Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt megmagyarázná valaki,...

Azt megmagyarázná valaki, hogy miért kap annyi segélyt az, aki 3 gyereket szült?

Figyelt kérdés
Ezt egyszerűen nem tudom megérteni. Minek neki segély? Az osztályunkban van egy gyerek, hat testvére van, és dúsgazdagok. Jár neki minden sz*r támogatás! Ingyenebéd, ingyentankönyv. Én "egyke" vagyok, se ingyenebéd, se ingyentankönyv, pedig alig élünk meg, anya egyedül nevel, minimálbérből. Szóval miért is olyan nagy érdem az, hogy valaki háromszor is felcsináltatta magát? Ha valakit megdugnak, az élvezi, nem túl nagy érdem. Miért nem vagyoni helyzet alapján osztják a támogatást? Mi az, hogy még a vonaton is kedvezmény jár nekik, én meg alig tudok jegyet venni, ha be kell menni pl. orvoshoz néhanapján a városba?
2011. júl. 3. 01:12
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen igazad van! Rossz a szabalyozas. Szerintem ezt a leveled kuldd el az Eselyegyenlosegi Miniszteriumba.
2011. júl. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen, talán túl kevés szempontot vizsgálnak.
2011. júl. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
81%

Mert ilyen a magyar rendszer. Nekem is volt osztalytarsam, aki ehezett, mert az edesanyja elvesztette a munkajat, az apja elhagyta oket es mivel csak ketten voltak testverek, nem kaptak semmilyen tamogatast az iskolaban. Volt nem is 1 oszt. tarsam, akinek sok testvere volt, aztan 2 merci a garazsban, uszomedences villa stb...es persze ingyen konyv, ingyen etkezes meg minden, egyetemen automatikusan szoctamra jogosultak. Sajnos nem mindig tudjak megnezni, hogy ki szorul ra meg ki nem. Persze papiron minden mas, mert az ilyen nagyvallalkozok be vannak jelentve minimalberre...


Azert 3 gyereket nevelni nem semmi, ez nem abbol all, hogy valakit megkettyintenek, mert a gyereket nevelni is kell(ene). De amugy teljesen egyet ertek ebben a penz dologban. Nem a nagycsaladosok hibaja, hanem aki ezeket a szavazatedesgeto dolgokat kitalalta (hogy ki, nem tudni, mert mar kb. 20 eve ilyen a rendszer).


Szoval vagyoni helyzet alapjan is nehez osztogatni a tamogatast, mert mindig megtalaljak a kiskapukat az olyanok, akik tele vannak penzzel es addig ugysem lesz jo a rendszer, amig megy az adocsalas. Az lenne a fair, hogy nem kapna senki ilyen alapon pluszt. 1 gyerek is gyerek, 2 gyerek is gyerek. Erdekes, mas orszagokban, ahol nincs is ilyen tamogatasos rendszer sokkal tobb gyerek szuletik. Nem ertik meg, hogy nem attol fognak tobbet szulni, hogy kiszurjak a szemuket egy osszeggel. Az ember nem penzert vallal gyereket. Ezt nagyon jol mutatja a nemzetkozi helyzet gyerekvallalas ugyben...

2011. júl. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
42%

egyetértek veled.Azt nem tudtam hogy a vonaton is kedvezmény jár nekik, tényleg így van?


majd ne félj reggel jönnek ide a 3 gyermekes anyukák hogy nekik ez jár, a többit amit gondolok inkább le se írom...

2011. júl. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim válasza:
66%
Én egyetértek veled, de mi hárman vagyunk, mégsem kapok támogatást mert a tesóim már rég elmúltak 22, és amúgy anya nem csak úgy felcsináltatta magát mert élvezte, gyereket nevelni nem könnyű.
2011. júl. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim válasza:
73%

Egyetértek Veled, holott én is 3gyerekes családban élek. Jobban meg kéne vizsgálni, mire is adnak támogatásokat, segélt. Igazságtalannak tartom, hogy van olyan család, ahol havi 30-40ezer Ft marad a kajára,mindenre (úgy értem minden kifizetnivaló ki van fizetve,és ez a maradék,amit elkölthetnek bármire),kapja a támogatásokat, a sok segélyt, miközben van olyan család, ahol ennek a tizede, 3-4000 Ft marad egész hónapra, amit be kell osztani ennivalóra, stb, még fűtéstámogatást sem kap,se semmiféle segélyt.

Nagyon át kéne vizsgálni, kinek adnak segélyeket, és figyelembe kéne venni több tényezőt is. Én úgy gondolom ne a gyerekek száma legyen a döntő tényező, mert felcsináltatni valakinek magát könnyű, de van, aki 1 gyereket alig tud felnevelni azzal a kis pénzzel, amit kap.

2011. júl. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen egyetértek! Csak, mert valaki kipotyogtat 3 gyereket, ne járjon neki automatikusan minden! Egyke vagyok, de elég rossz rossz anyagi körülmények között. Szüleim akárhogy kinyögték minden évben a tankönyvek árát, a 3 gyerekesek meg ingyenkönyvekkel felpakolva vígan mutogatták a külföldi (!!!) nyaralás képeit, miközben én még a Balatonra se jutok el... Most is azt látom kollégistaként, hogy aki nagycsaládos (közben meg iphone és macbook csöcsöl a táskájában), vagy félárva (apuci továbbra is fizet mindent, nagyon kevés kivételt ismerek) azonnal kategóriás, és automatikusan kapja a szoctámot, meg a bursát, én meg 19 évesen öneltartó vagyok, diákhitelből meg alkalmi munkákból élek, amiből koli kifizetése után kajára sincs pénzem, nem, hogy ruhára, még jó, hogy a városi bérletet államisoknak fizeti az egyetem, ahonnan egyébként 300 kilométerre lakok, és tanulmányin kívül egy fillért nem adnak. Sorry, kicsit eldurrant az agyam...


Teljesen igazad van, hogy vagyoni helyzet után kéne adni, pl egy főre jutó jövedelem alapján lenne igazságos. De olyasmit, mint igazságos elosztás, a magyar politikusoktól teljesen értelmetlen várni...

2011. júl. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
34%
-.-" Hát ilyeneknek én se adnék támogatást, aki így beszélnek, hogy felcsináltatta magát stb.. csak a szüleidet sajnálom, h ilyen irigy és buta gyerekük van
2011. júl. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
77%
Ezt én is kérdeztem sokszor, mi is nyomorogtunk anyukámmal, aki egyedül, gyerektartás nélkül,közalkalmazotti éhbérből nevelt, 3 gyerekes milliomos osztálytársamék meg mindent kaptak. EGyetemen szoctám - ugyanez.
2011. júl. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
81%
Lehet tévedek, de van valami olyan kategória is, ahol ha az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a nemtommennyit, akkor is jogosult lennél az ingyen dolgokra. Szerintem nézz utána!
2011. júl. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!