Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Emberek! Miért nem foglalkozto...

Emberek! Miért nem foglalkoztok mezőgazdasággal?

Figyelt kérdés
Minimum legalább az élelmiszert meglehetne termelni saját magunknak amit elfogyasztunk. És akkor tudjuk hogy mit eszünk. A környezetembe azt tapasztalom hogy az emberek inkább eladják a külföldieknek fillérekért a földjeiket hogy vehessenek plazma Tv-t és kerüljön nyaralásra. Nem értem miért van ez a nagy feltűnési viszketegség és a rongyrázás.
2011. aug. 4. 15:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
61%
Na látszik b@szki, hogy pont te nem foglalkozol mezőgazdasággal!
2011. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
76%
nekem lenne egy földem,mennék.. anyósoméknak 2 van,de meghalnának ha odaadnák az 1 szem fiuknak.. :( mi meg rohadunk a panelban... szóval ez is olyan mint mindenhol: ha van nem becsülik,ha nincs hiányolják..
2011. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
59%
Mert nincs rá szükségem. Egyébként meg semmi közöd hozzá, hogy az ÁLTALAM MEGKERESETT pénzt mire költöm.
2011. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
72%
Talán mert dolgozom és az élelmiszeren felül meg tudom venni a fizetésemből az LCD TV-t, Így nem lenne időm rá. Mások meg talán azért, mert nagy befektetés, de elviheti az időjárás, olcsó külföldi áru stb.
2011. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

Bp. IX. kerület, 1. emelet, másfél négyzetméter erkély. Ott termeljek paradicsomot vagy a konyhaablakban?

Az Üllői útról rákerülő szmogot hogy szedjem ki belőle? Nehézfémeket akarsz enni? Vagy ólmot?


Földet hogy vegyek, ha

- a földet csak helyi lakos művelheti

- megtakarításaim nincsenek, a föld meg drága

Traktort miből vegyek, amivel megművelem a földet?

2011. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
55%

Ezt én sem értem. Az emberek felvesznek azért hitelt, hogy elmenjenek nyaralni, aztán év közben majd'megszakadnak, hogy törleszteni tudják.

Nekem van olyan ismerősöm, aki most 2x is elmegy nyaralni, mert megteheti, de régóta ismerem és tudom, hogy amíg nem jött össze nekik az üzlez, addig nem jártak nyaralni. A fiai 14 évesen láttak először tengert.

Akkor megoldották belföldön a szolíd nyaralást.

De ahogy azt fent is megírtad, az embereknek nagyon fontos az anyagiasság.

2011. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi foglalkozunk mindent megtermelünk magunknak a kertben, de sajnos nem mindig kel ki minden, és lesz jó a termés, pláne ha figyelembe vesszük a mostani időjárást... na meg lassan elköltözöm panelbe szóval nem lesz más választás, meg kell venni. Amúgy meg nagy macera, és ha kiszámolod nem kerül többe mintha a saját pénzed, időd, permetszered, akármid használod rá. Egyszerűbb megvenni a boltba, és nem kell a délutánokat kapálással, egyeléssel tölteni!
2011. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
94%

Nem olyan egyszerű ez. Mi rengeteg dolgot termesztünk. És mivel mindegyik máskor érik, sok vele a dolog nagyon. Különböző időpontokban kell permetezni, mert különben elviszik a kártevők a munkádat. És a permetezések, egyéb foglalkozások a növénnyel (locsolás, trágyázás, metszés stb stb) mind a szabadidődből megy, plusz a vegyszer sem két fillér. Akik komolyan gondolkodnak azon, hogy önmaguknak termesszenek, nyilván mérlegelnek ilyeneket is. Rugalmas munkaidő kell hozzá, mert permetezni pl nem lehet sem esőben, sem 20-25 fok felett. Ehhez mi hajnalban kelünk például, van, hogy 4-kor, hogy mindennel kész legyünk, és utána munka, de persze ez nem mindennapos, csak sok teendő az.

Tartunk még tyúkokat is a tojás miatt, velük is sokat kell foglalkozni.

Mi amúgy nem a mezőgazdaságban dolgozunk, mindketten más irányban, mérnöki és társadalomtudományi végzettségünk van, szakmánkban dolgozunk. Nehéz beszorítani az időbe, de megéri, csak áldozatokkal jár.

2011. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
A mai rohanó világban jó, ha van az embereknek egymásra idejük, nemhogy még földet túrjanak...
2011. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

15:21 vagyok: hozzátenném, hogy a mezőgazdaságban dolgozni tényleg nagyon kemény, a keresendő jövedelem a szerencsén múlik. (részben)

Illetve egy városi ember nem fog konyhakertet csinálni a nappaliból. De azt én is észrevettem, hogy valaki alig él meg, de a plazma tv az ott van a sarokban.

2011. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!