Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt megmagyarázná valaki,...

Azt megmagyarázná valaki, hogy miért kap annyi segélyt az, aki 3 gyereket szült?

Figyelt kérdés
Ezt egyszerűen nem tudom megérteni. Minek neki segély? Az osztályunkban van egy gyerek, hat testvére van, és dúsgazdagok. Jár neki minden sz*r támogatás! Ingyenebéd, ingyentankönyv. Én "egyke" vagyok, se ingyenebéd, se ingyentankönyv, pedig alig élünk meg, anya egyedül nevel, minimálbérből. Szóval miért is olyan nagy érdem az, hogy valaki háromszor is felcsináltatta magát? Ha valakit megdugnak, az élvezi, nem túl nagy érdem. Miért nem vagyoni helyzet alapján osztják a támogatást? Mi az, hogy még a vonaton is kedvezmény jár nekik, én meg alig tudok jegyet venni, ha be kell menni pl. orvoshoz néhanapján a városba?
2011. júl. 3. 01:12
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim válasza:
A beteg gyermek tízéves koráig járt volna a gyes az anyának, aminek az összege teljesen megegyezik a főállású anyaság után járó juttatással ami most nettó 25.792-Ft. Három gyermekkel addig jár a főállású anyaság, még a legkisebb el nem éri a nyolc éves kort, vagy pedig a legnagyobb be nem tölti a 18. életévét, tehát ez sem tart örökké. A beteg gyermek után magasabb családi pótlék jár alapból (23.300.- Ft), de ettől a második és a harmadik gyermekre még nem jár több az alap családi pótléknál, ami ugye most 16000 Ft gyermekenként, három gyermek esetén. Egy gyermekre egyébként 12.200. jár, két gyermekre gyermekenként 13.300. Ezenkívül három gyermeknél féláron jár az óvodai, iskolai étkezés és a tankönyvek ingyen vannak, ill. könyvtári állományból kölcsönözhetők. Az összes többi juttatás jövedelem függő. Csak azért, hogy a tényeknél és a valós számoknál maradjunk. Csak az tud megélni a gyerekeiből, aki nem fizet rezsit és nem költ a gyerekeire egy kanyit sem.
2011. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
Akkor miért halani mindenfelé azt hogy a 3 gyerekesek járnak jól? Ezek szerint nincsen valóság alapja?
2011. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Ja és akiről írtam nő, az most 42 évesen szülte a 3-at.
2011. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim válasza:

Én csak a tényeket írtam le. Ki lehet számolni, hogy mennyivel több. Nekem négy gyermekem van, férjem dolgozik. Amikor vállaltuk a lurkókat biztosnak tűnő munkahelye volt ahol nagyon jól keresett. Aztán változtak a dolgok, sok év után útilaput kapott. Munkanélküli ideje alatt feléltük a tartalékokat. Most már jó ideje újra dolgozik, de itt már nem fizetnek neki annyit, mint az előző munkahelyén. Így most segélyre vagyunk jogosultak (úgy nevezett rendszeres gyermekvédelmi támogatás), de semmi köze ennek a három gyermekhez. Bárkinek aki a családjában kiskorú gyermeket nevel és az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el a harmincegyezer valahány száz forintot jogosult rá. Ennek a segélynek nincs rendszeres havi összege. A támogatás az, hogy nem kell az óvodai és az iskolai étkezésért fizetni, ingyen, ill. könyvtári állományból kapják a gyerekek a tankönyvet. Alsó tagozatban jár a helyi járati buszra éves bérlet, ezenkívül nem kell a művészet oktatási intézményekben tandíjat fizetni. Évente kétszer van pénzbeni juttatás, augusztusban és novemberben gyermekenként hat vagy nyolc ezer Forint. Mi ezenkívül kaptunk az iskolánkban egyszer karácsony előtt tízezer forintot. Ezt egy alapítvány adta, mindössze két három gyermeknek. Feltétele is volt, hogy a gyermek aki kapja kitűnő tanuló legyen.

A baj nem a segélyekkel van, hanem azzal, hogy semmilyen feltételnek nem kell megfelelni ahhoz, hogy valaki megkapja. Bár tavaly már azok a gyerekek is jártak iskolába akik addig nem, mert féltek a szülők, hogy elveszik a családi pótlékot. Azon meg ledöbbentem, hogy azoknak a családoknak ahol mindkét szülő iskolai végzettsége nyolc általános vagy annál kevesebb a gyermek óvodába járatásáért jár tízezer forint (azt nem tudom, hogy havonta vagy ez egyszeri). Ez már nekem is sok volt. A három gyermekre járó juttatások tehát senkit sem tesznek gazdaggá. A nagycsaládokat azok után ítélik (sajnos) akik elhanyagolják a gyermekeiket, nem fizetnek rezsit, lopnak és vagy mindemellett feketén dolgoznak és jól keresnek és így jutnak hozzá a segélyekhez, támogatásokhoz. Ezt pedig azért tudják, mert mindent a rokonok, gyerekek nevére lehet íratni és senki sem vizsgálja a családok tényleges vagyonát.

2011. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
És a 3 vagy több gyerek után járó családi adózás?
2011. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim válasza:
Igen, van adókedvezmény. Nálunk az nem jelentős. A férjem 6+2-ben dolgozik, de még soha nem hozott haza 97000-Ft-nál többet, adókedvezménnyel sem. Ez az összeg is túlórával jött össze. Akkor éppen hat nap helyett hetet dolgozott folyamatosan. Ugyanennyit kapott ki az is, akinek egy gyerek van. Akinek több a jövedelme, annak viszont nem járnak a segélyek.
2011. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim válasza:
Igen, lehet ránk, nagycsaládosokra haragudni, csak nem tudom mi értelme van. A pénze ettől senkinek nem lesz több. Hidd el, ha nekem több pénzem lenne és szükséged lenne rá, szívesen adnék belőle. Ha gondolod, egyszer eljöhetsz hozzánk ebédre, megnézheted hogyan élünk, mi is az a fene nagy jólét amit annyian irigyelnek "tőlünk". Nem panaszkodom, csak azt nem szeretem, ha általánosítanak minden nagycsaládost, rászorulót és csalót egy kalap alá vesznek.
2011. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
Azokat nem szeretem akik már elnézést "megcsinálnak" akár egy akár több gyereket aztán meg sírnak hogy elhagyott a férjem, élettársam, stb.. egyedül nevelem, vagy ha nem is egyedül de aki tud segítsen szöveget. Egy nagy frászt! Aki megcsinálta az gondolkodott volna előre! Ennyi! Rám meg ezért lehet haragudni! :-)
2011. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!