Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Emberek! Miért nem foglalkozto...

Emberek! Miért nem foglalkoztok mezőgazdasággal?

Figyelt kérdés
Minimum legalább az élelmiszert meglehetne termelni saját magunknak amit elfogyasztunk. És akkor tudjuk hogy mit eszünk. A környezetembe azt tapasztalom hogy az emberek inkább eladják a külföldieknek fillérekért a földjeiket hogy vehessenek plazma Tv-t és kerüljön nyaralásra. Nem értem miért van ez a nagy feltűnési viszketegség és a rongyrázás.
2011. aug. 4. 15:13
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
egy falusi gazdálkodó vagyok 500 hektáron gazdálkodom. Szerintem meg lehet belőle élni . Nem parancsolgat senkisem a magam ura vagyok.
2011. aug. 4. 15:24
 12/37 anonim ***** válasza:
Azért mert nincs kedvem folyton a kertben kapálni, gyomlálni meg mittudomén. Meg nincs is kertem. Nem is akarok.
2011. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
59%

Mert ahhoz ész is kéne.

Sok ember lusta és ezért nem csinál semmit,mindenki mondja,hogy így megy úgy nem találni munkát,persze ha nem is akarnak.

Érdekes én nekem csak egy sz...os kereskedelmi végzetttségem van és eddig mindig találtam pillanatok alatt melót.

Mindenki csak azt várja ,hogy ne kelljen dolgozni csak dőljön a lé.

Amit a VV.-ban összegyűjtöttek pénzt az éhező gyerekeknek,kaptak rajtuk vetőmagokat és állatokat,mit csinált sok f..sz természetesen ahelyett,hogy termelte volna magának inkább eladta mindenki,nesze neked segítség.

Ez magyarország,mindenki csak nyafogni tud!

2011. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Panel 4. emeleten kicsit macerás, de az erkélyen fűszernövények megteremnek, meg az erőspaprika is. A futóparadicsom viszont nem bírta a kiképzést :)
2011. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
82%

"Érdekes én nekem csak egy sz...os kereskedelmi végzetttségem van és eddig mindig találtam pillanatok alatt melót. "


Ehhez viszont ne felejtsd el, hogy nem mindegy hol laksz...

2011. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
91%
Mi részben mezőgazdaságból élünk, van traktor, állatok, erdő stb... konyhakert, megtermeljük a szükséges zöldségeket.
2011. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Szerintem neked arról sincs fogalmad, mennyi 500 hektár. Már 10 hektárnyi földet is 20-40 millió felett tud az ember vásárolni. És a másik, ha ennyi földed lenne, egy percre nem tudnál leülni a gép elé. De a kérdés azért jó.
2011. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Nagyon olcsón megkapunk mindent a multiknál vagy a piacon, sok mindent egyszerűen nem éri meg termelni. A kevés szabadidőt kell rákölteni + vegyszerek, műtrágya. Hobbinak jó, de igazán haszon nem lesz blőle.
2011. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

mi inkább bérbe adtuk a földjeinket, így biztos a pénz. Nem függünk aszálytól, a rengeteg esőzéstől. Mifelénk idén nagyon nagy volt az aszály, meg is lehet nézni a kukoricákat, akkora a legtöbb helyen, mint 1 -2 hónapos korában kellene lenni. A homokos részeken pedig teljesen felsült.

Ami lehet neked sikerül az nem biztos hogy másnak is sikerül.

2011. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
58%

"Minimum legalább az élelmiszert meglehetne termelni saját magunknak amit elfogyasztunk."


nem lehetne.


"És akkor tudjuk hogy mit eszünk."


nem tudnád. ahhoz nagyon komoly laborok kellenek, hogy tudjad. (pl. talaj nehézfém szennyezettsége)


"A környezetembe azt tapasztalom hogy az emberek inkább eladják a külföldieknek fillérekért a földjeiket hogy vehessenek plazma Tv-t és kerüljön nyaralásra."


vagy esetlegesen kiszámolták, hogy gürcöltek vele rengeteget és még ha a saját munkájukat nem is számolják, akkor is olcsóbb megvenni a boltban...

2011. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!