Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem adnák? Vagy...

Szerintetek nekem adnák? Vagy felejtsem el az egészet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik, de itt kapok csak rendes választ.


Feladtak egy hirdetést, hogy elveszett egy kutya és 150E ft-ot adnak a megtalálónak. Na hát tegnap amikor jöttem hazafelé megláttam a kutyát egy házban. Felírtam az utcát és a házszámot, szóval tudom, hogy hol van a kutya.

Az lenne a kérdésem, hogy most a hirdetésfeladóhoz kéne elmennem, hogy "ebben és ebben a házban van a kutya" vagy mit kéne csinálnom? Meg a másik, hogy odaadnák a pénzt ha kiskorú(16 éves)vagyok?


2011. máj. 28. 14:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%

szerinted jó ember vagy?

megfelelô az értékrended?

helyes úgy gondolkodni, hogy ha nem kapsz pénzt, akkor inkább elfelejted az egészet, a kutya gazdája nyugodtan szomorkodhat tovább?

te minek neveznéd az ilyet??

2011. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
54%

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:53


Egyetértek teljesen a hozzászólóval!


Amúgy ahelyett, hogy neteznél, már rég felhívhattad volna az illetőt.

2011. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, mond meg hol a kutya, aztán meg tartsd a markod. Biztos hogy milliomosok, melós ember nem ajánl fel ennyit egy kutyáért.
2011. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Ne okitsátok már az életre ezekkel a horror sztorikkal.


Az ember felajánlott 150eFt jutalmat, ő dolga.

Akkor fedhetnétek meg a lányt ha ő vitte volna el a kutyát, de nem ő tette, ő megtalálta.

Lehet hogy a kutya ennél többet ér, nem csak mint eszmei érték a családnak, hanem valóban anyagilag is.


Nem véletlenül irta ki a gazda hogy ennyi pénzt fizet, ezek után neki illik ezt kifizetni és nem a lány akit itt dorgálni kell, hanem a gazda ha ezt a felajánlott összeget nem fizeti meg.


Egy dologban értek egyett, de abba is csak félig: ha azoknál akiknél jelenleg van a kutyus befogadták - a kutyus érdekében - akkor nekik is jár a pénzből, igy a fele. De nem biztos hogy ők vissza akarják adni, sőt még az is kiderülhet hogy ők vitték el (velem megtörtént, igaz macskával).


A lány megtalálta, felismerte, figyelt a hirdetés alapján erre, a gazda ezért hajlandó fizetni csak legyen meg a kutya, nincs szégyelnivalója ha tartja a markát. Másik ezer ember üres fejjel elment mind a hirdetés, mind a kutya mellett, a lány nem, jár a pénz.

2011. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdező nem lány, hanem fiú.

Bár igazából lényegtelen a neme :)

2011. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, az igaz, nem tudom miért gondoltam alapból lánynak. Néha összefolynak a topicok a fejemben:-)
2011. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Jól gondoltad lány vagyok:)

Megpróbáltam felhíni a hírdetőt, de nem vette fel. Megpróbálom majd később is.

2011. máj. 28. 15:52
 18/28 anonim válasza:
Remélem nem.
2011. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Viszont a telefonban ne mond meg a címet. Mond meg, hogy hol találkozzatok és majd vezesd a kutyushoz őket. Ez két okból is előnyös lehet. Nagyobb esélye van, hogy megkapod a pénzt, másrészt komolyabbnak fogsz tűnni. Mármint olyan értelemben, hogy nem csak poénból akarod őket valahova elküldeni. Ja, és érdemes lenne apukáddal menni. Apukáddal, nem anyukáddal. A pénz miatt ne legyen lelkifurdid amiért leoltottak a többiek. Tuti, hogy nem csak a kisgyerek kedvencéről van szó. Azért nem ajánlanának fel ennyi pénzt. Viszont ha ahol van a kutyus, azok valóban nem hallottak a hirdetésről, és hajlandóak vissza adni a kutyát, akkor valóban közös a jutalom. Még a fele is jó összeg egy telefonhívásért:)
2011. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha 150 ezret ajánlottak fel, szinte biztos, hogy fajtatiszta kutyáról van szó.

Azok pedig annyira hasonlítanak egymásra, hogy lehetséges az is, hogy csupán egy ugyanolyan fajtájú egyedet látott a kérdező.

2011. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!