Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt megmagyarázná valaki,...

Azt megmagyarázná valaki, hogy miért kap annyi segélyt az, aki 3 gyereket szült?

Figyelt kérdés
Ezt egyszerűen nem tudom megérteni. Minek neki segély? Az osztályunkban van egy gyerek, hat testvére van, és dúsgazdagok. Jár neki minden sz*r támogatás! Ingyenebéd, ingyentankönyv. Én "egyke" vagyok, se ingyenebéd, se ingyentankönyv, pedig alig élünk meg, anya egyedül nevel, minimálbérből. Szóval miért is olyan nagy érdem az, hogy valaki háromszor is felcsináltatta magát? Ha valakit megdugnak, az élvezi, nem túl nagy érdem. Miért nem vagyoni helyzet alapján osztják a támogatást? Mi az, hogy még a vonaton is kedvezmény jár nekik, én meg alig tudok jegyet venni, ha be kell menni pl. orvoshoz néhanapján a városba?
2011. júl. 3. 01:12
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
34%

"iskolás gyerek,nem az ő dolga" puffogni és szidni azokat,akik három gyereket vállaltak az ő dolga?

Nekem sincs 3 gyerekem,nem is nagycsaládban nőttem fel,de normális ember számára fülsértő dolgokat ír a "kedves" kérdező

2011. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
72%

Igazad van nem a gyerek dolga utána járni ezeknek, de akkor ne csak itt duzzogjon hanem mondja meg az anyjának, hogy menjen és járjon utána és kérje azt ami jár.


"Szóval miért is olyan nagy érdem az, hogy valaki háromszor is felcsináltatta magát? Ha valakit megdugnak, az élvezi, nem túl nagy érdem"


Nálam ez csapta ki a biztosítékok, ha itt nagy a szája akkor otthon is legyen az. És az anyjának panaszkodjon.


Nekem nincs 3 gyerekem, de nem is irigykedem azokra akiknek van. Ami jár az jár igen is azért adják ,hogy igénybe lehessen venni. Ha meg valaki lusta a dolgok után járni az akkor ne is panaszkodjon.

2011. júl. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
72%
Ez igy van, sokmindenhez lehet olcsobban jutni utanjarassal, meg ingyen is (pl. nyelvtanulas), amit sokan nem tesznek meg, inkabb szidják azt, aki megtette, és ezáltal elobbre jutott. Mint ha annak az ölébe csak ugy belehullott volna a gyumolcs (pl. tudott kulfoldon munkat vallalni a nyelvtudasa miatt), nem ő maga ultette és gondozta volna evek lemondasaval es munkajaval azt a fát, es még az is bűn lenne, hogy neki mondjuk akár ajándékba lett a sorstol gyumolcse. De ez nem ide tartozik, csak elvezethetjuk a sort idaig.:)
2011. júl. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim válasza:
78%

Négy gyermekem van. Ami jár, mert négyen vannak: Kölcsöntankönyv (ki kell radírozni amit az előző lurkó beleírt, átkötni és vigyáznak rá mert év végén visszaadjuk). Félárú ebéd az iskolában, óvodában. Vonaton, távolsági buszon 90% engedmény, ha van hova utaznunk egyáltalán persze legalább három gyereket vinni is kell. Ja, és az új határozat szerint, évi kettőezer valahány-száz forint gázár támogatás. Gyermeknevelési támogatás(főállású anyaság) nettó huszonötezer valahány-száz forint.

Ha havi 30000 Ft alatt van az egy főre jutó jövedelem jár: Kölcsöntankönyv, ingyen étkezés az iskolában, óvodában, iskolásnak helyi járati buszbérlet, ingyenes művészetoktatási intézményi tanulmány.

Járna: Adókedvezmény, ha keresnénk annyit, hogy az jelentős lenne, jó volna. Járna munkahely, mert szeretnék majd én is újra dolgozni, de négy kicsi gyerek mellől az ember sehova nem kell. Más kérdés, hogyha kellenék is, vajon hova tenném a gyerekeket még reggel fél hétkor kinyit az óvoda és az iskolai ügyelet. Mert ugye, van akinek reggel hatra kell beérni munkába. Ahhoz, hogy beérjen el kell indulnia otthonról fél hatkor. Ám ez nem csak sokgyerekes probléma.

Ezek közül sok mindent igénybe veszünk. A művészetoktatási intézményben egyébként sem fizetünk sokat, mert példás tanulmányi eredmény mellett a tandíj jelentősen lecsökken.

Az iskolai füzetek, ceruzák, iskolatáska, ruhák, ugyanúgy pénzbe kerül, mint mindenkinek. Én úgy hiszem, nem a három vagy többgyerekesek kapnak sokat, hanem a többiek keveset.

2011. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok mi a ciki? Mi anno utánajártunk, 21 vagyok, és semmire nem voltam jogosult! Nem értem, mi alapján döntenek, de nem mindenki kap meg mindent! Pláne az ingyen tankönyvet, az nekem már nem járt utolsó évemben, mert eltörölték azt, hogy egyedülálló szülő gyereke megkapja!


Sok szülő, meg szégyennek érzi a segély felvételét, vagy bármi nemű segítség kérését az államtól. Tudom, mert osztálytársaim között is van/volt, akik inkább nélkülöztek, de nem mentek el ilyen dolgokat elintézni. Apám is hasonló kaliberű, hosszú napok fülrágása után talán hajlandó volt segíteni nekem!

Lehet a kérdező stílusával baj van, de tökéletesen igaza van!

Én elég jó tanuló voltam, vagyok, és anno a szakközép sulimban nem kaptam meg egy ösztöndíjat, hanem a cigány osztálytársam kapta meg (aki még csak jó tanuló se volt!), akik akkoriban újították fel a házukat, jakuzzi, medence, meg egyebek is kerültek bele, mindkét szülője élt is ráadásul... Igazságtalanul döntenek!

2011. júl. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
08:30-as vagyok és etyke.
2011. júl. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!


Nem idézném ide a kérdésedet, hisz mindenki olvashatja az oldal tetején. De az elszomorító, hogy Te ezzel a piszkos száddal adsz puszit édesanyádnak? Minden nap? Szégyen.


De az igaz, hogy a rendszer, nem igazságos. Tudom, mert én is egyke vagyok, és én is ismertem olyat, aki nem szorult rá a segítségre, és mégis kapott segélyt, kedvezményeket. De ahelyett, hogy itt mocskolódnál, inkább elmennél a hivatalos szervhez és elpanaszolnád a gondod. Sőt még támogatókra is találnál. Vagy pedig politikusnak mész, és ha te leszel a hivatal vezetője, akkor reformokat vezetsz be.

2011. júl. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:
A stílusomat lehet kifogásolni, az durvára sikerült, csak ezt hozza ki az emberből az a mindennapos frusztráció, hogy holnap lesz-e még hús, vagy egyáltalán bármilyen étel. Egyébként nem tagadom, direkt provokatívan fogalmaztam meg a kérdést... Köszi a válaszokat.
2011. júl. 3. 10:28
 39/58 anonim válasza:
Teljesen egyetértek! :/
2011. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként nem tagadom, direkt provokatívan fogalmaztam meg a kérdést...


Remélem a moderátor törölni is fogja,

2011. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!