Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem adnák? Vagy...

Szerintetek nekem adnák? Vagy felejtsem el az egészet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik, de itt kapok csak rendes választ.


Feladtak egy hirdetést, hogy elveszett egy kutya és 150E ft-ot adnak a megtalálónak. Na hát tegnap amikor jöttem hazafelé megláttam a kutyát egy házban. Felírtam az utcát és a házszámot, szóval tudom, hogy hol van a kutya.

Az lenne a kérdésem, hogy most a hirdetésfeladóhoz kéne elmennem, hogy "ebben és ebben a házban van a kutya" vagy mit kéne csinálnom? Meg a másik, hogy odaadnák a pénzt ha kiskorú(16 éves)vagyok?


2011. máj. 28. 14:35
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Keverék a kutyus. Úgy látásból ismerem a gazdikat és ki is van emelve, hogy nem fajtatisztáról van szó.
2011. máj. 28. 16:35
 22/28 anonim ***** válasza:

Ha keverék, akkor viszont nehezen tudom elkébzelni, hogy ennyi pénzt fordítanának a megtalálására. Én azt hittem, hogy egy fajtisztáról van szó, és esetleg kiállításokra hordják, azért tudnak ennyit felajánlani a megtalálónak.

De ne legyen igazam, legyen valós jutalomösszeg.

2011. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

18.19

azért ajánlottak ennyit, mert SZERETIK AZT A KUTYÁT, HIÁNYZIK NEKIK, nem mert fajtiszta... de nem érdekes, tartsátok a markotokat, mások érzései le vannak... menjen oda a kérdezô az apjával, zsarolják meg azokat az embereket, hogy ha nem fizetnek, akkor nem mondják meg hol a kutya... ti nem érzitek, mennyire szánalmasan kicsinyes mindez? Magyarok...

2011. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szánalmasan kicsinyes magyar vagyok, de ez lehet, hogy abból adódik, hogy a pénztárcám is szánalmasan kicsiny. Így valószínűleg emiatt van az, hogy nem gondoltam, hogy egy sima kedvenc kutyus megtalálására tud valaki ennyi pénzt fordítani. Elnézésedet kérem emiatt.

Persze ha a tárcácskám sokkal nagyobb méreteket öltene, akkor lehet, hogy egyértelműnek tartanám, és alapvető dolognak, hogy kedvenc kutyus megtalálására nem potom tízezreket ajánl fel az ember.

2011. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Már elnézést, de nem értettél meg. Nem azon háborgok, hogy elfogadná valaki a felajánlott összeget. Az a bajom, hogy a kérdést is úgy tette fel, hogy amennyiben nem kap pénzt, akkor ELFELEJTSE AZ EGÉSZET. Nem xarevés, hogy csak akkor szólsz a kutya gazdájának, ha pénzt kapsz érte? Függetlenül az anyagi helyzetemtôl, én azonnal szólnék. Elveszett kisgyerek miatt is csak a pénz átadása után segítenétek? Ne legyetek már ennyire... mohók.
2011. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem a kutyára értettem azt a felejtős részt. A pénzre gondoltam mivel KISKORÚ vagyok.
2011. máj. 29. 15:24
 27/28 anonim ***** válasza:

Oké, valóban félreértettelek.

Viszont én meg azon háborodtam fel, hogy miért kell támadni egy kérdés feltevőjét, miért nem lehet válaszolni egyszerűen a kérdésre. És ez rengetegszer előfordul ezen az oldalon. Sokszor a kérdező nem is kap választ a kérdésére, csak kioktatásokat. Ráadásul van, hogy mindez egy félreértésnek köszönhető. Lásd jelen esetet is, a kérdező legutóbbi kommentje alapján.


Kérdező, leírod, hogy alakult a dolog?

2011. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Igen.

Újra telefonáltam elmondtam minden azt mondták, hogy menjek velük megmutatni, hogy a kutya. Elmentem, és valóban az volt az a kutya. Becsöngettek és egy idős bácsi jött ki. Azt mondta, hogy ő vissza nem adja ezt a kutyát, mert nem vigyáztak rá, és ezért szökött el és fenn áll a veszélye annak, hogy újra megtörténik. A férfi szó szerint betörte a kaput és kihozta a kutyát. Nagyon megköszönték, de tekintettel a koromra nem adták oda csak a pénz felét (mondjuk ez lényegtelen) és elmondták, hogy azért szökött meg a kutya mert a kerítést újítják fel és kiszökött az ajtón.

2011. máj. 29. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!