Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt megmagyarázná valaki,...

Azt megmagyarázná valaki, hogy miért kap annyi segélyt az, aki 3 gyereket szült?

Figyelt kérdés
Ezt egyszerűen nem tudom megérteni. Minek neki segély? Az osztályunkban van egy gyerek, hat testvére van, és dúsgazdagok. Jár neki minden sz*r támogatás! Ingyenebéd, ingyentankönyv. Én "egyke" vagyok, se ingyenebéd, se ingyentankönyv, pedig alig élünk meg, anya egyedül nevel, minimálbérből. Szóval miért is olyan nagy érdem az, hogy valaki háromszor is felcsináltatta magát? Ha valakit megdugnak, az élvezi, nem túl nagy érdem. Miért nem vagyoni helyzet alapján osztják a támogatást? Mi az, hogy még a vonaton is kedvezmény jár nekik, én meg alig tudok jegyet venni, ha be kell menni pl. orvoshoz néhanapján a városba?
2011. júl. 3. 01:12
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim válasza:
64%
Hát kedves kérdező!!! Örülök, hogy anyád csak egyszer "csináltatta fel magát". Ezt a stilust, amit megengedsz magadnak....
2011. júl. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
58%
kedves kérdező nekem egy gyerekem van, de képzeld jár az ingyen ebéd az ingyen tankönyv, csak kicsit utána kéne járni nem pedig itt pofázni, hogy kinek mi jár.
2011. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
67%
Kedves Előző, gondolod, hogy ez az utánjárás a gyerek dolga?... Mert akkor ne neki ródd fel, hogy ő nélkülöz.
2011. júl. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
80%

Kezdem az elején.

Ez a családtámogatási rendszer az egyetlen, amivel az eddigi kormányok igyekeztek rávenni az embereket, hogy több gyerekük legyen.

Sokan valóban azért vállaltak a két gyerek mellé harmadikat, mert már jár rengeteg támogatás, ami kettővel nem. Ismerek olyan családot is, ahol ezek a támogatások és a főállású anyaság lehetősége bizony sokat nyomott a latban, hogy megtartsák a harmadikat, mert nem tervezték, csak véletlenül úgy alakult.


A támogatások egy része jár a HHH (halmozottan hátrányos helyzetű) gyerekek részére, gondolom a kedves kérdező őket is irigyli.


Nekünk kettő van, de vonaton pl. már jár némi kedvezmény, bár így se utazunk reggeltől-estig, nem éri meg.

Egyéb kedvezmények is járnak, és volt már, aki nekem is odavágta, hogy ejha, de jól elintéztük, ő is ilyet akar...

Aztán közöltem vele, hogy semmi akadálya, legyen a gyerekének olyan gasztroenterológiai, gyógyíthatatlan betegsége, amire a gyógyszer havi 3000, plusz a diéta, máris kapja féláron az ebédet. Az ingyen tankönyvhöz se kell más, mint hogy SNI-s legyen. Cserébe havonta 10 ezer felett van a fejlesztőpedagógus, meg alkalmanként 3000 a pszichiáter. Megéri?


Kedves kérdező: azért van a net, hogy információkat szerezz, keress rá, milyen lehetőségeitek vannak NEKTEK, mit tudtok igénybe venni, és a többi, nem itt kell utálkozni másokra.


A rendszer nem igazságos, de nem mehetnek ki minden családhoz, hogy belenézzenek a hűtőbe, megnézzék, hány kocsi van, mire telik, kénytelenek egyszerű szabályokat hozni.


Személy szerint én rettentően egyetértek azzal, hogy a gazdagok vállalnak sok gyereket, akiknek nem okoz gondot őket eltartani.

A támogatás meg alanyi jogon jár ennyi gyerek után, jövedelmi helyzettől függetlenül, és ő se hül.ye, hogy akár havi 100 ezret kidobjon az ablakon.

2011. júl. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
56%

SZIA


van egy fiam, nekünk is járni fog ingyen ebéd, ingyen tankönyv, utazási segély stb... Tartós beteg a fiam (tejcukor érzékeny és ezek a tejtermékek amit neki kell megvenni elég drágák) és kapok utána havi plusz 10 ezret eddig családi+gyes 38 volt. Most a gyermekvédelmivel együtt 48 és 10 éves korig itthon maradhatok vele, és járna szó nélkül a 48, de nekem igazából (szerencsére nem okozna gondot ha ezt a 10 ezret elvennék)... DE!!! az akinek súlyos fogyatékos, vagy szervi beteg a gyereke is ennyit kap, ezt-azt ingyen ... ha a keresete anyukádnak 33.500 forint alatt van /fő akkor járnak különböző segélyek... Tüzelési támogatás fára, napi étkeztetés, és évi 2szeri pénzsegély... Nálunk ezeket osztják ha valaki kéri (nekem szerencsére még nem kellett) Ne sajnáld másoktól sose ami van nekik... Tegyél érte felnőtt korodban hogy neked is legyen...


Anno 13 voltam mikor anyuék elváltak hatalmas gazdagságból fater kiforgatott míg ki nem mondta a bíróság hogy mi jár nekünk...2 évig 1 olyan farmerban jártam ami már a lába között agyon volt foltozva mert úgy kikopott... havi 1szer kaptunk öcsémmel egy szelet csokit és én egyszer balhéztam mert marcipános volt... Anyum elsírta magát és mondta hogy ez neki milyen rosszul esik mert ő azért hozza hogy én örüljek és ha nem jó még meg is bántom...


Tanulj, tanulj, tanulj és lesz egy olyan szakmád amivel sok pénzt kereshetsz nem kell rögtön egyetemre járni... én fodrász vagyok... Az első fizetésemből 4 darab farmert vettem, horvátba jártam nyaralni és nagyon sok pénzzel támogattam a családom míg szükségük volt rá! :D


NE irigykedj máséra! Tanulj és dolgozz!

2011. júl. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
97%

"Kedves kérdező: azért van a net, hogy információkat szerezz, keress rá, milyen lehetőségeitek vannak NEKTEK, mit tudtok igénybe venni, és a többi, nem itt kell utálkozni másokra. "


Neked is azt mondom, amit az elozonek: a kerdezo egy iskolas gyerek! Miert az ő dolga erre rakeresni, utanajarni, elintezni???

2011. júl. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:

A különböző segélyek és támogatások az egy főre eső jövedelemtől függ. Az kap akinek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130%-át.

Tankönyvet és étkeztetés pedig az kap ingyen aki gyermekvédelmi támogatást is kap és nem csak a 3 gyerekes családok.

A vonaton pedig úgy utaznak ingyen ha mind a 3 gyerek megy.


De tudod mint belinkelem neked, hogy kinek mi jár és majd rá jössz hogy nem úgy van az ahogy te elképzelted, ha kicsit utána nézel akkor lehet, hogy nektek is jár majd ez meg az.

[link]

2011. júl. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
ja! tudod mire jó a havi 10 ezer plusz? berakom a fiam számlájára mert én azt is nyitottam neki mikor megszületett... Ne kezdje úgy az életet ahogy mi kezdtük párommal... Neki és nekem együtt volt egy nagy nullánk... Hazudok mert volt egy kocsim 100 ezer értékben neki meg 250 ért...
2011. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
89%
Persze hülyék lennének nem igénybe venni, de úgy látszik én hülye vagyok, mert a pofámról égne a bőr,sajnos ezért is tart itt ez az ország, mert ilyen az emberek mentalitása.
2011. júl. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:35


Nem mondotok ellent egymasnak. A linken is feketen-feheren ott áll, hogy vagy a létminimum töredéke alatti jovedelemmel kell rendelkezni, vagy 3 gyermeket nevelni legalabb. A panasz pont az, hogy mi van az egy főre jutó 30 E Ft-nél többől kuporgató-tengődő-bűvészkedő 1-2 gyermekes szülővel élőkkel, mikozben gazdagok kapnak ingyenesseget a 3 gyermek miatt?

2011. júl. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!