Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem adnák? Vagy...

Szerintetek nekem adnák? Vagy felejtsem el az egészet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik, de itt kapok csak rendes választ.


Feladtak egy hirdetést, hogy elveszett egy kutya és 150E ft-ot adnak a megtalálónak. Na hát tegnap amikor jöttem hazafelé megláttam a kutyát egy házban. Felírtam az utcát és a házszámot, szóval tudom, hogy hol van a kutya.

Az lenne a kérdésem, hogy most a hirdetésfeladóhoz kéne elmennem, hogy "ebben és ebben a házban van a kutya" vagy mit kéne csinálnom? Meg a másik, hogy odaadnák a pénzt ha kiskorú(16 éves)vagyok?


2011. máj. 28. 14:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Egész biztos, hogy az az a kutya?

Pl különleges ismertető jele megegyezik?


Akkor hívd fel a gazdát és mond el neki mi a szitu. A kor nem lényeg.

2011. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Vagy már megtalálták és az az otthona.

De egy próbát megér.

Szerintem odaadnák pénzt, bár az más kérdés, hogy én nem fogadnám el, egy kutya szinte családtag, nem szívesen csinálnék üzletet más fájdalmából.

2011. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 eNerdzsy ***** válasza:

A hirdetés feladójának mindenképp szólhatnál, hogy valószínűleg tudod, hogy hol a kutyája.

A fizetség pedig már az ő lelkiismeretén múlik.

(én oda adnám az tuti)

2011. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
A pénz jár neked, ha tényleg az a kutya van ott, amit keresnek. A gazdát kell felhivnod emiatt.
2011. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Igen 100%, hogy az az a kutya. És utána mit kell mondani? Szóval erre gondolok:

-Jó napot kívánok "xy" a nevem és szeretném jelezni, hogy tudom, hogy hol van a kutyájuk. (itt mondom a címet)

És az után mi van?

2011. máj. 28. 14:43
 6/28 anonim ***** válasza:
Elmész a hirdetés feladójához az apukáddal kézenfogva és elmondod hogy hogy tudod a cimet. Mielött elmondanád a pontos helyet még egyszer tisztázátok hogy a 150E Ft komoly ajánlat volt e. Ha igen, már hozza is magával.
2011. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Hát ennyiért még szerintem nem biztos, hogy megkapod a pénzt.

Meg lehet, hogy ahol láttad, befogadták, és nem látták még a hirdetést, akkor viszont övék a jutalom nagyrészt, bár valamennyit te is kapsz. De egy próbát megér.

Amúgy meg nem a pénz a lényeg, hanem hogy jót cselekszel.

2011. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%
A pénzéhes mindenségit! Valószinûleg egy kisgyerek sír a kutyája után és a szülei sem milliomosok, de bármit megtennének, hogy enyhítsék a gyerek fájdalmát! Ha láttad azt a kutyát, akkor hívd fel a gazdáját, ne a pénzen gondolkodj!
2011. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel, és mondd el neki, amit leírtál. Ha igazán lelkiismeretes, odaadja a pénzt.
2011. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:53


Szerintem nem így kéne közölnöd ha valami nem tetszik...


A többieknek meg köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 28. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!