyit, hogy végülis tényleg fontos más egyéb, tévét venni stb. Az étel az mindig lesz. Enni mindig kell! Nem mind1, hogy teli hassal nézed a tévét vagy üres hassal!

2012. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!