Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt megmagyarázná valaki,...

Azt megmagyarázná valaki, hogy miért kap annyi segélyt az, aki 3 gyereket szült?

Figyelt kérdés
Ezt egyszerűen nem tudom megérteni. Minek neki segély? Az osztályunkban van egy gyerek, hat testvére van, és dúsgazdagok. Jár neki minden sz*r támogatás! Ingyenebéd, ingyentankönyv. Én "egyke" vagyok, se ingyenebéd, se ingyentankönyv, pedig alig élünk meg, anya egyedül nevel, minimálbérből. Szóval miért is olyan nagy érdem az, hogy valaki háromszor is felcsináltatta magát? Ha valakit megdugnak, az élvezi, nem túl nagy érdem. Miért nem vagyoni helyzet alapján osztják a támogatást? Mi az, hogy még a vonaton is kedvezmény jár nekik, én meg alig tudok jegyet venni, ha be kell menni pl. orvoshoz néhanapján a városba?
2011. júl. 3. 01:12
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim válasza:
41%
mi 4-en vagyunk testvérek, és mikor kapunk ilyen támogatós lapot a suliból apa ráírja hogy nem kérünk semmiféle segélyt a tanárok meg csak néznek hogy ilyet nem lehet csinálni muszáj megkapnunk...
2011. júl. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
85%

Ez engem is mindig zavart, mert általánosban a legtöbb gyerek ingyen kapta a könyveket, nekünk pedig már akkor is 14 ezer forint körül volt...

Középsuliban is barátnőm mindent ingyen kapott, mert hárman voltak testvérek, illetve még roma is emiatt is kapott mindenféle támogatást, meg valami ösztöndíjat stb.


Egyébként több ismerősöm van, akinek 3 vagy több gyerek van és gazdagok. Úgy képzeld el, hogy nem egyszer hallottam, ahogy nevetve mondták, hogy x támogatásból elmennek a Mcdonaldsba vagy vidámparkba stb.

Jó, úgy lenne teljes az élet ha mindenféle helyekre eljuthatnánk időnként stb. De ez már felháborító!


Én is egyke vagyok, régen sem voltam jogosult semmilyen támogatásra sem. Valóban másképp kellene csinálni az ilyesmit. Nekem már mindegy, mert rég nem járok suliba de ez akkor sincs így jól.


Mindig mondják, hogy ebben az országban csak a gazdagok járnak jól, a szegényektől pedig folyton csak elvesznek. Tehát aki gazdag annak egyre több vagyona lesz, aki pedig szegény az egyre jobban elmerül a szegénységben.

Sokáig nem akartam elhinni, nem értettem miért mondják.....

2011. júl. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen igazat adok neked!!!...


Én is igazságtalanságnak tartom, hogy olyan családok, ahol 1-2 milliós a havi jövedelem (naná, hogy így könnyű bevállalni 3-4-5 gyereket!) ugyanúgy jár az ingyen tankönyv, ingyen ebéd, emelt családipótlék (nekik végképp nem hiányzik az a pár tízezer forint)...


Mi is szívesen vállaltunk volna 3-4 gyereket, de kiszámoltuk, hogy a jövedelmünkből becsülettel csak 2 gyereket tudunk eltartani...

Nem akartunk segélyekre alapozva gyereket szülni!


Sajnos, nagyon sokan az "egyedülállók" támogatásával is visszaélnek : gyerekeim minden szeptemberben azzal jönnek haza a suliból, hogy elmesélik, no, vajon kiknek van megint legújabb-legmenőbb-legdrágább mobiltelefonjuk?!... Akik ingyenes tankönyveket kaptak, mert papíron az anyukájuk "egyedülálló anya", közben meg jól kereső vállalkozó ő is, meg az élettársa is...


Sokszor az iskolai adminisztrátorok is mérgelődnek az ilyeneken, mert látják "szegény" anyukát a drága Váci utcai cipőjében, 60ezres műkörmével, mercedesz autójával behozni az iskolába az ingyenes támogatást kérő űrlapot...

De nem tudnak semmit tenni, ez a törvény!


És tényleg : vannak olyan 1-2 gyerekes családok, ahol tényleg nagyon nehezen élnek, ők nem jogosultak sem ingyen tankönyvre, sem ingyen ebédre, olyan kicsi a jövedelmük, hogy a gyerek utáni adókedvezményt sem tudják igénybe venni...


Szóval, az lenne az igazságos, ha a GAZDAGOK nem kapnának ilyen támogatásokat, mert ők nem szorulnak rá a támogatásra!!!


De ne várd, hogy ezen változtatni fognak addig, amíg a miniszterelnökünk az 5 gyerekére és a sokmilliós jövedelmére szemrebbenés nélkül elfogadja az 5 gyerekére járó támogatásokat, pedig ő aztán végképp nincs rászorulva!

2011. júl. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
45%
Abszolút igazad van kérdező. Szerintem a 3. gyerek után semmilyen támogatást nem kéne kapniuk! Aki annyi gyereket vállal, keresse meg hozzá a pénzt!
2011. júl. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is 3 gyermekem van, de a fizetésen és a családi pótlékon kivül semmit sem kapunk, nemhogy ingyenebédet. Inkább esznek itthon, meg visznek kaján, mert havi 8 ezer Ft-ot fejenként nem tudok kifizetni. Én nem csak "felcsináltattam" magam, hanem én szerettem is volna gyereket, csak különböző okok miatt egyedül maradtam. De igy jobb is, de akkor sem kapunk semmi. Merthogy az egy főre eső összeg, nagyobb a megengedettnél.
2011. júl. 3. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
90%

Lett volna igazság abban, amit leírtál, de sajnos a stílusod miatt csak azt tudom mondani szégyellheted magad, de erősen. Mi az, hogy valaki felcsináltatta magát? Nehogy azt hidd, hogy 3 gyereket nevelni leány álom! (nekem csak egy van, de azt már látom, hogy anyának lenni nagyon nagy felelősség, és egyáltalán nem könnyű feladat). Le a kalappal az előtt a család előtt, akik 3 gyermeket tisztességgel nevelnek, és taníttatnak.

Az, hogy bizonyos családoknak nem járna, tény. Nekem is volt olyan osztálytársam, ahol a szülők gazdag vállalkozók voltak, mégis az ő csemetéjük furakodott elsőnek minden segélyért, viszont volt 4 gyermekes család, ahol bizony szükség volt minden támogatásra.

Mi nagyon jól élünk, ezért nem igényeltünk semmilyen támogatást, de ezzel csak a mi lelkiismeretünk marad tiszta, mert az a pénz, amit bent hagyunk a rendszerben nem kerül a rászorulókhoz.

2011. júl. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:

Meglepő,amit írtok!

Nálunk csak az a család kaphat segélyt,ingyen tankönyvet-ebédet,ahol az egy főre eső jövedelem 30.000.- Ft alatt van.

A gazdagok kapják a családipótlékot,és az egykulcsos adó miatt igénybe vehető adókedvezményt. Ez viszont 3 gyerek esetében sokszorosa az adható segélynek.

2011. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
Egy ismerős családnál, a gyerekek magánoviból mentek iskolába.Az ingyen tankönyv használt volt, így már nem kellett.Amúgy minden kedvezményt igénybe vesznek, pedig nagyon jól élnek.Szerintem ez a szülők lelkiismeretén is múlik, hogy igénybe veszik-e.
2011. júl. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
55%

csak egy gondolat, a minden kedvezményt igénybe vesznekre..A tv-ek szerint járnak nekik ezek a támogatások,ha nem veszik igénybe,attól annak,aki egyedül van,stb. még nem fog járni.A szoc. támok rendszere sz@r.Tudod,nem a víz a hülye,ha a kutya nem tud úszni...

A stílusodon meg valóban elgondolkodhatnál..

2011. júl. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
71%
Úgy látszik édesanyádat is felcsinálták egyszer! Bár kár volt!
2011. júl. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!