Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt megmagyarázná valaki,...

Azt megmagyarázná valaki, hogy miért kap annyi segélyt az, aki 3 gyereket szült?

Figyelt kérdés
Ezt egyszerűen nem tudom megérteni. Minek neki segély? Az osztályunkban van egy gyerek, hat testvére van, és dúsgazdagok. Jár neki minden sz*r támogatás! Ingyenebéd, ingyentankönyv. Én "egyke" vagyok, se ingyenebéd, se ingyentankönyv, pedig alig élünk meg, anya egyedül nevel, minimálbérből. Szóval miért is olyan nagy érdem az, hogy valaki háromszor is felcsináltatta magát? Ha valakit megdugnak, az élvezi, nem túl nagy érdem. Miért nem vagyoni helyzet alapján osztják a támogatást? Mi az, hogy még a vonaton is kedvezmény jár nekik, én meg alig tudok jegyet venni, ha be kell menni pl. orvoshoz néhanapján a városba?
2011. júl. 3. 01:12
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
75%

Lehet itt a kérdezőt szidni, de akkor is igaza van!

Ma már nagyüzemben gyártják egyesek a gyerekeket, arra építik a megélhetésüket, és hogy mennyit lehet lehúzni még az államtól.Sajnos ez ma Magyarország.

/Akinek nem inge, nem veszi magára/

2011. júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de erről eszembe jutott egy sztori:


Egyik ismerősöm szülei nagyon gazdagok (gyáruk van, szó szerint milliárdosok), így értelemszerűen az ismerősömnek sose kellett dolgozni, mivel mindig kapott pénzt. Megházasodott, szült 3 gyereket, de a dolgok úgy alakultak, hogy elvált és a gyerekek nála maradtak.


Így ő papíron munkanélküli, elvált, három gyerekét egyedül nevelő anya, ráadásul a gyerekek sem teljesítettek fényesen az iskolában (magatartásgondok, mert jó dolgukban azt sem tudták, hogy mit csináljanak), ezért maximális szoc. támogatást kaptak (ingyen könyv, kaja, stb.), sőt egyszer a gyermekvédelmisek is kimentek hozzájuk környezettanulmányra, mert papíron olyan katasztrofálisnak látszott helyzetük. Megnéztem volna a gyerekvédelmis ember fejét, amikor belépett a 800nm-es, úszómedencés, konditermes, szalonos villába...

2011. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
58%

A rendszer nem feltétlenül rossz.


Nem biztos, hogy azt kell támogatni, aki nélkülöz (mert akkor "nélkülöző" embertípus lesz az országban - lásd sokgyerekes cigányok), hanem azt, amilyen típusú embereket szeretnénk.


Az a 6 gyerekes család, ahol gazdagok, de a gyerekeknek jár tankönyv, ebéd, családi pótlék és adókedvezmények, az a család jó eséllyel a sokszorosát fizeti adóban a szegény családokénak (direkt vagy közvetve - pl fogyasztáson keresztül). Jó eséllyel a gyerekei is gazdagok lesznek, sok fogyasztással és adófizetéssel.


Ellenben a lumpenek támogatása lumpeneket gerjeszt. A szegény családoknak azt kellene megtanulni, hogy nem érdemes sok gyereket szülni, mert nehéz őket eltartani. Inkább vállaljanak 1 gyereket, de azt neveljék jó körülmények között.

2011. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
12:30: egyet ertek veled, de tudod olyan szegeny is van, aki 1-2 gyereket sem tud eltartani, mert olyan is van, hogy valakinek van allasa, mikor gyereket vallal, aztan az anyagi helyzete egyik naprol a masikra megvaltozik, elveszti az allasat vagy nem fizetik ki honapokig a fizeteset es akkor annyi. Akkor o most mit szoljon, mit mondjon a gyerekenek? Es az ilyeneknek nem adnak...a gazdagokat miert kell tamogatni, hogy meg gazdagabbak legyenek? Meg kevesbe lesz penzugyileg azonos szinten a tarsadalom es ez nem jo. A "lumpereket" pedig hogy szurod ki? Honnan tudod, hogy ki az igazan raszorulo, ki a kogazdag, ki erdemli meg a tamogatast, mikor papiron alt. a leggazdagabb emberek a legszegenyebbek?
2011. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

"Minek neki segély?"


ja a gazdákat se kéne támogatni


és még kb. 2 órán keresztül sorolhatnánk kis hazán közvetlen és közvetett segélyeit...


Kérdező!


Remélem tisztában vagy azzal, hogy e kategóriában az egyik LEGJELENTÉKTELENEBB tételt találtad meg!

2011. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
Miert lenne a legjelentektelenebb? Tisztaban van azzal, hogy ezek a kedvezmenyek mennyit tesznek ki? Fel orszag tartja el az orszag masik felet.
2011. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:

miért ne lenne az?


12000 milliárd forintot osztanak évente újra


+ a monetáris politika és a részletes szabályozás is burkolt redisztribúció


órákon át lehet sorolni a különböző jogcímeket...

2011. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
közvetlen, klasszikus szociális segélyre a központi ktgvetés 0,4%-a megy...
2011. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
Szia! Az egyik ismerősöméknek az első gyerekül sajnos szellemi fogyatékosan jött a világra, és valszeg míg él nem fog tudni magáról gondoskodni, beszélni, járni, enni, mosakodni sem tud saját maga. Csúnya szó, de csak vegetál... Ez a házaspár a 3. emeleten lakott, és a feleség kitalálta hogy neki családi ház kell, ahelyett hogy elköltöztek volna földszinti lakásba (mert az ürügy a gyereknek a cipelése volt, hogy az emeletről ahogy nől a gyerek egyre nehezebb lesz le és felvini) és megpróbálták volna a lehetetlent is a gyerekük épülése végett (gyógyúszás meg torna az van rendszerese, de most kapaszkodjatok meg: anyuka nálkül, ugyani anyuka egyetlen egyszer ment el a saját gyerekével ilyen foglalkozásra, mondván ő nem tud ott mit kezdeni magával... Így az édesapa viszi rendszeresen a gyereket kezelésekre, orvoshoz, ő fürdeti) most konkrétan az össejt beültetésre gondolok, hiszen amennyit beleölnek a szép kertes családi házba anyagilag, azt szerintem a gyermek gyógyíttatására kéne fordítani. Szóval elkezdtek építkezni, de a feleség az nem maradt otthon a gyerekével, hanem inkább visszamt dolgozni, holott én úgy gondolom hogy egy szellemi fogyatékos nevelése az teljes embert kíván, és a férj fizetése amúgy sem kevés, tehát nem kellett volna a munkát választani a gyerek helyett. (volt hogy pont egy társaságban voltunk ezzel a férfivel amikor a kedves neje hívta hogy hazajössz te megfürdetnia gyereket, vagy fürdessem meg én???) Szépen folyt az építkezés, majd jött a másodk gyerek, de az csupá azért hogy a feleség bebizonyítsa ő képes egészséges gyereket is szülni. teltek az évek, az építkezés folytatódott,a feleség munkában, a férj aki 24 órás szolgálatot teljesít a munkahelyén alig alszik, mert rohanni kell a gyereket vinni ide-oda (azaz már gyerekeket) mindemelleta feleség úton-útfélen sajnáltatja magát a beteg gyereke miatt... Idén megszületett a 3. gyerek is aki egészséges, és a feleség terve sikerült is: most otthon marad főállású anyának, hiszen megvan a 3 fiatalkorú gyerek (a beteggel azért nem maradt otthon mert abból nem volt anyagi haszna) valamint rengeteg támogatást is kapnak. A nyaraláshoz is ragaszkodik a feleség, de az nem tetszik neki hogy a férje nem foglalkozik velük annyit, mert túlórákat és másodllásokat vállal. (szerintem menekül is otthonról...)Szóval én azt mondom hogy nagyon megvetem az általam leírt haszonból szülő nőket! Undorítóak! Azt pedig végképp nem értem hogy miért sírnaka gyerekesek hogy jaj nincs pénz a gyerekemnek erre vagy arra? Minek válallták? Egy gyerek az hosszú távra szól, és sajnos bele kell kalkulálni olya dlgokat, váratlan eseményeket is, amiket igaz nem tudunk előre, de még időben gondolni kell rájuk! Senki nem mondja senkinek sem hogy ennyi és ennyi gyereket vállaljon, ha pedig vállaja akkor viselje az ezzel együttjáró anyagi terheket is! Senkit nem akatam megbántani!!!!
2011. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ez kimaradt: a feleség idén is ragaszkodik a nyaraláshoz, és a férje sem teljesen normális, mert 24 órás szolgálat és alvás nélkül több száz km-t fog vezetni, de majod ott is hagyja őket, mert pár nap mulva melóba kell mennie, és majd hetek mulva megy a családért. Nem baj, asszony vágya ebben is teljesül... Meg ugye anyagilag is... Én képtelen lennék ilyenekre.
2011. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!