Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Emberek! Miért nem foglalkozto...

Emberek! Miért nem foglalkoztok mezőgazdasággal?

Figyelt kérdés
Minimum legalább az élelmiszert meglehetne termelni saját magunknak amit elfogyasztunk. És akkor tudjuk hogy mit eszünk. A környezetembe azt tapasztalom hogy az emberek inkább eladják a külföldieknek fillérekért a földjeiket hogy vehessenek plazma Tv-t és kerüljön nyaralásra. Nem értem miért van ez a nagy feltűnési viszketegség és a rongyrázás.
2011. aug. 4. 15:13
1 2 3 4
 21/37 ava87 ***** válasza:
91%

Hogy én miért nem, azt könnyű szerrel megmondom neked. Azért nem, mert egy másfél szobás panelben igen nehéz lenne veteményest létrehozni.

Hogy hivatásszerűen miért nem? Azért nem, mert más hivatást választottam magamnak, ami sokkal jobban érdekel, ott valószínűleg sokkal hasznosabb is leszek, mintha nekiállnék valamit termeszteni.

2011. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Én is gazdálkodom, most tervezek még földeket bérelni, ebbe tudnál segíteni, mert te neked jóval több földed van mint nekem:)
2011. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
83%
Szia,becsülendő,amit csinálsz.A férjem és apósom is még húzzák az igát rendes meló mellett,mert hogy már nem igazán lehet annyi pénzt kapni érte,amennyi munkát bele áldozol.Sajnos külföldről sokkal olcsóbban behozzák a szart,te meg rákényszerülsz áron alul eladni az árudat,különben rádrohad.Nálunk szinte minden megterem,állatokat is tartunk,van hús,hurka,kolbász,tojás,tejecske,rengeteg gyümölcs fa,ebből befőtt,lekvár,de ez rengeteg lemondással jár.Sajnos csak ebből Pesten nem lehet megélni,így a napi nyolc óra munka után irány a földek késő estig,télen pedig az állatokra fektetjük a hangsúlyt.De ritka az ilyen család.Este szinte félholtan ájulunk be az ágyba.Ennek ellenére boldogok vagyunk és ami a legfontosabb,hogy a gyerekeink imádják az egészet,az állatokat (nyolc éves nagylányunk simán kitrágyázza a lovakat,csutakolja őket és gyönyörűen lovagol),friss levegőt szívnak és a munkát testmozgásként és játékként fogják fel.
2011. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
jókat mosolygok egyébként. nem akarok megsérteni senkit, de olvasok itt olyan hozzászólást, amiből egyértelmű , hogy az illető városi, és kb. még földet sem látott. nálunk mindenki dolgozik, de azt a krumplit, répát paprikát megtudjuk termelni magunknak, ami elég. szerintem akinek van kertje és mégis mindent inkább vásárol, abban benne van nagyrészben a lustaság. persze az már más, ha földet venni kell. az is megtérül elég hamar. (pl hagyma, kukorica) mi is dolgoztunk nyári munkásokként ilyen földeken, és hát a termelő valami hihetetlenül gazdag volt, pedig nem volt neki semmi más jövedelme.
2011. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
nekem is van kertem, szeretem csinálni.De pl többet cukorborsóm nem lesz, mert annyi meló van benne hogy nem éri meg. Egy csomó időm elment vele, és pár forintért dobják utánam a tescóban. De pl. a paradicsom, paprika meg a többi megéri.
2011. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
nekünk csak egy konyhakertünk van, kb 10*20 méteres, de komolyan jó néha kimenni, művelni, és persze megenni ami termett benne. Nagyobbra nem lenne idő, de ha ez nem lenne hiányozna.
2011. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
A városi emberek kedvéért 1 hektár föld vásárlása legrosszabb esetben is 3 éven belül megtérül ha az ember ésszel gazdálkodik és betartja az előírásokat
2011. aug. 4. 15:39
 28/37 anonim ***** válasza:
De miért baj az ha valaki egyszerűen nem akar termeszteni magának, mert kényelmesebb megvenni a boltban és kész? Ez van, én igyekszem mindenből a minőséget venni, de ennél jobban nem érdekel mit eszek, pláne nem annyira, hogy magamnak termesszek... Elhiszem hogy van néhány ilyen mániákus, de kicsit nevetséges azért ez a kérdés, nem értem miért kellene mindenkinek magának termeszteni, már a középkorba sem ezt csinálták... Aki szereti, érdekli, az csinálja, de engem más dolgok jobban érdekelnek (pl drága dolgokat vásárolni, hát jaj, most szégyelljem magam?), és nem akarom felesleges dolgokra pazarolni az időm.
2011. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 ava87 ***** válasza:
77%

Városi ember lévén valóban nem tudom, mennyi idő alatt térül meg egy hektár föld, de őszintén megmondom, hogy nincs is kedvem ezzel eltölteni az időm. Mint mondtam, van olyan, amihez jobban értek, azzal szeretnék foglalkozni.

Ennyi erővel miért nem lesz mindenki tanító (végül is nem olyan hosszú idő az egyetem) és tanítja otthon a gyerekét, hiszen olyan sok hülye alsós tanítónő van, nem? Meg miért nem ért mindenki a mosógépszereléshez, akkor nem kéne szerelőt hívni. Miért nem tanulja ki mindenki az asztalos mesterséget? Ja, és ezek mellé, miért nem vesz mindenki erdőt is, akkor nem kéne bútorokat venni, lenne fa, csinálhatna magának.

2011. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Itt nem azzal van a probléma ki mivel foglalkozik . Ez teljesen mindegy. Ahányszor olvasom a fórumot mindig beleötlök egy olyan kérdésbe , hogy nincs munka nincs pénz. Az alföldön is sertéseket osztotttak a rászorulóknak. Az önkormányzat biztosított hozzá kukoricát. A buta ember nem eladta. Én az azt mondom akkor is aki falun éhezik az csak buta ember lehet.
2011. aug. 4. 15:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!